Jump to content
Sign in to follow this  
Seyyar Diyari

Melek Raziel ibranice

Recommended Posts

 

Kabala, tıpkı diğer metotlar gibi, kendine has bir dile sahip – doktorların Latin kelimeler kullandığı yada müzisyenlerin nota kullanması gibi, kabalacılar da İbranice dilindeki 22 sembol ile son 5 harfi hissettikleri duyguları anlatmak için kullanırlar.

 

Bu yüzden yıllarca kabalacılar kutsal kitaplarını İbranice yazdılar (kutsal demek kendine kutsal edinmek demek. Aslında kutsal olan kitap değil, o kitaptan kişinin neler aldığıdır). Bunu yapabilmek için bu dünyadan temalar alıp ruh âlemini anlattılar, kutsal tek olan gerçeği. Ancak anlayışsızlığımızdan ve bilgimizin yetersiz olmasından dolayı anlatılanların sanki bu dünyada fiziksel olarak olduğunu düşünüyoruz.

 

Üst dünyaları ilk keşfeden insan Hz Âdem’di (ilk insan), ve bulgularını Melek Raziel (The Angel Raziel) adlı bir kitapta bir araya getirdi ve yazarken kök ve dallar dilini kullandı.

 

Bir sonraki kabalacı ise Mezopotamya’da yaşayan ve yıldızların arkasında neler olduğunu araştıran çok eski bir Pers’li olan Hz İbrahim’di. O da bizlere Yaratılışın Kitabı (Sefer Hayetzira) adlı bir kitap yazdı.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...