Jump to content
Sign in to follow this  
Guest izuchiring

Cennette içki olacak mı?

Recommended Posts

Guest MMARJINALL
Hiçbir yoruma saçma dememeyi düstur edinmek ne güzel olurdu...

Cennette haram yok demek... Peki "müminlerin kendini sakındığı şeyler"den kastımız nedir? İçki? Uyuşturucu? Zina? Domuz eti? Bunlar da serbest mi olacak peki?

Bak, saydığım şeyler haram, ama sen cennette olacaklarını söylüyorsun. Bana ise bu çok manalı gelmiyor. Yolda bir kadına bakıp yutkunan, ama dürtülerini "iyi Müslüman olayım, cennette bu kadından 40,000 tane olacak zaten" diye bastıran insanı zaten başını çevirip o kadına bakmayandan daha iyi Müslüman görmüyorum.

Şu "daha bilmediğimiz, hoşumuza gidecek şeyler" konusu ilginç bak. Acaba Allah'a yakın olmanın vereceği büyük mutluluk kastediliyor olmasın? Sonunda kalıbın kırılmasıyla varılan özgürlük, yeni bilinç, herşeyle bir olmak kastediliyor olmasın? Bunları mı kıyaslıyoruz şarabın vereceği zevkle?

Peki cennet nerede? Bir mekan mı? Gidiliyor mu? Şarap madde midir? Cennette şarap varsa cennet 3 boyutlu, fiziksel bir yer midir? Galaktik posta adresi var mıdır?

İlle çizgisel zamanlı, 5 duyulu ve 3 boyutlu mu düşünelim?

DİN ONA BUN ANASIL GELDİĞİ ÖNEMLİ OLAN BİRŞEY DEİLDİR KURANI

İYİCE OKUYUNCA dediğim şeylerin oralarda ayet ayet olduğunu göreceksin..buraya tek tek yazmak istemiyorum ayet ve tefisrleri sonra zırt pırt anlamsız mesajlar oluyor yazdığım emeğim boşa gidiyor baksana millet yok içkisiz alem olmaz felen gibi abuk makaralar yapıyor buraya ayetleri yazmak boş olur diyorum...ama kısaca şöle diyeyim müminlerin sakındığı şeyler senin yazdıkların öbür tarafta olacak helalinden :) buna ne sen ne ben karar veririz verebiliriz üzerin etartışmak dini tartışmaktır çünkü kuranda açıkça olacağı yazıyor ve konuyu cevapladım çünkü CENNETTE İÇKİ OLACAKMI sorusuna bir cevap olarak ama baktım konuya bilen bilmeyen birşey yazmış yazdığım için özür dilerim ben bilgilenecek insanlara bilgi verebilirim kopyala yapıştır alıntılarla bişiler yazan dini bilmeden mantık yürüten bir tatışma topluluğu arasında bulunmak bana yakışmaz ben sabırlı bir hoca değilim anlatamam...

Guest Rimmon

Cennette tadını seviyorsanız bira da şarapta olacak sarhoşluğu seviyorsanız mideniz bulanmadan,başınız dönmeden kendinizi sarhoş hissedeceksiniz;)

Gidebilirsek cennete görücez ayetleri her hoca her tarikat farklı bicimlerde yorumluyor birbirini tutan cok az yorum var .

Her imamın arkasında namaz kılınmaz diye cok güsel bi söz var :)

Guest dygu

benje ljk mutlaka:) ama bası arkilern bessetmesi abartı yani:D

Guest baslan20

beyaz peynir ,kavun ,rakı cennette olması gereken 3 şey

Guest ensiferum13

cennette içki olacağını sanmıyorum.içki,tamamen bedene uyum sağlayan bir madde.tansiyonu düşürür, refleksleri zayıflatır kafa yapar vs vs. eğer öldükten sonra kıyafetimizden kurtulup ruhumuzla gideceksek maddelerin pek bir anlamı kalmıyor bu durumda...

orda ruh doyacak arkadaşlar mide değil..

Guest anubis

arkadaşlar,ölünce bi fizik bedenimiz olacakmı?yoo..ee napcaz biz o zaman içkiyi alcoholü?!belki başka şeler wardır ruhu besliyen hoşuna giden ama mecaz..

Yaf kardesim eger giderseniz cennete burdakilere ihtiyacınız kalmayacak Alkol sigara aklınıza bile gelmeyecek bu arada sex te yok oteki tarafta bildigim kadarıyla en azından dünyadaki şekliyle yok ...

--------------------

cünkü ruhun cinsiyeti yok bedenin var diye biliyorum ...

Guest uhud dagi

icki denilen olay icilen sivi madde.dir..

sadece yyasaklanan sarhos edici sarap, alkol, bira, kan..vesaire...

ve yiyceklerdende bir cok haram vardir..

haramlar sirasiyla sifasini allah yaratmamistir..

sifasini yaratmayan canli hasta olup hastaligi devam eder..

yahuu sifasi bulunmayan haramlari neye ister durursunuz..

sizin bahsettiginiz igrenc hasta verici icecekler hepsi cehennem.de vardir..

cennet.te ise vicuda zararli hicbirsey yoktur.. her ne yersen icersen (o yiyecekleri ve icecek ,leri) tam 100de 100 yarar saglar..

evet cennet.te icki vardir.. adi cennet sarabidir.. surup gibi vicuda 100de 100 ilac gibi gelip,, sadece sifa verir vicuda...

cennette her ne istersen o vardir.. akla hayale gelmeyen hersey var..

tuvalet yoktur, hersey 100de100 yariycagi icin o ihtiyac yoktur..

uyku.da yoktur, cünkü vicud vitaminlerden dolayi asla yorgun düsmez

el cevap= raki, alkol yoktur..

nehir,lernen bal, süt, saraplar(suruplar, ilac gibi), meyve sulari, vitaminler vardir.. evlerin altlarindan nehirler akar olacak..

eger KÜFRÜ BELA isteyen varsa,, cehennemin ATASI olan iblis ile girin oraya.. lezzeti sarhoslara uyan kisiler icin yudumlayin zakkum.u..

aynidir, hicbir farki yok.. ismide yeni raki degil >yeni zakkum< olsun..

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Create New...