Jump to content
Guest lilith87

Salavat-ı Şemsiyye

Recommended Posts

Guest lilith87

Bismillahirrahmanirrahiym. Allâhümme salli alez-zâtil Muhammediyyetil latıyfetil ehadiyyeh. Şemsi semâil esrâr. Ve mazharil envâr. Ve merkezi medâri medâril celâl. Ve kutbi felekil cemâl. Allâhümme bi sirrihî ledeyk. Ve bi seyrihî ileyk. Âmîn havfî. Ve ekıl asratî. Ve ezhib huznî ve hırsıy. Ve kün lî ve huz lî ileyke minnî. Verzukniyel fenâe annî. Ve lâ tec’alnî meftûnen bi nefsî. Mahcûben bi hıssî. Vekşif lî an külli sirrin mektûmin yâ hayyü yâ kayyûm.

Fazileti: İbrahim Düsûkî (k.s.) hazretleri buyuruyor ki:

"Kim bu salâvatı her gün sabah namazından sonra okursa bizim üzerimize olan füyuzâtlar okuyanın da üzerine olur. Çünkü bu salâvatın her harfi Allah Resûlü’nün (s.a.v.) izniyle yazılmıştır."

KAYNAK : Salavat-ı Şerifeler, Sırlı Dualar / Arif Pamuk

Guest lilith87

bu mübarek gecede bol bol okuyun inşallah.

Guest selefi

Peygamberimize getirilecek en güzel salavatı yine kendisi bildirmektedir:

Allah’ım! İbrahim’e ve İbrahim’in ev halkına sevgini gösterdiğin gibi, Muhammed’e ve Muhammed’in ev halkına da sevgini göster. Şüphesiz sen iyiliği çok bağış ve ihsanı bol, üstünlüğü aşılmaz ve her fiili benzersiz güzellikte olansın.

Allah’ım! İbrahim’e ve İbrahim’in ev halkına bereket ihsan ettiğin gibi, Muhammed’e ve Muhammed’in ev halkına da bereket ihsan et. Şüphesiz sen iyiliği çok bağış ve ihsanı bol, üstünlüğü aşılmaz ve her fiili benzersiz güzellikte olansın.

Peygamberimizin öğrettiği bu salavattan daha faziletli bir salavat cümlesi olacağını düşünmüyorum çünkü dua ve zikir konusunda yaşayan en ehil insan Peygamberimiz olsa gerek.

Guest lilith87

doğru diyorsun kardeşim ama biz de bize anlatılan kadar biliyoruz baska çaremiz yok. salavat-ı şerifeler kitabında Hz. Aişe'nin getirdiği salavat falan var mesela, peygamber efendimiz de onaylamış. kitapta yazılan bunlar tabi, rivayetler. Allahümme'leri zaten 5 vakit namazda okuyoruz da böyle değişik anlam olarak çok güzel salavatlar da şahsen benim çok hoşuma gidiyor.:) siz okumayabilirsiniz tabi.

--- Sonraki mesaj ---

Allah senden de razı olsun ***Eylül***

Guest depcik

Allah razı olsun

.. Allahım, Senin nezdindeki sırrı ve Sana doğru seyri hürmetine beni korktuklarımdan emin kıl, sürçme ve inhiraflarıma istikamet ver, hüznümü ve hırsımı gider, benimle ol, Sana yönlendirmek üzere beni benden al, kendimden fâni olmakla beni rızıklandır, beni nefsimle imtihan etme, basar ve basiretimi beşerî hislerimle perdeleme. Her gizli sırrı bana aç, yâ Hayy, yâ Kayyûm, yâ Hayy, yâ Kayyûm, yâ Hayy, yâ Kayyûm. (3 defa okunacak)”

Fazileti: İbrahim Düsûkî (k.s.) hazretleri buyuruyor ki:

“Kim bu salâvatı her gün sabah namazından sonra okursa bizim üzerimize olan füyuzâtlar okuyanın da üzerine olur. Çünkü bu salâvatın her harfi Allah Resûlü’nün (s.a.v.) izniyle yazılmıştır.”