Jump to content
Sign in to follow this  
EZEL

İşte Zayıflayamama Nedeniniz!

Recommended Posts

İşte Zayıflayamama Nedeniniz!

Soru şu ki neden bütün dünyadaki kadınlar olarak bu problemle mücadele etmek zorundayız? Her türlü programı denediniz ama sonuç olarak bir çözüm bulamadınız mı? Ancak ilk önce sağlığınıza odaklanmalısınız. Bunun sonucunda kilonuz kendi kendine düzene girecektir.

kiloverme-1.jpg

Aslında yediklerinizin ve içtiklerinizin sizin için iyi olmadığını biliyoruz. Bu yiyecekler şeker içeren yiyeceklerdir. Şekerle dolu yiyecekler ve içecekler tüketiyoruz. Sonuç olarak vücudunuz bunu sindirmekte zorlanıyor ve yağ olarak depoluyor. Bunun yanı sıra vücudunuz toksinlerle ne yapacağını bilemediği için bunu yağ olarak depolar ve bize selülit olarak geri döner.

Sağlıksız yiyecekler ve içecekler bir asit tabanı oluştururlar. Ayrıca stresinde asit seviyesini artırdığını biliyoruz. Sonuç olarak vücudunuz asit tabakasından korunmak için onun üzerini yağ ile kaplar.

Asitten korunmak için vücudumuz depoladığı yağların eritilmesine izin vermez. Düzenli olarak egzersiz yapsanız bile, asidin organlarınıza zarar vermemesi açısından vücut bu yağları yakmaz.

Sağlıklı beslenmek ve düzenli egzersizlerin yaşam tarzınız olmasını sağlayın!

düzenli beslenmem ama hiç şişman olmadım............nasıl bişey

Ezel benım gözden gecırıpte acmayı üşendığım konuları acmışsın sağol ya ıyı oldu;)

abla 750gram kısaca bir kilo vermezsem 10 gün içinde :cray: ben biterim

Sağlıklı beslenmek ve düzenli egzersizlerin yaşam tarzınız olmasını sağlayın!

Diyet yapıyorum diye düşünen insan kilo veremez. Ya da iki gün yemeyince tartıya çıkıp kilo vereceğini sanan kişi. Sonuçta o kiloları iki günde almadınız ki iki günde veresiniz. Kilo vermek sabır işidir. Ama ben rejim yapıyorum diye düşünmek yerine artık bu benim hayat tarzım ve ben artık böyle besleneceğim diye düşünür, en önemlisi kafanıza takmazsanız rahatlıkla kilo verirsiniz. Düzenli hareket de şart. Teşekkürler.

Bende düzenli beslenirim, abur cubur, çikolata çok nadir tüketirim, kola gibi asitli içecekler içmem, çayı kahvaltıda şekersiz olarak, kahveyi hiç kullanmam, sebze ağırlıklı beslenirim, ete çok az yer veririm, yağlı yemem ama genelde 3-4 kilo fazlam olur. Normalde 3-4 kilo fazla kimine göre bişey değil ama bende 1 beden fark ettiriyor. Mesela 60-62 kilo iken 38 bedensem, 58 falan olunca 36ya yakın olurum. Çünkü kemikliyim. Kemik ağır gelir, o yüzden hiç 58in altına düşemedim, düşmemde mümkün olmaz. Ama gel görki kilo veremiyorum. Kilo almamda zamanla oluyor. Off delircem, 3 kilo ya 3 kilo. Nasıl verilir? Sanırım hiç yemezsem 1 haftada 2 kilo veririm :D :D Hiç yemeyen biri normalde 5-10 kilo verir ben aşk acısından 1 hafta yemedim 2 kilo vermiştim. Ama o bile 1 beden zayıflattı nerdeyse :S

abla 750gram kısaca bir kilo vermezsem 10 gün içinde :cray: ben biterim

Ay dalgamı geçiyorsun. Gaz çıkartsan 750 gr verirsin.

düzenli beslenmem ama hiç şişman olmadım............nasıl bişey

metobolizma ile ilgili bir durumdur ...hani bazı insanlar derler ya su içsem bile yarıyo kilo alıyorum diye...işte aynen öyle...kimi insan ne kadar çaba gösterse de kilo alır bazı insanda hiç umursamaz ama kilo da almaz...

Sanırım hiç yemezsem 1 haftada 2 kilo veririm :D :D

Yanlış. Çünkü hiç yemeyen kişi kilo alır. Vücut kıtlığa girdiğini ve bir daha yemek gelmeyeceğini düşünerek kendini korumaya alır. Enerjini yağa çevirir. Hem kilo veremez, hem halsiz kalırsın. Kilo vermenin en büyük şartı sık ama az yemektir. ßen diyetisyene gittiğim zaman bana beş öğün yiyeceksin dediğinde şaşırdım. ßen günde o kadar şey yesem çatlarım dedim. Normalde yediğimden daha fazlaydı çünkü. :D Ama az ve sık ayrıca beş öğün yemelisin dedi. Miden guruldamayacak yani. İnsülin o açlık hissini vermeden az ama kalorisiz yiyeceksin. ßu süreçte bir şey keşfettim. Eğer yediğin bir şeyin tabağını, çatalını suyla çalkalayabiliyorsan sağlıklı besleniyorsun demektir. Ama yıkamak için deterjana ihtiyacın varsa o porsiyondan biraz azaltmanda fayda var. :D

Yanlış. Çünkü hiç yemeyen kişi kilo alır. Vücut kıtlığa girdiğini ve bir daha yemek gelmeyeceğini düşünerek kendini korumaya alır. Enerjini yağa çevirir. Hem kilo veremez, hem halsiz kalırsın. Kilo vermenin en büyük şartı sık ama az yemektir. ßen diyetisyene gittiğim zaman bana beş öğün yiyeceksin dediğinde şaşırdım. ßen günde o kadar şey yesem çatlarım dedim. Normalde yediğimden daha fazlaydı çünkü. :D Ama az ve sık ayrıca beş öğün yemelisin dedi. Miden guruldamayacak yani. İnsülin o açlık hissini vermeden az ama kalorisiz yiyeceksin. ßu süreçte bir şey keşfettim. Eğer yediğin bir şeyin tabağını, çatalını suyla çalkalayabiliyorsan sağlıklı besleniyorsun demektir. Ama yıkamak için deterjana ihtiyacın varsa o porsiyondan biraz azaltmanda fayda var. :D

Yaa yemezsen normalde bilerek belki vermezsin ama depresyondayken, vücudum almıyordu ve kilo veriyordum. Görenler 6-7 kilo verdim sanıyordu. Yüzüm çöktü. Ve ben tartıldım, 2 kilo gitmişti. Ama görüntüm dehşet kilo vermiş gibiydi. Bende anlayamıyorum, 2 kilo bile bende fark attırıyor. Mesela bir kilo almıştım geçen kış, millet çok kilo almışsın demişti. Kıyafetlerimde daralmaya başlamıştı. Garip :S :S Ayrıce bende sıksık az az yerim. Yıllardır böyle, bi oturuşta çok yiyemem. Bi tabak yemek, az ekmek, 2 saat sonra yoğurt, 2 saat sonra salata falan. Öyle beslenme şeklim. Stabil kalıyorum ama, kilo kaybı olmuyor :(