Jump to content
Guest KANREVAN

Dileklerin Kabulu Için Kilinan Namaz

Recommended Posts

ben bu duayı ikisene önce iki defa yaptım ikiside kabul oldu allah razı olsun

Firuzn nasıl yaptın bu namazı biraz baska yerlerde arastırdım kafam karıştı , zilhice ayındayız bayrama kadar kılmam gerekıyor cok önemli bir duam için Allah inşallah nasip eder basına tesbih namazı ardındanda bu 12 hacet namazını kılın dedi Cübbeli hoca ama ben bu namazı bi türlü anlmadım ki detaylı tarif edecek olan varmı bana ALLAH RIZASI İÇİN ... gece kılacagım ben ayrıca gündüz gece kılınışıda fark ediyormuş :confused:

Defne ogrenirsen yaz mutlaka kilalim..

Bu ara cok okudugum halde gecelri abdest almaya bile

korkuyorum :(

Gece yarisi dualar daha makbul oldugu halde

sende kılınış usulünüde bizimle paylaşırsan sevinirim arkadaşım :)

ya ben bunu başka türlü biliyorum elimde kaynak da var.şuan o kitaba bakmadım ama yanlış hatırlamıyorsam 2 rekatta bir selam veriyoduk ve tekrar secdeye varıp bu dularaı okuyoduk ama her 2 rekatta bir.isterseniz kitapta olanı olduğu gibi aktarabilirim size.yazarı büyük bi din alimi ve kitap ta eski bir kitap.

linda arkadaşım sendeki namazın kışınış usulünüde bizle paylaşırmısın ?

12 rekatlık namaz

Önce niyetimizi edip tekbir alıyoruz ve namaza duruyoruz (niyet ettim niyet eyledim ALLAH rizasi icin 12 rekatlik hacet namazimi kılmaya, Allah-u ekber diye)

1.rekat= sübhaneke, euzubesmele, fatiha ve bir namaz suresi

2.rekat= besmele, fatiha ve bir namaz suresi okunur..

yere oturduğumuzda ettayatü+salli barik+Rabbena selam veriyorsunuz tekrar

ayaga kalkiyorsunuz..

bu islemi 6 defa tekrar ediyorsunuz

son 2 rekat bitiminde yerden kalkmadan ettayatu+ salli + barik + rabbena +7 fatiha +7 ayetel kürsü

Okuyup 10 kez

La ilahe ilallahu vahdehu la serikelehu lehul mulku velehul-hamdu ve huve ala kulli seyin kadir.

Ellahumme inni Eseluke bi makadil-izzi min arsike ve munteharrahmeti min kitabike ve bismikel-a’zami ve ceddikel-a’la ve kelimatikettammeti en takdiya haceti …….hacetinizi soyluyorsunuz ve selam verip tesbih cekmeye basliyorsunuz

Sonra selam verip tesbihlerimizi çekeriz 33+süballah+33elhamdürüllah+33 allahu ekber

• Like 1

Defne ogrenirsen yaz mutlaka kilalim..

Bu ara cok okudugum halde gecelri abdest almaya bile

korkuyorum :(

Gece yarisi dualar daha makbul oldugu halde

canım ben bunu buldum cübbeli ahmet hoca bir videoda anlatmış yazarsan cıkar cübbeli ahmet hoca 12 rekat hacet namazı diye ;)

Hacet namazinin persembeyi cumaya baglayan gecelerde veya kandil gecelerinde kilinmasi asildir. Ama bütün gecelerde kilinabilir. Önce boy abdesti alinir. Sonra hacet namazina niyet edilir.

Namazda asagidaki âyetler okunur:

1. Rekâtta: Subhaneke + Fatiha + 3 Âyetel Kürsî

2. Rekâtta: Fatiha + Ihlâs + Felâk + Nas.

Rekâtin sonunda : Ettehiyyâtü

3. Rekâtta: Subhaneke + Fatiha + Ihlâs + Felâk + Nas.

4. Rekâtta: Fatiha + Ihlâs + Felâk + Nas.

SON REKATTA SELAM VERMEDEN SECDEYE VAR VE ALTTAKİ DUALARI OKU

HACED NAMAZI NDA SECDEDE EDİLECEK DUA

7 KERE FATİHA

7 KERE AYETEL KÜRSİ

10 KERE "La ilahe illallâhu vahdehu la şerikeleh. Lehul mülkü ve lehü'l-hamdü ve hüve alâ külli şeyin kadir

7 KERE " Allâhumme innî es'eluke mekâidel izzi min arşike ve münteharrahmeti min kitâbike ve'smike'l-a'zami ve ceddike'l-a'la ve kelimâtike't-tâmmeti.

Namaz tamamlandiktan sonra Allah'tan hacet neyse o istenir. Allah'tan mürsid istemek için bu namaz kilindiysa mürsid istenir.

Bu namazdan sonra hiç konusmadan yatmak gerekir. Yatarken kibleyi saga alacak sekilde yatak kurulur. Vücudun ön cephesi kibleye çevrilerek yanüstü yatilir, 3 Âyetel Kürsî okunur ve Allah'tan mürsid istenir. Eger kisinin haceti mürsid degil de baska bir hedefe ulasmaksa (zahirî veya batinî bir hedef olabilir) o hedefe ulasmak istenir. Sessiz zikir (hafî zikir) bu istekten sonra baslar. Yanüstü yatildigi için sag kulak yastiga gelecektir. Bas biraz saga, sola oynatilarak kulakta kalbin atislarinin, basinç sebebiyle rahatça duyulacagi pozisyona gelinir. Ve kalbin her çift atisinda "Allah, Allah" diyerek kisi Allah'i zikr-i hafî ile (yani sessiz olarak) içinden zikredecektir.

Eger ilk namazdan sonra yatildiginda birsey görülmez ise tekrar tekrar, her persembeyi cumaya baglayan gece namaza devam edilmelidir. Her gece de kilinabilir.

ÖNEMLİ: Harama ve Nefisin istediği kötülükleri kılmayın çok büyük günah helak olursunuz.

ama benim yukardaki paylaştıgım kılma seklinde kafama takılanlar var gece kılınırsa 2 rekatta bir selam vererek kılmak gerekiyormuş onu nasıl yapacagız? :S

yukardaki ayrıntı gibi tam 12 rekatı kesinlikle bilip kılıpta yazabilecek olan varmı arkadaslar cuma gecesi bugun kılalım İnsallah

Tesekkur ederim Allah razi olsun defnecim ..

Allahim tum dualarini kabul etsin...

Amin amin amin canım inşallahu rahman seninde duaların bu namaz vesilesiyle kabul olur inşallah ..

Sevgili kardeşlerim hayırlı Cumalar.

Belki bir kaç sefer daha yazmış olabilirim ama tekrar bu konuda da yazma dan edemeyeceğim.

Namaz da Rukuda, Secde de ve Tahiyyatta Ayet okunmaz. Mekruhtur.

Peygamber Aleyhisselam'in soyle buyurdugu rivayet edilir;

12 rekatlik bir namaz vardir,gece veya gunduz bunu kim her rekatinda bir fatiha ve bir de sure okursa her 2 rekatta bir tesehhude oturup selam verirse ve son 2 rekatta selam vermeden once tesehhude otururken, yediser defa fatiha ile ayetel kursiyi okur sonrada 10 kez

La ilahe ilallahu vahdehu la serikelehu lehul mulku velehul-hamdu ve huve ala kulli seyin kadir.

Ellahumme inni Eseluke bi makadil-izzi min arsike ve munteharrahmeti min kitabike ve bismikel-a'zami ve ceddikel-a'la ve kelimatikettammeti en takdiya haceti .......

okursa ve hacetini dilerse ve basini kaldirip saga sola selam verirse,Allah onun hacetini verir ve Sonra Peygamberimiz soyle buyurudular;

bunu art dusunceli beyinsizlere ogretmeyin,cunku bu mustecab olan bir duadir onlarda yaparsa dualari kabul olur..

Uzun suredir dusunuyordum bu duayi paylassam mi paylasmasammi diye korkuyordum kotu niyet icin kullanan olur diye ama artik kotuye kullananin gunahi kendi boynuna olsun...

Arkadaslar ben bunu kiz kardesimle birlikte uyguladim oda ayni anda benim icin yapti ve bir hafta dolmadan istedigimiz gerceklesti ister inanin ister inanmayin...

DETAY

12 rekatlık namaz

Önce niyetimizi edip tekbir alıyoruz ve namaza duruyoruz (niyet ettim niyet eyledim ALLAH rizasi icin 12 rekatlik hacet namazimi kılmaya, Allah-u ekber diye)

1.rekat= sübhaneke, euzubesmele, fatiha ve bir namaz suresi

2.rekat= besmele, fatiha ve bir namaz suresi okunur..

yere oturduğumuzda ettayatü+salli barik+Rabbena selam veriyorsunuz tekrar

ayaga kalkiyorsunuz..

bu islemi 6 defa tekrar ediyorsunuz

son 2 rekat bitiminde yerden kalkmadan ettayatu+ salli + barik + rabbena +7 fatiha +7 ayetel kürsü

Okuyup 10 kez

Ellahumme inni Eseluke bi makadil-izzi min arsike ve munteharrahmeti min kitabike ve bismikel-a'zami ve ceddikel-a'la ve kelimatikettammeti en takdiya haceti .......hacetinizi soyluyorsunuz ve selam verip tesbih cekmeye basliyorsunuz

Sonra selam verip tesbihlerimizi çekeriz 33+süballah+33elhamdürüllah+33 allahu ekber

diyip bitiriyoruz

birde buna bakın daha detaylı