Jump to content
Guest KANREVAN

Dileklerin Kabulu Için Kilinan Namaz

Recommended Posts

Onumuzdeki hafta cumayi cumartesiye baglayan gece (2 ocak- 3ocak gecesi) mubarek mevlut kandili. En dogru sekilde yapip Allah cc kilmayi nasip edip dilegimizi kabul eder insallah

HACET NAMAZI KILINIŞI

Namaz 12 rekattır.

Her iki rekatta bir selam verilir. Yani toplamda 6 defa selam verilir.

İlk olarak gönülden hacet namazı kılmaya niyet edilir.

İlk rekatlarda her Fatihadan sonra 3 Ayetel Kursi, ikinci rekatlarda her Fatihadan sonra 1 İhlas, 1 Nas, 1 Felak okunur.

5 defa selam verilerek gelinen namazda son secdede (yani 12. rekatta) secdeden doğrulup Etteyihat, Salli, Barik, Rabbena okuduktan sonra selam vermeden tekrar Allahuekber diyip secdeye varılır.

Secdede başlarında besmele çekilerek 7 Fatiha, 7 Ayetel Kursi okunur. Sonra 10 adet (La ilahe ilallahu vahdehula şerikeleh, lehulmülkü ve lehül hamdü ve hüve ala külli şey’in kadir) okunur.

Sonra kalben dileğimiz aklımızdan geçirilir ve şu dua okunur

Allahümme inni esalüke bimeakidil azzi min arşike ve munteharrahmeti minkitabike vasmikel eazemi ve ceddikel eala ve kelimetike’ttammati an tüsalliye ala seyyidi Muhammedin ve an tekziye haceti hazihi.

( Anlamı: Ey Allah! Arş’ındaki izzet kulpları Kitab’ındaki rahmetin son noktası, en yüce olan şanın ve tastamam olan kelimelerin hürmetine senden Efendimiz Muhammed’e salat etmeni ve bu hacetimi yerine getirmeni dilerim)

Dileğimiz Allah’tan dilenir ve sonra başımız kaldırıp selam verilir. Namaz tamamlanır.

Ramazanda mutlaka kılın. Gerekiyorsa her gün kılın. Bir de Hoca ne diyor duan kabul olmuyor, namazı kılıyorsun fayda etmiyor. Tesbih namazı kıl ve günahlarını sıfırla sonra tekrar bu namazı kıl :) :) Tesbih namazı başta zor gelebilir ama kıldıkça kolaylaşan bir namaz. İlk namazda zorlanırsınız sonra daha kolay kılarsınız. Bu namazda öyle ilkinde zorlansanız da zamanla alışıyorsunuz ve her hacetinizde kılıyorsunuz.

Dualarınızın kabul olduğu bir ramazan temennisiyle...

Cok güzel bir paylaşımda bulunmuşsun canım,evet vardı sitede ama vıdeosu ve anlatımı daha hoş olmuş ..Allah razı olsun..

Evet yok mu başka uygulayan.benim sürekli takip ettiğim bir namaz bu ama ilham gelene kadar bekliyorum.dilegimin olmasını çok istiyorum elbette ama isteyebilecek sevk insana her zaman gelmiyor geldiğinde de hemen değerlendirmek gerek.o ilhamin gelmesi için umuda ihtiyacımız var.uygulayanlar lütfen paylaşın ki umut olsun bizede.

Ben sıkça yaparım ve faydasını çok gördüm şükürler olsun. Kendi adıma da başkaları adına da kıldım Rabbim utandırmadı. Ama benim 3 mesaj yukarıda paylaştığım şekilde. Konuyu açan arkadaşın anlattığı çok eksik.

Mesela 12 rekat tümüyle kılınırmış gibi yazmış ama iki rekatta bir selam verilir. Her ilk rekatlarda 3 Ayetel, ikinci rekatlarda İhlas, Nas, Felak okunur. Hemen hemen her hacet namazında bu sureler okunur. Onu da belirtmemiş. Yazdığı duayıda yarım bırakmış. O duayı o kadar sanıp okuyanların faydasını görmesi mucize...

• Like 1

Hiç bir nafile namaz selamsız 12 rekat kılınmaz 2 rekatta yada 4 rekatta selam verilir..

Bunu sürekli kılanlar bilir zaten.Konunun ilerleyen sayfalarında da yazılmış bu ve yapmak isteyen sayfalara bir göz gezdiriyor mutlaka.Dolayısıyla uygulama eksik değil.Konu sahibi duadan sonra dilek söylenir demiş.Netten baktıgınızda çoğu yerde de ilk sayfadaki haliyle yazar.Konu içerisinde de defalarca aynı namaz farklı üyeler tarafından bu haliyle dua kitaplarından alınıp paylaşılmış.(bakınız 2-3-7-9.sayfalar) son kısmı Türkçe yada yukarıda yazıldıgı şekilde söylenmesi arasında fark yok.yanlışta değil..Cübbeli Ahmet Hoca bu şekilde tavsiye etmiş onada yanlış demiyoruz tabiki.ayrıca ameller niyete göredir duamızın nasıl kabul olduğunu Allah bilir sadece bu şekilde kıldık ve faydasını da gördük çok şükür.Konu içinde de sonuc alanlar yazmış mucize olmasa gerek.

Yine de ek bilgi için teşekkür ederiz.Kılmak isteyen o şekilde de kılar zaten istişare ediyoruz.Yeter ki kılalım rabbimizde kabul etsin inşallah...

Is bulanlar konusundaki hacet namazi ile ayni namaz sanirim ,konuda sormustun cevabi alamadim.

Is bulanlar konusundaki hacet namazi ile ayni namaz sanirim ,konuda sormustun cevabi alamadim.

evet aynı namaz canım........