Jump to content
Sign in to follow this  
Guest caslanova

Savaş gelini

Recommended Posts

Guest caslanova

Köyümüz, Tipi Köy İç Anadolunun en eski köylerindendir.Köyümüzün mezarlığı evimizin tam karşısındaydı.Komşumuzun bize orada garip şeyler gördüm, demesi bizi ne kadar ürkütsede inandırmıyordu.Ta ki Burak arkadaşımın sünnet gecesine kadar.Birden arkadaşımın hediyesini evde unuttuğumu farkettim.Gece garip olayların olduğunu bildiğim için eve gitmeye korkuyordum.Eve yaklastığımda bazı çığlıklar duymaya başladım.Musalla taşının üzerinde garip ışık hüzmelerinin daire biçiminde döndüğünü gördüm ve birden at sesleri gelmeye başladı.İleriye doğru baktığımda atın üzerine binmiş bir gelinin hızla musalla taşına doğru geldiğini gördüm.Gelin bir süre musalla taşının etrafında dolaştıktan sonra mezarlığa girerek ağıt yakmaya başladı.Ben bu arada korkudan ne yapacağımı şaşırdım.Daha sonra bir düğün alayının gelip gelini alarak oradan hızla uzaklaştığını gördüm.Bende düğün yerine koşup olanları dedeme anlatmaya başladım.Dedem bana inanmadı.Ertesi sabah mezarlığa bakmaya gittigimde bir gelin duvağının bir mezara bağlı olarak buldum.Bu duvağı dedeme gösterdiğimde dedemin ağladığını ve bu duvağın savaşta gelinken şehit olan ablasına ait olduğunu ve mezarınsa sevdiğine ait olduğunu söyledi.Bir kaç yıl sonra Akşehir gölünün taşmasıyla köyümüz sel altında kaldı, bir daha böyle bir olay görülmedi...

Guest whitney4575

çok ilginç bir olay aslında paylaşımın için teşekkürler

Guest ihlamurcu

Paylaşım için sağol...

Guest caslanova

ilginç gerçektende ben böyle şeyler görenlerden birebir dinlemeyi çok arzuluyorum böyle olayları

Guest nymph

ruhların insanlara görünmediğine inanırım.bu yüzdende ruh çağırma denen birşey yoktur çünkü ruh gelemez.

Guest Zem_heri

anlatılan olay ruh olayı değil zaten, şehitler ve evliyaların ruhları ölmüyor daima diriler. kurtuluş savası sırasında özellikle böyle olaylar çok sık görülmüş ben bire bir yaşayandan da dinledim.içim ürperdi okurken böyle ilginç olaylar görenler var

Guest nymph

şehitler ve evliyaların ruhları ölmüyor daima diriler

bilmiyordum.böyle bakakaldım mesajına zemheri.şok etkisi yarattı nedense :blink:

Guest Zem_heri
bilmiyordum.böyle bakakaldım mesajına zemheri.şok etkisi yarattı nedense :blink:

kurtuluş savaşında çok ilginç olaylar olmuş nymph mesela bi asker su doldurmaya gitmiş bölükten ayrılmış suyu doldurmuş dereden arkasına dönmüş bi bakmış

kadar düşman askeri ellerini kaldırmış teslim vaziyetinde o korkuyla katmış önüne bunları getirmiş bölüğüne komutan şaşırmış yirmi erin bi askere teslim olmasına sormuş erin birine nasıl demiş neden biz buna teslim olmadık ki yeşil elbiseli sarıklı bir sürü asker vardı biz onlardan korktuk onlara teslim olduk. böyle çok var. evliya ve şehitlerde böyle bi şey var. hatta ayetin birinde de geçiyordu sanırım ama şimdi hatırlayamadım. siz onları ölü sanırsınız ama onlar diridir böyle bi şeydi.

Guest Deli_Kadir
anlatılan olay ruh olayı değil zaten, şehitler ve evliyaların ruhları ölmüyor daima diriler. kurtuluş savası sırasında özellikle böyle olaylar çok sık görülmüş ben bire bir yaşayandan da dinledim.içim ürperdi okurken böyle ilginç olaylar görenler var

Bire bir yasayandan dinledigini anlatirmisin. merak ettim.