Jump to content
Sign in to follow this  
Guest Diablo

Cinlerin Insanlarla Olan İliskileri

Recommended Posts

Ya da onlar seni kandırmıştır :)9

Sizi Kandırmayı Çoktan Başarmışlar :) Telepati Yetenekli Varlıklar :) Hatta Öyle Telepati Yetenekleri var ki Sanki Beyninizdeler Sanırsınız... :D

Guest Aysun

72-CİN:

9.ayet -i kerime tesfiri

9. Bilindiği gibi biz, o gökleri dinlemek, haber almak için bazı mevkilerde otururduk. Yani bazı yerlerde durup etrafı gözetler, gizli gök haberleri alır, onlarla halkı şaşırtırdık. Fakat şimdi "her kim dinlemek isterse onu göz altında bulundurup gözleyen, yakmaya hazır bulunan bir ateş parçası, parlak bir alev bulunuyor. O Kur'ân'ın ve onu okuyan zatın karşısında cin ve şeytan böyle eriyecek bir durumda kalıyor. İşte yüce Allah böyle birisini göndermiş ve âlemi böyle değiştirmiştir. Burada çoğunlukla "şihâb"ın zahiri mânâsında ısrar ediliyorsa da biz bu ısrarda mânâyı maddeleştirmekten başka bir yarar görmüyoruz. Asıl maksat, peygamberlik nuru ve Kur'ân âyetleri ile hakikat âleminde parlatılan ve batıl fikirlere karşı fırlatılan ateşi andırır uyarıları anlatmak olması daha yüksek bir mânâ olduğu kanaatındayız. Zira hava olaylarından olan o ateşlerin Peygamberimizin gönderilmesinden önce de olageldiği rivayetlerde de inkâr olunmuyor. Peygamberimizin gönderildiği sıralarda denildiği gibi fazla birçok ateş yağmurları olmuş ve bunlardan yıldız falcıları, kahinler, şeytanlar korkup türlü mânâlar çıkarmaya çalışmış olsunlar. Fakat bu şekilde onlardan gök haberleri kesilmiş değil, aksine çoğaltılmış ve kulak hırsızlığına daha fazla meydan verilmiş demek olmaz mı? Oysa İbnü Abbas Hazretlerinin söylediği ve bu âyetinde anlattığı mânâ, bu alevlerin, onlardan gök haberlerini kesmiş ve göğün kapılarını birer zabıta memuru olarak tutmuş doldurmuş olmalarıdır. Bu ise onların morallerini yıkıp yalanlarını, hafifliklerini ve taşkınlıklarını yakan hakikat alevlerini anlatıyor ki, onlar Muhammed (s.a.v)'in göğünden parıldayan ateşi andırır âyetler ve mucizelerdir ki, bunun karşısında insan ve cin şeytanlarının ödleri kopmuş, dilleri tutulmuştur.

Guest KaosGL
Cinlerin köle olarak kullanılabilirliğini düşünmüyorum; aksine, zayıf karakterdeki insanlara hükmettiklerini ve bunu yaparken o insanın kölesi olduklarını telkin ettiklerine inanıyorum. Bir tür "irade ilüzyonu" yani. Benim 5 cinim var benim 7 cinim var diyen birtakım insanlara verebileceğim yanıt, seni 5 cin yada seni 7 cin yönetiyor olurdu. Evet, cinler insanlardan daha zayıf bir yapıya sahiptir; istisnalar olabilir; ama milyonda bir ihtimal o da. İnsanlar, en mükemmel varlık olarak yaratılmışlardır. İnsanların cinleri gözlerinde büyütmeleri bazen de ilahlaştırmaları, onları tanımıyor olduklarından kaynaklanıyor. İnsan, tanımadığı şeyden elbette korkar, doğal şeydir bu. Peki onlar bizi ne kadar tanıyor ki; onlar da bizden korkuyordur büyük ihtimalle. Onlardaki avantaj -ki sen de belirtmişsin- daha uzun yaşamaları ve bunun sonunda kazandıkları tecrübedir. Ama insanlar kadar hızlı öğrenebildiklerini de düşünmüyorum. Peki 600-700 yıl yaşayan bir varlık, ömrü 60-70 yıl olan bir başka varlığın hükmü altına neden girsin? Süleyman'ın emri altındaydılar; ama o bir peygamberdi ve Tanrı'nın ona böyle bir lütuf sunmasıyla ancak bunu gerçekleştirirebilmişti. Peki bugün, cinlere hükmettiklerini söyleyenler kim? Onlar da kendilerini Süleyman olarak mı görüyorlar? Ya da şöyle diyelim. "Nas" suresinde cinlerin insanlara vesvese verebilme yeteneğinden bahsediliyor ya. Yani zihni yanıltma, bulandırma. Gerçeği, insanlara 180 derece ters çevirme. O halde telepatik yetenekleri hayli güçlü. Yani zihin ilüzyonu konusunda insanlardan daha avantajlılar. Çok insanlar biliyorum. Kendilerini Mesih ilan edenler, peygamber hatta peygamberler üstü varlık olarak lanse edenler bile var. Bir sabah uyandığında, kendi öz çocugunu, ailesini kesenler bile var aralarında. Soruyorlar, neden yaptın: Rüyamda vahiy aldım diyor. Bunlar, boşlukta olan, ruhsal bunalım yaşayan insanlar daha çok.

Ama diğer söylediklerine tamamen katılıyorum. İçinde, yanlışlıkları en az olan ve akılcı yazılardan da zevk aldığımı belirtiyorum. Tıpkı senin bu yazın gibi. Ellerine sağlık ve araştırmaya devam arkadaşım!

seninde ellerine sağlık ne güzel ifade etmişsin

Guest alpaslan
Cinleri insanlara görünmeleri yasaktır. Ancak bazı durumlarda insanlar tarafından görülür, onlarla konuşulur. Onlarla sohbet edilebilir yahut onlardan geçmişe ait bilgiler alınabilir. Ancak Geleceğe ait herhangi bir bilgi veremezler. Cinler insanlarla bağlantıya geçebildikleri gibi insanlarda cinlerle bağlantıya geçebilirler. Bunun için özel dualar ve yöntemler vardır hatta onlardan birkaçını kendi köleniz olarak tutabilirsiniz. Fakat bunu kesinlikle önermiyorum çünkü onlar normalde 700 sene kadar yaşarlar hatta çok daha uzun yaşıyanları mevcuttur. Hatta ve hatta Adem (a.s.)'I gören ve onun selamını Peygamberimiz (s.a.v)'e kadar getiren cinlerin olduğu rivayet ediliyor. O sebeple muhtemelen sizin ölüm anınızda o yaşıyor olacaktır. Hatta sizin zayıf düştüğünüz anı gözlüyor olacaktır , ve eline geçirdiği ilk fırsattada efendisini boğma yoluna gidebilecektir. Ancak onunla karşılıklı menfaatle onu kullanabilirsiniz. Bu da size bazı şeylerde fayda sağlayabilir. Bana sorarsanız ben bunuda tavsiye etmem. Eğer bu işe merak saldıysanız yol yakınken dönmenizi öneririm hala direnip illâda ben onlarla arkadaşlık kuracağım derseniz size formül verebilirim. Cinler insanlarla fazla uğraşmazlar ancak nadirende olsa bazen azgınları insana bulaşabilir. İnsanlarla uğraşabilir, yahut insanlara zarar verebilir.Cinler insanların emrine girebilirler. Eğer bir büyücünün emrine giren cin varsa o büyücünün istekleri ölçüsünde insanlara bulaşabilir.

sayın arkadaşım [email protected] eklersen görüşelim

Guest shadow

hiç bir zaman insanlara gözükmeleri yasak değldir ve hiç bir zaman 700 yıl yaşayan cinde yoktur.bu sadece safsatadır.en fazla 120 ila 150 yaşına kadar yaşarlar.bizler gibi hasta olurlar bizler gibi doktora giderler bizler gibi yerler içerler.o kitapta yazılanların hiç biri doğru bilgi değil.unutmayınız ki insanoğluda 700 yıl yaşıyordu dimi ama şimdi.işte cinlerde aynı 120 veya en fazlası 150 yaşında daha fazla yaşıyanı yok

Guest black_blood20

arkadşm güzl paylşm teşekrler ama yanlş ifade etmşsn bişeyi hiç bir cin insnın kölesi olamaz dha doğrusu insnın buna gücü yetmez çünkü biz hernkdr akıl olrk her varlktn üsütn olskta fiizki güç olrk en güçsüz varlklarız şöyle düşnüün bir yrtıcı hayvan gibi pnçelermz yok uçamıyorz kuşlar gibi yada cinler gibi ışık hızyla harket edemiyorz yalanmı bunlar doğru bizm anck beynimzii etkileyeblrler cinler beyndeki impulslara uyarıcılar göndererek olmayan bişeyi bile olmş gibi göstrebrlerl hayaller halüsilasyonlar görmemizn sbebi budur cin tarfndn ele gçrlmş insnalrdn bhsediyorm kötü rüyalar halisülasyonlarn sebebi cindr yani onalr asla fiizki zarar veremz dedğim gibi bunu beyn yolyla yapablrler cin asla insnın kölesi olamaz köleymş gibi gözkr menfaatleri için menfaatlerne ulaşamyncda seninde dediğin gibi insanın en zayıf anındaki insan buna her an hazrdr en zayf anında yaklar ve güm darbeyi vurur seyredn ozman olayları

arkadşm güzl paylşm teşekrler ama yanlş ifade etmşsn bişeyi hiç bir cin insnın kölesi olamaz dha doğrusu insnın buna gücü yetmez çünkü biz hernkdr akıl olrk her varlktn üsütn olskta fiizki güç olrk en güçsüz varlklarız şöyle düşnüün bir yrtıcı hayvan gibi pnçelermz yok uçamıyorz kuşlar gibi yada cinler gibi ışık hızyla harket edemiyorz yalanmı bunlar doğru bizm anck beynimzii etkileyeblrler cinler beyndeki impulslara uyarıcılar göndererek olmayan bişeyi bile olmş gibi göstrebrlerl hayaller halüsilasyonlar görmemizn sbebi budur cin tarfndn ele gçrlmş insnalrdn bhsediyorm kötü rüyalar halisülasyonlarn sebebi cindr yani onalr asla fiizki zarar veremz dedğim gibi bunu beyn yolyla yapablrler cin asla insnın kölesi olamaz köleymş gibi gözkr menfaatleri için menfaatlerne ulaşamyncda seninde dediğin gibi insanın en zayıf anındaki insan buna her an hazrdr en zayf anında yaklar ve güm darbeyi vurur seyredn ozman olayları

Allah (c.c.) Ayetlerinde bizim güçlü olduğumuzu onun ve meleklerin bize secde etmesini emrettiğini bildirmiş. İnsanı halife olarak göndermiş. Siz bunları yalanlıyormusunuz?

O pençeleri olan kuşları artık koruma altına aldı insanoğlu kendinden koruyor. O denizdeki devasa balinaları ve hatta koskoca dünyayı kendine karşı korumaya çalışıyor. Şimdi sorarım sana bu dünyada insandan daha güçlü bir yok edici yada inşa edici bir varlık varmı?

Guest black_blood20
Allah (c.c.) Ayetlerinde bizim güçlü olduğumuzu onun ve meleklerin bize secde etmesini emrettiğini bildirmiş. İnsanı halife olarak göndermiş. Siz bunları yalanlıyormusunuz?

O pençeleri olan kuşları artık koruma altına aldı insanoğlu kendinden koruyor. O denizdeki devasa balinaları ve hatta koskoca dünyayı kendine karşı korumaya çalışıyor. Şimdi sorarım sana bu dünyada insandan daha güçlü bir yok edici yada inşa edici bir varlık varmı?

bende insanın gücünden bahsettm snrım yanlş anladın ama fiziki güçten bahsetmiyorum ben ruhani güçlerden bahsediyorm akıldan bahesiyorm insan aklıyla neler yapılblcğini hepimz bliyoruz ama insnaın fiziğiyle herşeyi yapması mümkün değil yukardaki yazmdada anlattğm gibi insanın buına doğası olrak vüct yapısı elverşli değil zaten ama bahsetmk istdğim konu şu insan aklyla bile cinleri himayesi altına alamaz bu mümkün değil eğer alablsydi bukdr insan cinden zarar görmezdi