Jump to content
Sign in to follow this  
Guest Tîmûrlenk

Age of Conan Hyborian Adventures

Recommended Posts

Guest Tîmûrlenk

ageofconanhyborianadven-1.jpg

ageofconanhyborianadvenn-1.jpg

ageofconanhyborianadvenv-1.jpg

ageofconanhyborianadvene-1.jpg

ageofconanhyborianadveny-1.jpg

 

 

oyunbilgileri-1.jpg

Hyboria'nın karanlık ve bir o kadar da büyüleyici dünyası...

 

" Şunu bilin ki prensim, kabaran okyanusların Atlantis'i ve onun görkemli kentlerini yutmasından sonra dünyada o güne değin görülmemiş bir çağ başlamıştı. Aryas'ın oğullarının doğduğu bu çağda, dünya üzerindeki imparatorluklar ve uygarlıklar,gökteki yıldızların mavi parıltıları kadar dağınık fakat belirgindi. İşte bu sıralarda Kimmeryalı Conan geldi. Çelik bilekli elinden kılıcını hiç bırakmayan bu karasaçlı, şahin gözlü yiğit tüm imparatorlukları sandallı ayağının altında çiğnemek istiyordu... "

 

Çocukken okumuş olduğumuz eski Conan çizgi romanları aynen bu satırlar ile başlar. Bugün bilgisayar ve internet dünyasının bize sunduğu imkanlar sayesinde, yıllarca çizgi roman ve filmlerini takip ettiğimiz bu efsanevi karakterin yaşadığı diyarlarda gezinip, aynı havayı soluma fırsatını yakalıyoruz. Robert E. Howard tarafından 1932 yılında yaratılan bu efsane, artık kanlı ve canlı bir şekilde karşımızda. Age of Conan, MMORPG platformundaki diğer rakiplerine karşı büyük bir avantaj ile karşımıza çıktı. Daha başlangıcını bile bilmediğimiz yepyeni bir hikayeden ziyade, uzun süredir beyinlere kazınmış bir altyapı ile çıktı karşımıza. Aslında Age of Conan'ın türünün diğer örneklerine göre farkının, sadece köklü geçmişi ve hikayesi olmadığını baştan belirtmek gerekir...

 

Öncelikle ırklar & karakter yaratımı gibi konulardan bahsetmek isterim. Oyunu yükleyip de karakter yaratma ekranına geldiğimiz anda ilk dikkatimizi çeken şey, bu oyunda diğer birçok MMORPG' de olduğu gibi Elf, Dwarf, Orc, Troll & Undead gibi ırkların, oyuna dahil olmadığıdır. Hyboria diyarı türlü gizemler içeren bir dünya olmasına rağmen, hikayesi ve yapısı itibari ile oyuncularına farklı ırk ve kültürlerden oluşan medeniyetler şeklinde yaşama imkanı sunmuştur. Bu platforma dahil oyunlarda, insan ırkından farklı bir ırkta karakter yaratıp, o karakteri canlandırmayı tercih eden oyuncular için belki birazcık hayal kırıcı olabilir. Ancak bahsi geçen üç ırk için ( The Aquilonians, The Cimmerians & The Stygians ) çok geniş imkanlar sağlayan bir karakter yaratma ekranı çıkıyor karşımıza. Karakter yaratma ekranından karakterimizi yaratarak başlarız.

 

 

sistemgereksinimleri-1.jpg

İşletim Sistemi: Windows XP Service Pack 2 or Windows Vista

İşlemci: Intel Pentium 4 3Ghz or equivalent

RAM: 1GB

Ekran Kartı: NVIDIA GeForce 6600 or better(128MB)

DVD-ROM: Quad-speed (4x) DVD-ROM drive

Hard Disk Alanı: 30GB

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...