Jump to content
Sign in to follow this  
Calpsize

Tatangalar

Recommended Posts

TATANGALAR

 

1989 senesinde maçlara gidip gelen Sakaryaspor Altyapısı oyuncuları, yine bir İstanbul deplasmanı sonrası kendi maçlarından sonra, A takımdaki ağabeylerini izlemek için tribünde yerlerini alırlar. İstanbul’dur, "yedi tepe"dir, yakın bir deplasmandır derken "yedi tepe"den Sakarya Nehri her defasında fazlasıyla kalabalıkla akar o zamanlarda Yeşil Siyah’a destek için. Kalabalık ki uzun konvoylar halinde, kalabalık ki binlercesi, delicesine...

 

O sezon, tribün adına çok fazlasıyla terslik yaşanmaktadır. Altyapı oyuncuları kaderin onları nereye götüreceğini bilmeden tanıklık ederler olanlara. Öylesine bir sezondur ki; rakiplerin Beşiktaş, Trabzon, Galatasaray, Fenerbahçe gibi takımlar olduğu maçlarda, Sakarya Atatürk Stadı’nda 4/3’ü rakip takım taraftarları olmak üzere maçlar oynanmaktadır. 4/1’lik bir alanda içleri günden güne kemirilen Altyapı oyuncuları...Aslında bardağın son damlası oluyor gittikleri İstanbul deplasmanı onlara. “Birşeyler yapma zamanı geldi” diyorlar.

 

Vilayetin önünden kalkan otobüslere doğru gidiyor yakın dostlar Uzun Murat ve Atilla. Arabada para konusu oluyor otobüsleri kaldıranlar tarafında, o zaman gencecik yürekleriyle Sakaryaspor’u desteklemek isteyen gençlerden zorla fazla para almaya çalışıyor otobüs kaldıranlar. Uzun Murat ve Atilla verdikleri paradan daha fazlasını vermek istemeyerek karşı çıkıyorlar zorbalara. Kabul ettiriyorlar en sonunda, baskın çıkıyorlar, çıkarcılara karşı. Bununla bitmiyor bardağı taşıran damlalar. İstanbul’da maçın oynanacağı stadın oraya geliniyor. Sakarya’dan gelenler davullar ve zurnalarla eğlenirken bir yanda ufak bir grup arasında arbede yaşanıyor. Fakat ne hikmettir ki davullarla, zurnalarla eğlenenler orada arbedede Sakarya’dan gelen gençleri umursamıyorlar. Uzun Murat ve Atilla bu görmezlikten gelme karşısında davul-zurnalı gruba müdahale ediyorlar sonrasında da arbede yaşanan yere yardım ediyorlar. Gördüklerine inanamıyor ve haksızlıklar karşısında dimdik durabilecek bir grup oluşturmaya karar veriyorlar.

 

Sakaryaspor İbrahim Müftüoğlu başkanlığında o sezon küme düşüyor ve altyapı oyuncuları kendilerini kapı önünde buluyorlardı. Sakaryaspor altyapısı başarısızlıklardan sorumluymuş gibi dağıtılıyor ve iç kemirilen vakitler daha da artıyordu onlar adına. Her şey belki de o zamanlarda dediğimiz gibi altyapıdan başlıyor. Küllerden yeniden doğmak gibi.

 

O dönemlerde yeni bir film girmiştir vizyona. Başrollerinde Kevin Costner ve Mary McDonnell’ın oynadığı Dances With Wolves yani türkçesiyle “Kurtlarla Dans”. Kırıntı Fuat vardır bir de o zamanlar. Hep vizyonda olan başrollerini Sakaryaspor Altyapısı’nın oynadığı filmde. Kırıntı Fuat “Kurtlarla Dans” etmeye gider. Filmden çok etkilenir. Hemen arkadaşlarının yanına gelip, zaten kurulma aşamasında olan tribün grubundaki arkadaşlarına “Buldum!” der. "Evreka!" yani.

 

“İsmimiz Tatanka olmalı!” diye biraz da heyecanla söylenir durur. İçleri Sakaryaspor gidişatıyla taş olmuş ve ellerini taşın altına koymaya karar vermiş gençler, “Tatanka nedir?” diye sorar Kırıntı Fuat’a. Fuat anlatır uzun uzun.

 

Tatanka isminin, Kurtlarla Dans filminde, savaşçı kızılderili kabilesi Sioux topluluğunun (Hunkpapa bölgesinde yaşadıklarından Hunkpapa Sioux kabilesi de denir), en değer verdiği, yaşayışında mânâ, duruşunda berklik olan bizonlara verdiği addır Tatanka. Güçlüdür, korkusuzdur, kutsaldır, değerlerine inançlıdır, haksızlıklara karşı savaşçıdır, yaşadığı yere tamamıyla sahiplenen bir varlıktır Tatanka. Derin anlamları vardır Sioux kabilesi için Tatanka’nın. Sioux kabilesinin reisi Iyotanka’nın (Iyotake de denir) önüne takıdır Tatanka. Her kızılderili gibi de derindir Tatanka Iyotanka. Aynen altyapı sonrası büyük bir kent sahipleniş savaşı başlatan geleceğin yıldızları gibi..

 

Tatanka adının anlamını benimseyip, yapmak istediklerine en uygun olduğunu düşündüklerinden fikir birliğine vardı altyapı gençleri, tribün grubu ismi konusunda. Tatankalar dediler kendilerine, Nevada eyaletinin bizonları Sakarya Nehri’ne geldi. Nehrin çocukları, bizon olup koşmaya başladı. İlk pankartları Tatankalar adı ile maçlarda boy gösteriyor, sonrasında söyleniş zorluğu bakımından Tatanka adını Tatanga yapıyordu grubu kuranlar. Pankartlarını değiştiriyorlar, Tatangalar olup Sakarya Atatürk Stadı’na renk, heyecan, kulüp olmaktan ötelik getiriyorlardı.

 

Sakaryaspor taraftarının bittiği, Sakaryaspor Kulübü’nün bitmek üzere olduğu öylesine bir dönemde 15-16 tane gencin var ettikleri isimdir aslında Tatanga. İLk kurulduğu dönemlerde civardan “Sizler örgüt müsünüz?”, “Amacınız nedir?” sorgulamalarıyla karşılaşsalar da misyonları, vizyonları ve tribünden aldıkları şehir sevgileriyle yollarına koyuluyorlardı.

 

6-1’lik Eyüp maçı sonrası, Sakaryaspor kadrosunun Savaşlar, Gökhanlar, Sancarlar, Atillalar, Muratlar'dan oluştuğu dönemde Sakaryaspor play-off finallerine kalıyordu. İşte tam o sıralarda Tatangalar ilk maçları olan Antalya maçına hazırlanıyorlardı.

 

Nasıl tezahürat edeceklerini, maçta neler yapacaklarına dair kararlar alıp, uygulamak için kolları sıvıyorlardı. Antalya taraftarı da o sene kalabalık gelmiştir ve maç başlar. Takımı ateşleyen güçlü bir koro olmayı o maçta aralarında konuşan Tatangalar 50 civarı kişi olmayı beklerken 500 kişilik bir kalabalığın onlara eşlik ettiğini görünce şaşırırlar. Şehirde sessizliğe bürünmüş potansiyel, Tatangalar’ın “sefa gelmiş hoş gelmiş” pankartıyla tribünlere yeşil-siyah koro halinde “Merhaba” der..

 

..ve Sakarya Atatürk Stadı o gün kulakları sağır eder...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest İDİL

Yeşil Siyah Tatangalar

Yeşil Beyaz Texas

İki grubu da çok severim

İki grup da delidir iki grup da ölümüne bağlıdır takımlarına

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Tribünlerde ilk defa tatangalar seviyorum seni tezahüratı (2.Lige Düştüğü Son maç Kasımpaşa Deplasmanı)

Kasımpaşa Tribününden Çekim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vefalı Tatangalar!

 

Geçirdiği trafik kazasında nişanlısını kaybeden ve kendisi de ağır yaralanan Mersin İdman Yurdu futbolcusu Mustafa Aydın'ı Sakaryasporlular da unutmadı! Sakaryasporlu taraftar grubu Tatangalar, bir dönem kendi takımlarında forma giyen Mustfa için dev bir pankart yaptırdı. Dev pankart, Ofspor ile oynanan maçta açıldı.

 

 

news_manset_resim_yx_Mustafa_Sakarya_Pankart01.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tatangalardan TFF'ye pankartlı gönderme

Sakaryaspor taraftarı, Atatürk Stadı'nda oynanan Bursaspor-Sivasspor maçının 8'inci dakikasında tribünün üstünden açılan pankartla federasyona gönderme yaptı.

 

Sakaryaspor taraftarının TFF'ye olan tepkisi devam ediyor. Dün Atatürk Stadı'nda Bursaspor ile Sivasspor arasında oynanan maçın 8'inci dakikasında bir grup Sakaryaspor taraftarı maraton tribünün çatısına çıkarak pankart açtı. Taraftartalar açtıkları bu pankartla TFF'ye olan tepkisini gösterirken maçın hakemi oyunu durdurarak pankartın kaldırılmasını istedi.

Bursa2Bma2B142-1.jpg

 

"Vurun ulan vurun, ben kolay ölmem.

Ocakta küllenmiş közüm,

Karnımda sözüm var haldan bilene."

Sakarya'nın Onuru T(ahrik) F(esat) F(eodal)'yi Yenecek!

 

--- Sonraki mesaj ---

 

Sakaryapor Pankartları

 

 

 

sakarya19-1.jpeg

Sakaryaspor "Tatangalar" Pankartı

 

 

 

 

sakarya02-1.jpg

Sakaryaspor "Zorumuza Gidiyor" Pankartı

 

 

 

 

sakarya03-1.jpg

Sakaryaspor "Kurtuluşa Kadar Savaş" Pankartı

 

 

 

 

sakarya01-1.jpg

Sakaryaspor "Sen Ne Güzelsin Ey Kavgamızın Şehri" Pankartı

 

 

 

 

sakarya06-1.jpg

Sakaryaspor "Kurtuluşa Kadar Savaş " Pankartı V2

 

 

 

 

sakarya07-1.jpg

Sakaryaspor "Hafız" Pankartı

 

 

 

 

sakarya05-1.jpg

Sakaryaspor "Ve Anlıyordu ki Dev,Dev gibi Sevdalar Mezar Bile Olamaz" Pankartı

 

 

 

 

sakarya09-1.jpg

Sakaryaspor "Tatangakar" ve "Çark Caddesi" Pankartı

 

 

 

 

sakarya08-1.jpg

Sakaryaspor "Tatangaİst" Pankartı

sakarya04-1.jpg

Sakaryaspor "Daltonlar" Pankartı

sakarya11-1.jpg

Sakaryaspor "Karanlık Aydınlığa Kavuşur Elbet Siz O Gün Bayramı Kutlamayı Görün" Pankartı

 

 

 

 

sakarya10-1.jpg

Sakaryaspor "Diren Filistin" Pankartı

 

 

 

 

sakarya12-1.jpg

Sakaryaspor "Seni Mahşere Kadar Sevmeye Yeminim Var" Pankartı

 

 

 

 

sakarya14-1.jpg

Sakaryaspor "Adalılar" Pankartı

 

 

 

 

sakarya15-1.jpg

Sakaryaspor "Ve Anlıyordu ki Dev,Dev gibi Sevdalar Mezar Bile Olamaz" Pankartı

 

 

 

 

sakarya13-1.jpg

Sakaryaspor "Yaşamak Direnmektir" Pankartı

 

 

 

 

sakarya16-1.jpg

 

 

sakarya17-1.jpg

Sakaryaspor "Sen Ne Güzelsin Ey Kavgamızın Şehri" PankartıV2

 

 

 

 

sakarya18-1.jpg

Sakaryaspor "Anadolu Güneşi" Pankartı

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest ukahey

Yalan dünyadaki tek gerçek...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tatangalar Faaliyet Raporu (1990 ~ )

 

 

1990 - Tatangalar Grubu Kuruldu.

1997- Mayıs- Sakaryaspor Taraftarlar Derneği Kuruldu.

1997- Mayıs- Sakaryaspor-Göztepe maçında havanın yağışlı olması nedeniyle Göztepe taraftarı ile Maraton tribününde beraber maç seyredilerek Türkiye’de bir ilk gerçekleşti.

 

1998- Mayıs- 1998 Eskişehir Playoff finallerinde bir hafta içerinde üç maça olmak üzere Final maçında 25 bin taraftar ile bir defada bir şehirden başka bir şehre takımını desteklemeye gitme deplasmana gitme) rekorunu kırıldı.

1999- Ağustos- 1999 tarihinde yaşanan Adapazarı Depremi sonrasında örgütlenerek yurt ve şehir dışına yardım çağrılarını öncelikle ulaştırarak yardımların çoğalmasını sağlanmış, ilk anlarda çok önem arz eden kurtarma çalışmalarına grup olarak katılım sağlandı.

1999- Kasım- İnternet sitesi www.sakaryasporluyuz.com faaliyete geçmiştir. Bu site ilerleyen yıllarda tüm dünya siteleri arasında ilk 500’de yer alan tek taraftar grubu internet sitesi oldu.

 

2001- Mayıs- Deprem sonrası ilk organizasyon yapılarak Antalya’da oynanan ve 1 hafta süren Playoff maçlarına 3 maçta yaklaşık 10.000 taraftar sorunsuz taşındı.

2002- Mart- Deprem sonrası Sakarya’nın kendi haline bırakılmışlığını gösterebilmek için dev bir pankartla tepki gösterilmiştir. Bu pankart Türkiye çapında ses getirmiştir. (Pankarttaki metin: "Depremde Anaların Gözyaşlarını, Çocukların Baba Diye Bağırışlarını, Unutmadık, Unutmayacağız, Unutanları Utandıracağız. Sakarya'nın Haykırışı.."

2002- Eylül- Amerika – Irak savaşı öncesi Türkiye’den asker yollanmasına hitaben tüm dünyada ses getiren dev pankartın açılmıştır.(Pankarttaki metin: "Anaları yavrularından ayıranlar, menfaatleri için canlara kıyanlar hesaplarını bir gün tarihe vereceklerdir. "

 

2002- Kasım- İkinci internet sitesi www.sakaryaspor.net faaliyete geçti.

2002- Kasım- Arifiye Çocuk Yuvası’na ziyarette bulunarak kimsesiz çocuklara hediyeler dağıtılmış, Sakaryaspor’u sevmelerini sağlanmaya çalışıldı. Daha sonra bu ziyaretler belli periyotlarla devam etmiştir. Yine çeşitli huzurevlerine periyodik ziyaretler devam etti.

2003- Kasım- www.sakaryasporluyuz.com ile 2003 yılında UEFA’nın resmi internet sitesine çıkma başarısı gösterildi.

 

2004- Ocak- Hakkari’de görev yapan bir öğretmenin yardım çağrısı üzerine 2004 ortalarında Hakkari köylerindeki yoksul öğrencilere 50 koli kışlık giyim yardımı yapıldı. Bu giyim yardımı 2004 Hakkari depreminde 5 gün önce şehre ulaştırıldı.

2004- Nisan- İnternet üzerinden yapılan kitap organizasyon ile Üniversiteye hazırlanan ancak imkanları kısıtlı olan Lise öğrencilerine 1000 adet üniversite hazırlık kitabı dağıtılmıştır. Bu kampanyalar 2005 ve 2006 yıllarında da yapıldı.

2004- Mayıs- Anadolu’daki bir çok Kulübün taraftar temsilcisinin de katıldığı ana teması tribün terörü ve önlenmesi olan “Bir Şehri Tribünden Sevmek” adlı panel düzenlendi.

 

2004- Kasım- Biz Adapazarlıyız atkısı 300 adet olarak çıkarıldı.

2005- Haziran- www.sakaryasporluyuz.com ile www.sakaryaspor.net sitelerinin birleşimi ile www.tatangalar.com forumu açıldı. Bu forum halen 11.000 ‘i aktif olmak üzere 24.000 üyeyi barındırmaktadır.

2005- Ağustos- Sakaryasporun kötü idare eden yönetimleri protesto için tarihlerinde ilk kez maçları protesto etmiş ve sezonun ilk iki maçı tribünlerindeki yerlerini almadılar.

 

2005- Ekim- “Kaç Şampiyonluk Bir Can eder” isimli tribün terörünün önlenmesi konusundaki paneli, Adapazarı Büyükşehir Belediyesi ile ortaklaşa yapıldı. Panele Maraton programı sunucu Şansal Büyükağa ile eski hakem Serdar Çakman katıldı.

2005- Aralık- Sakaryasporlular Derneği kuruldu.

2005- Aralık- Tatangalar polarları 1000 adet olarak yapıldı.

 

2006- Ocak- Sakaryaspor-Uşakspor maçında maçın devre arasında aniden bastıran kar nedeniyle açık tribünde zor anlar yaşayan misafir Uşakspor taraftarlarını yaptıkları tezahürat ile kapalı tribüne aldırıldı, bu davranış ulusal spor medyasında geniş yankı yapmış ve Fanatik gazetesinde tam sayfa yer aldı.

2006- Mart- Mersin İdman yurdu taraftarı ile Maratonda beraber maç seyredilmiş, bu maçtaki dostluk tablosu Ulusal Medyaya dünkü (29.03.2006) Hürriyet gazetesine “Sakarya’da dostluk kazandı” başlığı ile yansıdı.

2006- Mart- Mardinspor-Sakaryaspor maçı için Mardin’e giden ve ertelenmesi ile birlikte bir gün fazladan kalan Sakaryaspor kafilesine gösterilen yoğun ilgi nedeniyle Fanatik gazetesine verilen ilanla teşekkür edilmiş olup bu ilan bir takım taraftarlarının başka bir takım taraftarlarına bu şekilde teşekkür etmeleri açısından yine Türkiye’de bir ilktir.

 

2006- Mart- Sakaryaspor Yönetimine Sakaryasporlular Derneğince hazırlanan ürün projesi takdim edildi.

2006- Mayıs- Ankara’da Playoff maçları öncesi Sakaryaspor takımına yemek verildi.

2006- Mayıs- Ankara’da oynanacak Playoff maçları için 1000 adet penye bastırıldı.

 

2006- Mayıs- Ankara’da oynanan ve 1 hafta süren Playoff maçları 2 maçta yaklaşık 15.000 taraftar sorunsuz taşındı.

2006- Haziran- Sakaryaspor kulübüne Şampiyonluk yemeği verildi.

2006- Ağustos- Tatangalar Dergisi 1.sayısı çıkarıldı.

 

2006- Ekim- Sakaryasporlular Derneği üyesi ve Tatangaların kurucusu İngilterede yaşayan Metin Doğrucan Sakaryasporun Arjantinli futbolcuların geldiği takımların taraftarları ile dostluk köprüsü kurmak üzere bu ülkeye gitmiş, yaklaşık 1 yıl sonra bu ziyaret tekrar etmiştir. Metin Doğrucan Avrupa’nın bir çok yerindeki Milli Takım ve kulüplerimizin karşılaşmalarında Tatangalar pankartını asmaktadır.

2006- Ekim- Tatangalar isim hakkı tescil edildi ve korsan ürünlerin önüne geçilmiş oldu.

2007- Ocak- Lübnan’da yaşanan insanlık dramını protesto için Sakarya sivil toplum kuruluşları tarafından düzenlenen mitinge katılım sağlandı.

 

2007- Şubat- Sakaryaspor Taraftarı ve Tatanga olan genç Aykut Adıyaman’ın Fenerbahçe maçına giderken trenden düşüp vefat etmesi üzerine Bursaspor ile oynanacak maça Türkiyedeki tüm takımların taraftar grupları davet edildi ve büyük çoğunluğunun katılımı ile tribün terörünün önlenmesi yönünde mesaj verildi.

2007- Şubat- Bulvar AKM önünde Sakaryaspor Kulübünün siyasi yapısını protesto için yaklaşık 500 taraftarın katılımı ile Büyük İsyan Haykırışı adı altında miting düzenlendi.

2007- Mart- Lösemi Hastası olan aileye gıda yardımı yapıldı.

 

2007- Mart- Tatangalar Dergisi ikinci sayısı çıkarıldı.

2007- Nisan- Kızılay’ın düzenlediği Kan bağışı kampanyasına organizasyon düzenlenerek katılım sağlandı.

2007- Mayıs- Tatangalar hatıra ormanı için 1965 adet fidan kampanyası başlatıldı.

 

2007- Mayıs- Show TV’de Mehmet Ali Birand’ın sunduğu Tribün olaylarının konu edildiği 32.gün programına tribün lideri Yılmaz Şen katıldı.

2007- Mayıs- Sakaryasporlular Derneği tarafından hazırlanan Sakaryaspor’u yeniden yapılandırma projesi basın huzurunda açıklandı.

2007- Haziran- Sakarya Başörtüsü platformunun AKM önünde her Cumartesi günü yapılan eylemlerinin 100.haftasında eyleme destek verildi

 

2007- Ağustos- Üniversitede okuyan Tatangaların katılımı ile yaklaşık 20 gün süren “1.Üniversiteler Arası Tatangalar futbol Turnuvası” yapıldı.

2007- Ağustos- 17 Ağustos Depremi anma için Sakarya Arama Kurtarma Birliği tarafından saat 03:02 de bulvarda anma töreni yapıldı. Bu törende sivil toplum örgütü olarak sadece Sakaryasporlular Derneği ve Tatangalar vardı.

2007- Eylül- Fitre ve zekat organizasyonu çerçevesinde www.tatangalar.com sitesi üzerinden Yöçeydöre yardım toplandı.

 

2007- Eylül- Genel-Üniversiteli-Liseli ve bebeklere yönelik Tatangalar ürünleri çıkarıldı.

2007- Eylül- Ramazan ayı dolayısıyla Taraftarlarımıza iftar verildi.

2007- Ekim- Mayıs ayında başlatılan 1965 fidan kampanyası sonucu satın alınan 1965 adet fidan Hendek-Kargalıhanbaba köyündeki yanmış orman arazisine yapılan piknik tarzı organizasyon sonucu dikildi.

 

2007- Ekim- www.tatangalar.com sitesinde toplanan yardımlarla bir aileye kömür yardımı yapıldı.

2007- Aralık- www.tatangalar.com sitesinde “Sakarya Çimento Fabrikasına Hayır kampanyası” başlatıldı.

2008- Ocak- Sakaryasporlular Derneğinin Kız Meslek lisesi sokağındaki Dernek lokali faaliyete geçti.

 

2008- Ocak- www.tatangalar.com sitesinde heba etme hibe et adlı kuruluş için organizasyon yapıldı.

2008- Şubat- 1 yıl önce vefat eden Aykut Adıyaman için mevlüd programı icra edildi.

2008- Mart- Sakaryaspor-Kartalspor maçında İsrail’in yaptığı katliamlar protesto edildi..

 

2008- Mart- Sakarya Lösemili çocuklar Derneğine kitap yardımı yapıldı..

2008- Ağustos- 10 Üniversitede okuyan Tatangaların katılımı ile yaklaşık 20 gün süren Üniversiteler Arası Tatangalar Futbol Turnuvası’nın ikincisi yapıldı.

2008- Eylül- Ramazan ayı dolayısıyla Belediye işbirliği ile taraftarlara Kartalspor maçında iftarlık dağıtıldı.

 

2009- Ocak- Tatangalar tarafından Türk Futbolu’nda Sakaryaspor’un yeri ve önemi 19 Ocak 2009 Pazartesi günü İstanbul Burhan Felek Spor Kompleksi Konferans Salonunda düzenlendi. Sunuculuğunu gazeteci Oğuz Dizer’in yaptığı panele Ekrem Karaberberoğlu (Sakaryaspor’un Efsane Altyapı Hocası)Bülent Yılmaz (Sakaryaspor Kulübü Başkanı), Bülent Uygun (Sivasspor Teknik Direktörü), Yılmaz Şen (Tatangalar Taraftar Temsilcisi), Şansal Büyüka (Spor Programcısı), Aykut Kocaman (Teknik Direktör), Şaban Yıldırım (Teknik Direktör), Yılmaz Vural (Teknik Direktör) katıldı.

2009- Nisan- Tatangalar tarafından "Türk Futbolunda Anadolu Kulüplerinin Yeri" konulu panel Dokuz Eylül Üniversitesi Eğitim Fakültesi Konferans Salonu'nda düzenlendi. Panele Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, Sakaryaspor İdari Menajeri Murat Daldık ile Prof. Dr. Mustafa Ferit Acar katıldı.

2009- Şubat- 2 yıl önce vefat eden Aykut Adıyaman için mevlüd programı icra edildi.

 

2009-Ağustos- 17 Ağustos 1999 depreminin 10 yılında anma programı icra edildi.

2010-Ağustos- 17 Ağustos 1999 depreminin 11.yılı törenlerine katınıldı.

2010-Kasım İstanbullu Tatangalar deplasman otobüsü satın aldı.

 

2010-Kasım Düzce dönüşü hayatını kaybeden Ömer Yalçın adına Serdivanda park açılmasına öncülük edildi. Açılış programına katılım yapıldı.

 

 

 

168069_10150130887142386_106312722385_78-1.jpg

Filistine Özgürlük, Mavi Marmarada bir tatanga olabilmek..

 

 

 

164070_10150130887392386_106312722385_78-1.jpg

Tatangalar Hatıra Ormanı Projesi

 

 

 

167957_10150130887622386_106312722385_78-1.jpg

Tatangalar Savaş İstemiyor !

 

 

 

180297_10150130888047386_106312722385_78-1.jpg

Tatangalar Şehit Ailelerinin acısını paylaşıyor..

 

 

 

163422_10150130888547386_106312722385_78-1.jpg

Tatangalar Şehit Ailelerinin acısını paylaşıyor..

 

 

 

 

 

180874_10150130889707386_106312722385_78-1.jpg

Mustafa Aydın'a destek

 

--- Sonraki mesaj ---

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...