Jump to content
Sign in to follow this  
İη¢ιѕєℓ

Ağri İçin Şifa Verici Meditasyon

Recommended Posts

Aşağıda size, başağrısı ya da başka bir ağrı çeken bir insanla birlikteyken uygulayabileceğiniz bir meditasyon tekniğini sunuyorum: Söz konusu kişinin yere uzanmasını, gözlerini kapayarak derin bir biçimde gevşemesini sağlayın. Sonra ona bir süre dikkatini soluk alıp verişi üzerine odaklamasını; derin, yavaş ama doğal bir biçimde soluk alıp vermesini söyleyin.

 

Ağır ağır 10'dan Ve kadar sayarken, her sayıyla birlikte daha derin, daha gevşemiş bir hale doğru sürüklendiğini hissetmesini isteyin. Çok derinlemesine gevşeyince, kendisinden, parlak bir rengi, istediği herhangi bir rengi (aklına gelen ilk renk en uygunudur) imgelemesini talep edin. Sonra ondan bunu yaklaşık bir buçuk metre çapında parlak bir ışık küresi olarak resmetmesini isteyin.

 

Şimdi, bu ışık küresinin giderek daha çok büyüdüğünü imgelemesini söyleyin; öyle ki küre en sonunda zihinsel vizyonun tüm alanını doldurmalıdır. Bunu deney im ley ince, bu kez de aynı kürenin büzülmeye, küçülmeye başladığını ve giderek ilk büyüklüğüne döndüğünü hayal etmesini isteyin. Sonra, kürenin otuz santim çapına inene dek küçülmeye devam etmesini ve yine büzülmeyi sürdürerek en sonunda tümüyle gözden kaybolmasını sağlayın. Şimdi bu imgeleme uygulamasını tekrarlayın, ancak söz konusu kişi aynı rengin bu kez onun ağrısı olduğunu (ağrısını bu rengin oluşturduğunu) imgelemelidir.

 

dır

 

 

Yukarda verilen uygulamalar Shakti Gawain - Yaratıcı İmgeleme kitabından alınmıştır

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...