Jump to content
Sign in to follow this  
Guest Diablo

Cinlerin Insanlarla Olan İliskileri

Recommended Posts

Guest Diablo

Cinleri insanlara görünmeleri yasaktır. Ancak bazı durumlarda insanlar tarafından görülür, onlarla konuşulur. Onlarla sohbet edilebilir yahut onlardan geçmişe ait bilgiler alınabilir. Ancak Geleceğe ait herhangi bir bilgi veremezler. Cinler insanlarla bağlantıya geçebildikleri gibi insanlarda cinlerle bağlantıya geçebilirler. Bunun için özel dualar ve yöntemler vardır hatta onlardan birkaçını kendi köleniz olarak tutabilirsiniz. Fakat bunu kesinlikle önermiyorum çünkü onlar normalde 700 sene kadar yaşarlar hatta çok daha uzun yaşıyanları mevcuttur. Hatta ve hatta Adem (a.s.)'I gören ve onun selamını Peygamberimiz (s.a.v)'e kadar getiren cinlerin olduğu rivayet ediliyor. O sebeple muhtemelen sizin ölüm anınızda o yaşıyor olacaktır. Hatta sizin zayıf düştüğünüz anı gözlüyor olacaktır , ve eline geçirdiği ilk fırsattada efendisini boğma yoluna gidebilecektir. Ancak onunla karşılıklı menfaatle onu kullanabilirsiniz. Bu da size bazı şeylerde fayda sağlayabilir. Bana sorarsanız ben bunuda tavsiye etmem. Eğer bu işe merak saldıysanız yol yakınken dönmenizi öneririm hala direnip illâda ben onlarla arkadaşlık kuracağım derseniz size formül verebilirim. Cinler insanlarla fazla uğraşmazlar ancak nadirende olsa bazen azgınları insana bulaşabilir. İnsanlarla uğraşabilir, yahut insanlara zarar verebilir.Cinler insanların emrine girebilirler. Eğer bir büyücünün emrine giren cin varsa o büyücünün istekleri ölçüsünde insanlara bulaşabilir.

Guest dygu

ya benm bildm kadarıyla zamn bizden birazdaaa hızlı oldu icin sadeje cok yakın gelecegi biliolardı ne yani yalanmı:(

Guest azazil

sadece gökte kaderi yazan meleklerden çalabildiklerini bilirler bu da peygemberimiz geldikten sonra bitmiştir evet diablo ya katılıyorum sakın yaklaşmayın

Guest danny

peygamber efedımız hz. muhanmedın dogum mucızlerınden bırıde gokten kulak hırsızlıgını engellenmesı kulak hırsızlıgına yeltenenlerı caydırıc azaplı ateslerın var oldugunu bılıyorum ama bu aralar nedense bı unutkanlık var hadıslerı hatırlayamıyorum yoksa dındne uzaklasıyormuyum ne

Guest ricali gayb

evet sana katılıyorum diablo

Guest Resureksiyon

diablo tebrikler...

genç arkadaşlarımıza bir nebzede olsa uyarı niteliğinde ki bu yazı umarım bu işe kalkışacaklara,hayatlarının kalanını ne halde geçirecekleri konusunda fikir vermiştir....

Saygılar...

Guest Valeria.

Cinlerin köle olarak kullanılabilirliğini düşünmüyorum; aksine, zayıf karakterdeki insanlara hükmettiklerini ve bunu yaparken o insanın kölesi olduklarını telkin ettiklerine inanıyorum. Bir tür "irade ilüzyonu" yani. Benim 5 cinim var benim 7 cinim var diyen birtakım insanlara verebileceğim yanıt, seni 5 cin yada seni 7 cin yönetiyor olurdu. Evet, cinler insanlardan daha zayıf bir yapıya sahiptir; istisnalar olabilir; ama milyonda bir ihtimal o da. İnsanlar, en mükemmel varlık olarak yaratılmışlardır. İnsanların cinleri gözlerinde büyütmeleri bazen de ilahlaştırmaları, onları tanımıyor olduklarından kaynaklanıyor. İnsan, tanımadığı şeyden elbette korkar, doğal şeydir bu. Peki onlar bizi ne kadar tanıyor ki; onlar da bizden korkuyordur büyük ihtimalle. Onlardaki avantaj -ki sen de belirtmişsin- daha uzun yaşamaları ve bunun sonunda kazandıkları tecrübedir. Ama insanlar kadar hızlı öğrenebildiklerini de düşünmüyorum. Peki 600-700 yıl yaşayan bir varlık, ömrü 60-70 yıl olan bir başka varlığın hükmü altına neden girsin? Süleyman'ın emri altındaydılar; ama o bir peygamberdi ve Tanrı'nın ona böyle bir lütuf sunmasıyla ancak bunu gerçekleştirirebilmişti. Peki bugün, cinlere hükmettiklerini söyleyenler kim? Onlar da kendilerini Süleyman olarak mı görüyorlar? Ya da şöyle diyelim. "Nas" suresinde cinlerin insanlara vesvese verebilme yeteneğinden bahsediliyor ya. Yani zihni yanıltma, bulandırma. Gerçeği, insanlara 180 derece ters çevirme. O halde telepatik yetenekleri hayli güçlü. Yani zihin ilüzyonu konusunda insanlardan daha avantajlılar. Çok insanlar biliyorum. Kendilerini Mesih ilan edenler, peygamber hatta peygamberler üstü varlık olarak lanse edenler bile var. Bir sabah uyandığında, kendi öz çocugunu, ailesini kesenler bile var aralarında. Soruyorlar, neden yaptın: Rüyamda vahiy aldım diyor. Bunlar, boşlukta olan, ruhsal bunalım yaşayan insanlar daha çok.

Ama diğer söylediklerine tamamen katılıyorum. İçinde, yanlışlıkları en az olan ve akılcı yazılardan da zevk aldığımı belirtiyorum. Tıpkı senin bu yazın gibi. Ellerine sağlık ve araştırmaya devam arkadaşım!

Güzel Bir Anlatım Luciin Fakat Telepati Yetenekleri Güçlü Olduğuna Katılmıyorum...Mesela Bir Çoğunu Kandırmışımdır :)

Guest Valeria.
Güzel Bir Anlatım Luciin Fakat Telepati Yetenekleri Güçlü Olduğuna Katılmıyorum...Mesela Bir Çoğunu Kandırmışımdır :)

Ya da onlar seni kandırmıştır :)9

Guest egonya

guzel bi paylasım olmus arkadasım ama eksık olmus onlar iyi ve kotu cınlerdır en fazla 1800 ile 2000 en fazla oda yasarlar normal yasam sınırları 700-800 gibidir ve hiç ummadıgınız anlafdada karsınıza cıka bilirler gecmıs zamanlarda cok sık gorulen cınler bu yuz yılda cok fazla gorunmez cagrıldıgında gelır ve cagrırken cok dıkat gereklıdır bahs edılen dualar ve ayetlerde cokönemlıdır iyi birini beklerken kotu biride cıka bilir bu konuyla ilgili cok arastırdım bu sadece kucucuk bi ayrıntı.......