Jump to content
Tîmûrlenk

Uzaktan Bilgisayar Yönetim Programı

Önerilen İletiler

Tîmûrlenk

TeamViewer252x300-1.jpg

 

Uzaktan bilgisayar yönetmenizi sağlayan ideal programlardan birisi Teamviewer’dır. Teamviewer küçük boyutu ile büyük işler başarır.

Teamviewer Ne gibi amaçlarla kullanılır?

 

Bir tanıdığınızın yada müşterinizin bilgisayarında yazılımsal bir problem var. Siz olaya müdahale etmek istiyorsunuz. Teamviewer ile saniyeler içerisinde istediğiniz kişinin bilgisayarını kontrol edebilirsiniz.

 

Not: Kontrol edebilirsiniz dediysek izinsiz birşey yapamazsınız. Program 2 taraflı çalışmaktadır.

 

Bu programı nasıl kullanırım?

Teamviewerı indirdiğinizde 2 tane setup dosyası görürsünüz. Biri Teamviewer.exe diğeri ise teamviewerserver.exe ‘dir. Server.exe uygulamasını bilgisayarını yönetmek istediğiniz kişide kurulu olması gerekmektedir. Teamviewer.exe ise kendi bilgisayarınıza kurmanız gerekiyor. Kurulum işlemleri tamamlandıktan sonra Teamviewerı açıyorsunuz. Bilgisayarına kurduğunuz server.exe yi açan kişinin ekranına ID ve password gelecektir. Bu ID ve şifreyi karşı taraf size bildiriyor. Daha sonra o ID ve şifreyi kendi pcnizde bulunan Teamviewer programına girerek connect’e basıyorsunuz.

 

Bağlantı sağlanmış oluyor ve artık karşınızdaki kişinin bilgisayarında istediğiniz işlemi yapabilirsiniz. İnternette dolaşabilir, Messenger kullanabilir, Ve diğer tüm programları açıp kullanabilirsiniz. Yetki tamamen sizdedir.

İletiyi paylaş


İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

×