Jump to content
Sign in to follow this  
Guest Suzie

Bohemian Grove (Bohemian Klübü)

Recommended Posts

Guest Suzie

Bohemian Grove (Bohemian Klübü)

 

Bohemian Grove (BG) ayni Skulls and Bones Society gibi gizli amaçlar ve yöntemler için 1880lerde Kaliforniyada kurulmus bir cemiyettir. Üyeleri, törenleri, ritüelleri ve ne yaptiklari çok gizli tutulur. Merkezdeki çiftlik ayni anda yüzlerce kisinin hafta sonu toplantilarina katilabilecegi niteliktedir. ABDnin hemen her eyaletinde tapinaklari vardir. Sembolleri BAYKUStur. Ritüellerde baykusa hitap edilir ve bir fetis olarak baykus motifi kullanilir.

Bohemian Grovea üye olanlar baska masonik klüplere de üye olduklari için bu rituellere ve sembolizme alışıktırlar.

 

bohemianclubplague-1.jpg

 

1970li yillarda en kilit noktadaki ve zengin 1000 civarinda üyesi olan Bohemian Grove üyelerinin ünlülerinden bazilari sunlardi (Domhoff

1974):

 

Dwight David Eisenhower (ABD baskani),

Herman Wouk,

Robert Kennedy (ABD Baskan adayi),

Johson (ABD Baskani),

Richard Nixon (ABD Baskani),

Gerald Ford (ABD Baskani),

Ronald Reagen (ABD Baskani),

Bill Clinton (ABD Baskani),

Nelson Rockefeller,

David Rockefeller,

Henry Kissenger,

Edgar Kaiser (Kaiser Industries baskani),

Henry Morgan (J.P. Morgan Sirketi),

Charles Morgan (J.P. Morgan Sirketi),

Neil Armstrong (aydan döndükten sonra katilmistir)

 

Hoover Enstitüsünün bazi ileri gelenleri,

 

Wernhern Von Braun (Alman roket ve uzay bilimcisi),

David Sarnoff (Isadami),

Senator Robert Taft (Taft ailesinin SBS ile yakin ilgisini

hatirlayiniz!),

Lucius Clay,

American Express,

Standard Brands,

Int. Investment Corporation baskani, ,

Earl Warren (Yüce Divan üyesi),

Kalifornia valisi Goodwin Knight,

Kalifornia valisi Pat Brown,

Baskan Herbert C. Hoover (1913te klube katilmistir),

Rudolph Peterson ( Bank of Amerikanin eski baskani),

Melvin Laird (eski Savunma Bakani),

William Rogers (Eski CIA baglantili Devlet Bakanligi sekreteri),

Francis Baer (United California bank eski baskani),

Stephen D. Bechtel: J.P. Morgan sirketi direktörü,

Gilbert Humprey(: National Steel, General Electric, Texaco, National

City Bank of Cleveland, Sun Life Insurance direktörü, Lewis Lapham): Mobil Oil,

Heinz, TriContinental Corp. Baskani),

Edmund Littlefield): Wels Fargo Bank, Hewlett-Packard, General Electric eski baskanlarindan),

Leonard McCollum ( Morgan Trust, Capital National Bank eski baskani)

 

Dikkat ederseniz Bohemian Grove hem çok zengin hem de en kilit noktalardaki elitlerin olusturdugu daha üst ve çok daha gizli bir seçkin kulübüdür (Daha detayli listeler ilerideki çalismamizda yayimlanacaktir, yer tutmamasi açisinda sadece bazi kritikgörevlerdeki kisileri verdik). Dikkat edilirse en fazla ABD baskani üyesi olan klüp Bohemian Grovedur. ABDde kaldigim 7 yil boyunca her gittigim kütüphanede ve kitapçida bu klüple ilgili bilgi aradim. Bu konuda sadece William Domhoffun yazdigi bir kitap ile bir kaç makale geçti elime. Düsünün 1000e yakin ABD eliti sürekli bir hafta sonu Californiada veya diger eyaletlerdeki çiftiklerde toplanip kadinli, erkekli törenler yapiyorlar ve gizli ritüeller uygulaniyor, inisiasyon törenleri yapiliyor; insanlar komik komik kiliklara veya durumlara giriyor çesitli dramalar ve roller oynuyorlar.

 

Bunlara bir sürü hizmetçi hizmet ediyor, bir sürü polis bunlari koruyor, bir sürü kisi bu klübe geliyor ve bu klüp 1880den beri var. ABDde elime geçen pek çok kütüphanenin veritabaninda bu klübe ait bilgi aradim, ama çok sinirli bilgiye ulasabildim. Halbuki masonlukla ilgili kitaplar heryerde satiliyordu. Benzer sekilde Skulls and Bones Society (SBS) konusunda da elime geçebilen kitap sayisi bir avuçtur. SBS de Bohemian Grove gibi çok gizli bir örgüttür. Bu örgütleri ABDde sordugum hiç bir Amerikali bilmiyordu. Üstelik bu kitapta diger örgütlerle ilgili listeleri yayinlayan kitaplar veri tabanlarindan çikarilmisti, elimdeki kitaplarin çoguna direkt yazarlarina ulasarak eristim. Neden ve nasil saglanir bu gizlilik bunu anlamaya imkan yok! Bu gizliligin tek hedefi olabilir, törenlerde ve toplantilarda çok ciddi bazi kararlarin alinmasi.

 

Örnegin atom bombasi projesinin kararinin verildigi yerin, siklotronu ilk kurgulayan Prof. Ernest O. Lawrencea bu kararin verdirildigi yer olan Bohemian Grovedur (Nuel Pharr Davis, Lawrence and Oppenheimer, New York: Simon and Schuster, 196 . Vietnama savas açilmasi kararinin verildigi yer de Bohemian Grovedur. Kaliforniyadaki çiftlikte bazi zamanlarda ciddi güvenlik önlemli toplantilar yapilir. Çiftlik San Fransisconun 65 mil kuzeyindedir 300-500 kisiyi barindirabilecek ve anayoldan ulasilamayacak, ancak bilenlerin helikopterle veya arazi araçlari ile gidebilecekleri bir alanda tüm çevre yerlesim merkezlerinden uzaktadir ve çok yogun koruma altindadir. Bu ana merkezin haricinde baska sehirlerde de merkezleri vardir. Bohemian Grove üyeleri belirli araliklarla toplanip klasik ritüelik törenlerini yaparlar. Törenleri bir rahip ile bir rahibe yönetir. Törenlerde genellikle allogerik ve yukarida tanimini yaptigimiz sembolik dramalar oynanir, fakat törenlerle ilgili yazilanlar da çok sinirlidir.

 

Bohemian Groveun merkezinin bu kadar izole olmasina karsin, Bohemian Grove SBS, Pilgrem Society, Rotary Club gibi masonik cemiyetlerle iç içedirler. Bir söylentiye göre BGdan icazet alamayan bir istihbarat örgütünün basina getirilemez, baskan seçilemez; devletle ilgili pek çok önemli karar buradaki toplantilarda verilir. Üyeleri yukarida saydigimiz gibi en kilit noktalardaki kisilerden olusur; örnegin 1991 de BGda olup da ayni zamanda önemli sirketlerde yönetici olanlarin sayisi söyleydi: Bank of America 7 direktör, Pacific Gas and Electric 5 director, AT-T 4 direktör, First Interstate Bank 4 direktör, McKesson Corporation 4 direktör, Ford Motors 4 direktör, General Motors 3 direktör, Pacific Bell Telephone 3 direktör. Ayrica pek çok istihbarat örgütünün baskanlari veya üst düzey yöneticileri de BG veya SBS üyesidir. BG, SBS ile birlikte 1880ilerden beri Yeni Dünya Düzeninin ideologudur ve bu cemiyetlerdeki kisilerin çogu ise Bilderberg, Trilateral Komisyon ve CFRda yer alirlar. 1974teki Domhofun kitabinda belirtildigi üzere Bohemian Grovea üye olan azinlik, ABDdeki o tarihteki tüm mallarin yaklasik yüzde 30-40ina, özel sektörün tüm servetinin yaklasik yüzde 70-80nine sahipti.

 

dır..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...