Jump to content
Sign in to follow this  
Guest Suzie

Azize Faustyna'nın Merhamet Tespih Duası

Recommended Posts

Guest Suzie

Azize Faustyna'nın Merhamet Tespih Duası

Meryem Ana Kilisesinden dır..

Bu Dua'yı Yüce İsa, şahsen kendisi 1935 yılında Wilno şehrinde (Polonya) Azize Faustyna 'ya öğretmiştir ve Bu duayı tüm Dünyaya öğretmesini rica etmiştir. Merhamet Tespih Duası, özellikle her gün saat 15 de yapıldığında çok daha güçlü oluyor, çünkü tüm Dünyada yüzbinlerce kişi aynı saatte yapıyor, Yüce Tanrı'nın bu duaları duymaması ve Dünya'ya Lütfunu ve merhametini yağdırmaması olanaksızdır.

Merhamet Tespih Duası

1 X

Göklerdeki Pederimiz,

Adın yüceltilsin,

Hükümdarlığın gelsin,

Göklerde olduğu gibi,

Yeryüzünde de senin istediğin olsun,

Günlük ekmeğimizi bugün de bize ver,

Bize kötülük edenleri bağışladığımız gibi,

Sen de bağışla suçlarımızı,

Bizi günah işlemekten koru

ve kötülükten kurtar.

Çünkü hükümdarlık, kudret ve yücelik

ebediyen senindir. Amin.

1x

Selam sana, Allah'ın sevgili kulu Meryem,

Rab seninledir.

Kadınların en mübareği sensin ve

mübarekdir senin evladın İsa.

Aziz Meryem, Tanrı'nın Annesi,

biz günahkarlar için şimdi

ve ölüm saatimizde dua et. Amin.

1x

İnanırım:

Bir Allah'a her şeye gücü yeter Peder'e,

gök ile yeryüzünü yaradana

ve İsa Mesih'e, onun biricik Oğluna,

bizim efendimize.

Aziz Ruhtan ten alarak,

Bakire Meryem'den doğduğuna,

Pontuslu Pilatus zamanında azap çektiğine,

Haça gerilerek ölüp gömüldüğüne,

Limbos'a indiğine,

üçüncü gün ölülerden dirildiğine,

göğe çıktığına, gücü herşeye yeter

Peder Allah'ın sağında oturduğuna,

oradan gelip dirilerle ölüleri yargılayacağına, inanırım.

Aziz Ruh'un varlığına,

Kutsal Katolik Kiliseye,

Azizlerin birliğine,

günahların bağışlanmasına,

tenin dirilmesine

ve sonsuz hayata. Amin.

ve sonrada , şöyle devam ediliyor:

1x Ebedi Baba, Bizim ve tüm Dünya'nın günahlarının bağışlanması için kefaret olan, Senin herşeyden çok sevdiğin Oğlu'nun, Bizim Efendimiz İsa Mesih'in bedenini, kanını, ruhunu ve Tanrılığını sana adıyorum.

10 x O'nun çektiği acılar uğruna, bize ve tüm dünyaya merhamet et.

arkasından gene aynı şekilde:

1x Ebedi Baba, Bizim ve tüm Dünya'nın günahlarının bağışlanması için kefaret olan, Senin herşeyden çok sevdiğin Oğlu'nun, Bizim Efendimiz İsa Mesih'in bedenini, kanını, ruhunu ve Tanrılığını sana adıyorum.

ve Duanın sonunda:

3x Kutsal Tanrı, Kutsal güçlü olan Tanrı, Kutsal ölümsüz olan Tanrı,

bize ve tüm dünyaya merhamet et. Amin

Not: Size tavsiyem,eğer Tespih'iniz yok ise, 10 tane boncuk alın ve bir ipe dizin, ki sayarken kafanız karışmasın, tabii parmaklarınızlada sayabilirsiniz.

Bu duayla Tanrı Babamıza adakta bulunuyoruz. İsa Mesih'i bedeniyle, kanıyla, ruhuyla ve Tanrılığıyla' adıyoruz. O kendini bizler için, dünyanın günahlardan kurtuluşu için feda etti, bir anlamda adadı. İsa Mesih' in bu eylemiyle dolaysız bağlantıda bulunan, Azize Faustyna' ya Efendimiz tarafından yazdırılan bu dört elementin sıralanmasıyla İsa Mesih tarafından hedeflenen şudur: Efendimiz; bizlerin, yani O'na inananların ve bütün dünyanın , yani bu dünyada ölüm ateşinde ızdırap çeken insanların ve ruhların yapacakları bu duayla, Tanrı Babamızın kendilerine en kuvvetli biçimde kulak vereceğini ilan etmektedir.

bir şey söyliycem, buraası hristiyanlık başlığı. Hristiyanlık inancına göre bu dua manalı bir dua ki paylaşılmış.

• Like 1

Müslümansınız bende öyleyim ama böyle yapmak yakışmıyor .

Hristiyanlık bölümü ,dua eden hristiyanlar , nasıl ki sizler birbirinize dua edip istiyorsunuz bunlarında hakkı yok mu?

Belkide sitenin sahibi hristiyan ? Müslüman Baba oğul ve kutsal ruh dediği an dinden atıldığı hakkında bilgiye sahibim .Bir hocadan duymuştum bunu sanırım .Müslüman olupta bu duayı edenler kötü durumlara düşebilir .

Konu hrıstiyan bölümünde olduğu için bir problem değil .Onların dini onlara bizim dinimiz bize bu yüzden ortada problem edilcek bir konu yok düşüncesindeyim.

Burasi hiristiyanlik bölümü!

Kendi dinimize nasil güzel uslüple yaklasilamasini istiyorsak bizimde baska inanclara ve dinlere ayni uslüple yaklasmamiz lazim. Begenmiyorsaniz okumayin. Demokrasi cok ilginc bir olaydir. Her inancin kendini koruma hakki vardir bu kadar basit. Ayrica burasi bir islam sitesi degil. Hala bazilari bu gercegi kabul etmiyor.

Müslümansınız bende öyleyim ama böyle yapmak yakışmıyor .

Hristiyanlık bölümü ,dua eden hristiyanlar , nasıl ki sizler birbirinize dua edip istiyorsunuz bunlarında hakkı yok mu?

Belkide sitenin sahibi hristiyan ? Müslüman Baba oğul ve kutsal ruh dediği an dinden atıldığı hakkında bilgiye sahibim .Bir hocadan duymuştum bunu sanırım .Müslüman olupta bu duayı edenler kötü durumlara düşebilir .

aynen katılıyorum...neden hoşgörü yok??? bırakın herkes dilediği gibi,kendi dilinde kendi dininde dua etsin...madem ki biz müslümanlar,Hz. İsa'yı Allahın peygamberi olarak kabul ediyoruz ona edliecek duaya neden tahammülümüz yok..bizler dua ederken Rabbim Hz. Ademden Hz.Muahammed (s.a.v) efendimize kadar gelmiş geçmiş bütün peygamberlerimiz için demiyor muyuz...?? nihayetin de İslam bölümünde duaların arasına açılmış bir konu değil,Hristiyanlık bölümünde..çokta abartmadan empati kurmayı deneyelim bence...

aynen katılıyorum...neden hoşgörü yok??? bırakın herkes dilediği gibi,kendi dilinde kendi dininde dua etsin...madem ki biz müslümanlar,Hz. İsa'yı Allahın peygamberi olarak kabul ediyoruz ona edliecek duaya neden tahammülümüz yok..bizler dua ederken Rabbim Hz. Ademden Hz.Muahammed (s.a.v) efendimize kadar gelmiş geçmiş bütün peygamberlerimiz için demiyor muyuz...?? nihayetin de İslam bölümünde duaların arasına açılmış bir konu değil,Hristiyanlık bölümünde..çokta abartmadan empati kurmayı deneyelim bence...

Supersin arkadasim, biri yokmis spyle yazsa dedim, bir baktim sen adarnali kardesimve bir kav kardesim daha yazmissiniz cok sukur...

Arkadaslar, herkesin birbirine saygi gostermesi gerekiyor... Kilisede edilen dua kabul olmaz diyebilen beri gelsin.

Herkese esit davranmali ve saygi gostermeliyiz, bu yazilan duayi okumak istemeyen okumasin. Okumak isteyene de rabbim kabul etsin denir, baska da birsey denmez! Siz karsidaki insani ne hakla asagilarsiniz! Bunu muslumansiniz diye yapmaya hakkiniz varmi! Boyle asagilayici, rencide edici konusmak ve yargilamak ilk once bir muslumana yakismaz...

Herkes bir kendine gelse iyi olacak! Yaptiginiz cok cirkin gercekten! Hic yakistiramadim yazilanlari sizlere...

Duayi yayinlayan da bizimle ayni dinde olmasa da, Allah duani kabul etsin denir... Ben boyle dusunuyorum.. Bu dua hiristiyanlara ait okunmaz diye bir sacmalik da kabul etmiyorum.. Seytana dua etmiyorlar.. Dua ettikleri farkli bir Allah degil... Her dilde, her dinde dua edilir...

Rabbim duani kabul etsin diyorum ben yazan arkadasa...

• Like 1

16. Herhangi bir din-inanış aşağılanamaz, kötülenemez veya başka bir din ile karşılaştırılamaz. İnsanların inanışları veya dinleri hakkında yorum yapılamaz. Dinler ile ilgili yazılarda farklı inançlara sahip kişileri rencide edici yazılar yazılamaz.

Hristiyan dini mensubu olmayanların bölüme müdahil olmamaları ricamızdır.Kendi inancımıza olduğu kadar başkalarının inancına da saygılı olmalıyız.Forum kuralı dikkate alınsın lütfen...