Jump to content
Sign in to follow this  
Guest Îکє†

Haşlanmış Taze Yumurtanın Kabuğu Nasıl Soyulur?

Recommended Posts

Guest Îکє†

arkadaşlar, bir derdim var bilmem ki yardımcı olabilir misiniz... haşlanmış taza yumurtanın kabuğu nasıl soyulur, katletmeden yani... benim bilmediğim bir püf noktası olabilir diye konuyu açtım, çünkü az önce yine katlettim yumurtaları soyarken, forumda da arattım ama bulamadım

haşlarken suyuna tuz atarsanız kolay soyulur diye biliyorum. birde ben soymadan evvel kabuğu hafifçe ezerim yumurtanın cılkını çıkarmayın tabii:) iki elinizin içinde yuvarlayarak hafifçe ezin o zaman kabuk kırılıyor ayrılıyor yumurtadan sonrada kolayca soyarsınız:))

haşlama suyuna tuz veya sirke damlatmak haşlarken kabuğun çatlayıp patlamasına engel olur...

haşlanmış yumurtayı soyarkende kabukları daha kolay soyulsun istersen o zaman başparmağının alt tarafı ile soymayı dene kabukların büyük parçalar halinde çıktığını göreeceksin...:)

pratik yolu normal yumurta için geçerlidir,tavuktan çıktığının üzerinden üç gün geçmeden haşlanan yumurtaya naparsanız yapın soyulmazzz:)

haşladıktan sonra soymaya başlayınca kabuk altında bide zarı vardır o zarile birlikte kabuğu kaldırmayı başarırsanız çok kolay soyulur ...10 sn de soyduğumu bilirim ....

haa bu arada taze yumurtanın zarını bulmak zor olabilir ve illaki parçalanır....:9 afiyet olsun yumurtan şifa olsun canım :)

Guest Îکє†

teşekkürler önerilerinize ama galiba sarmaşık haklı, taze yumurta zedelenmeden soyulmuyo

teşekkürler önerilerinize ama galiba sarmaşık haklı, taze yumurta zedelenmeden soyulmuyo

kaynar sudan aldıktan hemen sonra çeşme altında soğuk suya tutarsan o zaman kabuk daha kolay ayrılır...ani şoklama olur :) ama sıcak sıcak soymaya kalkarsan oz aman biraz zor çıkar kabukları ..:P

benim dediğim denenmiştir,tavuğun altından aldığın yumurta soyulmazzzzzz

yafff tavuğumuz var biliyoz çünkü:P

benim dediğim denenmiştir,tavuğun altından aldığın yumurta soyulmazzzzzz

yafff tavuğumuz var biliyoz çünkü:P

o zaman bu işi iset çözer...

yumurtayı nerden aldın? ne zaman aldın nasıl aldın ??:P:p :D

Guest Îکє†

yumurtayı her daim cumartesi pazarından aynı köylü teyzeden alıyorum, taze taze sıcak sıcak en fazla 3 günlük oluyo, köy yumurtası, yani marketlerdeki raf yumurtası diil