Jump to content
Sign in to follow this  
Guest Tîmûrlenk

Driver Sorununa Kesin Çözüm Driver Genius

Recommended Posts

Guest Tîmûrlenk

Günümüzde birçok bilgisayar toplama veya 2. el olabiliyor bu sebeple bu bilgisayarlara format atıldığında driverı elimizde yoksa internetten aramak zorunda kalıyoruz. Bazı PC’lerin driverları eski olduğundan bulmak zor gelebiliyor.

 

Mesela Dizüstü Bilgisayar yada 0 bir Bilgisayar aldığımızda Driver CD’lerini yanında veriyorlar yada Driver’lar üretici firmanın sitesinde bulunuyor. Toplama parçalardan oluşan, ve birtakım parçaları eski olan driverlar bize sorun çıkartabiliyor.

 

Genelde Driver bulma ve yükleme problemleri Windows XP ‘de yaşanıyor. Bu problemleri giderebilmemiz ve Driverları daha kolay yükleyebilmemiz için çeşit çeşit Driver programları var. Biz bu programlardan “Driver Genius” programını ve ne işe yaradığı hakkında bu sayfada bilgiler verdik.

drivergeniusprofessionaledition20075094-1.gif

Driver Genius ne işe yarar

 

Driver Genius Bilgisayarda bulunan tüm driverları yada istediğiniz Driverları yedeklemenizi ve format attıktan sonra yine Driver Genius aracılığı ile bu driverları bilgisayarınıza yüklemenizi sağlar ve bu sadece 5 dakikanızı alır. Driver arayarak, tek tek kurarak, problem yaşayarak vakit kaybetmemiş olursunuz. Driver Genius programının bir diğer özelliği ise Bilgisayarınızda eksik olan Driverları tespit edip internetten bulmaktadır.

 

Bilgisayarınıza format attıktan sonra Driverları kurmak size uğraştırıcı geliyor ve bazen problemler yaşıyorsanız Driver Genius programı ile driverlarınızın yedeğini alın ve formatınızı attıktan sonra 5 dakikada driverları sorunsuz bir şekilde geri yükleyin…

Bizleri bu Driver problemlerinden kurtaran ve çok kısa bi sürede driver kurulumlarını yapmamızı sağlayan Driver Genius üreticisine teşekkürler.

 

Aşağıda linki verilen Driver Genius programı demo değil tam sürümdür. Test edilmiş ve gerekli açıklamalar .txt dosyasında belirtilmiştir. Türkçe dil dosyası pakete eklenmiştir. Driver Genius Sürücülerinizi EXE dosyası içine yedekleyebileceğiniz çok kullanışlı bir programdır. Sürücünüzü tek tuşla yedekleyebilir veya yedek dosyanızı geri açabilirsiniz. Bilgisayarınızda eksik olan sürücüleri tarayabilir eksik sürücülerinizi bulup yükleyebilirsiniz.

r76uqv_1239652375-1.jpg

Özellikleri:

# Aygıt sürücülerinizi kolay ve hızlıca yedekleyebilirsiniz

# Sürücülerinizi bir ZIP ya da kendi açılabilen EXE dosyasına yedekleyebilirsiniz

# Sürücülerinizi otomatik kurulumlu bir EXE dosyasına yedekleyebilirsiniz ve birden fazla bilgisayara yüklemek için bu dosyayı MS-DOS altında çalıştırabilirsiniz.

# Programın sihirbazı sayesinde sürücülerinizi adım adım yedekleyebilir ve yeniden yükleyebilirsiniz.

# Yüklü sürücüleriniz hakkında daha ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

# Programın kendi veritabanında 20.000′den fazla donanım, 1.000′den fazla donanım sürücüsü bilgisi mevcuttur

# Eski sürücülerinize geri dönmek bu programla çok kolay. Ayrıca tek tuşla donanım sürücülerinizi güncelleyebilirsiniz

# Geçersiz ve az kullanılan sürücüleri silerek sistem performansını ve güvenliğini arttırabilirsiniz.

# NVIDIA görüntü ayarları panelindeki birçok gizli seçeneği açar ve daha ayrıntılı değişiklikler yapmanıza izin verir. Bu sayede overclock, AGP , fan kontrolü, OpenGL 2.0 desteği ve daha fazlasını görebilir ve çeşitli ayarlar yapabilirsiniz

# İşletim sisteminiz, BIOS’unuz, işlemciniz, bellekleriniz, disket sürücünüz, yerel diskiniz, CD/DVD sürücünüz, ekran kartınız, ses kartınız, ağ kartınız, modeminiz, klavvyeniz, fareniz, yazıcınız vb. tüm donanımınız hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Beko marka dizüstü kullananlar mutlaka bu programı edinsinler. Çünkü driverler resmi sitesinde bile yok .. Tecrübe ile sabittir : ))

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Tîmûrlenk

dizüstüler nedense grafik ve driverda çok sorunlar yaşıyor bi süre yaşanmasa bile eninde sonunda yaşanıyor yanien iyisi masaüstü :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...