Jump to content
güneşdeniz

Namazlar ve Duaları

Recommended Posts

arkadaslar evdeki bir kitabımda her vakit namazın ardından seccadeden ayrılmadan yazacağım duaları okumak gerektiğini yazıyordu. denedim bende ne yazıyorsa namazlarımın ardından o duaları okudum ve sonuç 1 hafta içinde hayatım değişti... dileğiniz arzunuz var ne yapsanız sonuc değişmiyorsa birde bunu deneyin. deneyimim olmasaydı tavsiye etmezdim ama gerçekten bu şekilde okumak çok etkili. umarım faydasını görürsünüz.

normal kılıyoruz tüm namazlarımızı sonra hepsinde ortak olan dua şu, seccade üstünde selam verdikten sonra:

allahümme entesselamü ve minkesselam tebarekte ya zel celali vel ikram de sonra

allahümme salli ala muhammedin ve ala ali muhammed

sübhanallahi vel hamdü lillahi ve la ilahe illallahü vallahu ekber vela havle ve la kuvvete illa billahil aliyyil azim.

sonra 1 ayetel kürsi oku sonra

33 sübhanallah 33 elhamdülillah 33allahu ekber sonra

la ilahe illallahü vahdehü la şerike leh. lehül mülkü ve lehül hamdü ve hüve ala külli şeyin kadir.sübhane rabbiyel aliyyil alel vehhab. amin diyerek ellerini göğüs hizasına kaldırarak duanı et niyetini söyle bundan sonra duanın sonunu şöyle getir

amin amin amin bi hürmeti seyyidil mürselin velhamdülillahi rabbil alemin.bi rahmetike ya erhamerrahimin essalatü vesselamü aleyke ya rasullullah, esselatü vesselamü aleyke ya habiballah, esselatü vesselamü aleyke ya seyyidel evveline vel ahirin sübhane rabbike rabbil izzeti amma yasifun ve selamün alel mürselin vel hamdülillahi rabbil alemin el fatiha

bundan sonra namazın her vaktinde okuyacağımız farklı dualar var

sabah namazı sonrası yukarıdaki yazdığım herşeyi okuyup hepsinden sonra hüvellahüllezi oku

öğle namazı sonrası: yukarıdaki herşeyi okuduktan sonra yine en son feth ve haşr suresini oku

ikindi namazı sonrası: en son tüm yukarıdaki tesbihlerden sonra nebe (amme) oku

akşam namazı sonrası: yine en son vakıa ve hüvellahüllezi oku

yatsı namazı sonrası: en son amenerresulü,mülk,duhan ve yasin surelerini oku.

ve tüm namazların ve duaların ardından 7 fatiha oku.

• Like 2

ben şahsen hangi vakit namazda hangi duanın etkili oldugunu bilmiyordum... kitaptan okuyup deneyince kısa sürede sonuc aldım. eminim bilmeyen çok kişi vardır duaları herkes biliyo ama ne zaman faydasının büyük oldugunu az kişi biliyo... siz biliyorsanız ne güzel

evet çok güzel ellerine sağlık Allah duanı kabül etsin, ama güç yetermi,

yeter sen niyet ettikten sonra zaten fazla vakit almıyo, istedikten sonra yaparsın. vaktin kısıtlıysa yapabildiklerini oku sadece

güncelllllllll.......

bu uygulamaya başladıktan 1 hafta sonra şimdiki eşimle görüşmüştük yaklaşık 4 ay sonrada evlendik :)

evlenmek isteyenler tereddütsüz uygulayabilirler bizzat denedim ve her türlü dilek içindir. aşk,para vs vs

allah razı olsun canım islama ve müminlere yaptıgın bu hizmet sana rabbimin rızası ve cenneti olarak dönsün inşallah

duayı hemen defterime yazıyorum ve hep okuycam zaten bir hafta içinde hepsi ezberimizde olur