Jump to content
Guest Şaman

Üçüncü Gözü Açma Meditasyonu

Recommended Posts

Guest Şaman

Rahatça oturun sırtınız yere dik olsun.Ben genelde yere bağdaş kurmayı tercih ediyorum.Şimdi tüm bedeninizin simsiyah olduğunu düşünün.Ayaklarınızdan başlayıp tüm vücudunuzun ışıkla kaplandığını imgeleyin.Işık ilerledikçe üzerinizden dumanlar çıkıyor ve rahatlıyorsunuz.Şimdi tüm bedeninizi kapladı ama hala üçüncü gözünüzde bir engel var.Işık orayı orluyor ve önce ışık hüzmeleri sonra büyük bir ışık dalgası üçüncü gözünüzden çıkıp bir dalga gbii evrene yayılıyor

kolay gelsin

eline sağlık şaman :) bir de om kelimesi ile çalışmanız üçüncü gözünüzü açmanız için iyi olacaktır bende bir durugörü ilerletme meditasyonu vereyim aslında hemen hemen aynı şeyler ama daha detaylı diye :):

Ruhsal Görünüzü açmak için meditasyon

1.Rahatsız edilmeyeceğiniz bir odada rahat bir yer bulup oturun. Telefonun zilini kapatın.

2.Odanın güzel altın rengi, metalik bir ışıkla dolduğunu hayal edin. Bu ışık bu güzel, ışık-dolu, altın rengi aura'ya sahip meleklerden gelmektedir. Bu ışığı birlaç kere derin bir biçimde içinize çekip ciğerlerinizi onunla doldurun. Işığı içinize çekerken bedeninizin yenilendiğini ve gevşediğini hissedin. İçinize mümkün olduğunca çok ışık çekin ve sonra onu yavaş yavaş dışarıya verin.

3.Şimdi dikkatinizi iki gözünüzün arasındaki alanda toplayın. Önünüzde, gözlerinizin arasında bir başka göz görün yada hissedin. Bu sizin üçüncü gözünüzdür. Bu gerçek benliğinizin gözüdür, tüm yaşam-tarihinizi kaydeden ve siz öbür tarafa geçtiğinizde yaşamınızın bir özetini gösterecek olan gözdür.

Üçüncü gözünüzün kapağının açık mı, kısmen açık mı yoksa tamamen kapalı mı olduğunu görün yada hissedin. Eğer göz kapağı açık değilse, altın ışıktan çok derin bir nefes çekin. Bu ışığı başınızın içine getirin. Şimdi, nefesiniz ve niyetinizle, bu ışığı üçüncü gözünüzden geçirip odaya verin. O içinden geçen temizleyici ışığa karşılık verirken üçüncü göz bölgenizde hafif bir baskı hissedebilirsiniz. Nefes alıp vererek altın ışığı üçüncü gözünüzden dışarı yollamayı sürdürün.

4.Üçüncü gözünüzü temizlerken, ruhsal görünüzü engelleyebilecek her türlü düşünceyi de salıverebilirsiniz. Melekler sınırlayıcı inançları temizlemeniz için size yardıma hazır biçimde beklemektedirler. Yapmanız gereken tek şey bu inançları temizlemeyi istemektir. Onlar tüm işi sizin için yapacaklardır.

Birkaç derin nefesle birlikte, gerçeği yada geleceğinizi görme konusunda barındırdığınız korkuları meleklerinize bırakmayı isteyin. Meleklerinize, onları görme konusunda barındırdığınız korkıları bırakmayı isteyin. Onlara, ruhsal görünüzü yeniden uyandırmanızın sonucunda eleştirilme, baskı yada zarar görme korkunuzu bırakmayı isteyin. Kendiniz dahil, herhangi bir zamanda ve yerde ruhsal görüye sahip olduğunuz için size zarar vermiş olanları bağışlamayı isteyin

5.Kesin bir karar ve niyetle, üçüncü gözünüzün kapağını açın. Lütfen bunun için çok zorlamayın yada çabalamayın. Sadece onu açmaya karar verin, onun yapmaya karar verdiğiniz herhangi bir bedensel hareket kadar doğal ve kolay bir biçimde açılmasına izin verin. Onun açıldığını gördüğünüzde, hep böyle açık kalmasına karar verin. Onu istediğiniz zaman kapatabileceğinizi bilin.

6.Ruhsal görünüzü doğru haline dönecek şekilde temizlemenize yardımcı oldukları için meleklere teşekkür edin.

Ruhsal Görü Alıştırması

1.Yakınınızdaki bir nesneye bakın. Bu nesnenin ayrıntılarını otuz saniye kadar inceleyin.

2.Sonra gözlerinizi kapayın ve bu nesneyi zihin gözünüzde inceleyin. Zihninizden bu nesnenin görüntüsünün, parlaklığını, ayrıntısını ve büyüklüğünü artırmasını isteyin. Bu nesneyi zihninizde evirip çevirin ve ona farklı açılardan bakın. Bu alıştırmayı günde iki kez yapın, o zaman görüşünüzün keskinliği muazzam derecede artacaktır.

3.Ziyaret ettiğiniz yerlerin fiziksel çevrelerine dikkat etmeye başlayın. Sıradan görüntülere dikkat etmeye başlayın ve çok geçmeden çevrenizdeki görsel sunuların zenginliğini ve çeşitliliğini fark edeceksiniz. Kitabınızdaki her sahnenin ayrıntılarını kataloğunu çııkaran bir romancıymışsınız gibi davranın. Bakkaldaki tezgahtarın yüz ifadeleri, otel lobisindeki koltuğun kumaşının rengi ve dokusu, yerel çiçekçinin papatyalarındaki sarı rengin tonu gibi önemsiz ayrıntılara dikkat ederek durugörüsel sembollerinizin ve vizyonlarınızın ayrıntılarını da daha iyi elde edebilirsiniz.

Guest Resureksiyon

bu yazılanlar beni çok aydınlattı çok sağolun.

şunu merak ediyorum, "om" sesi çıkarırken benim gülesim geliyor bu sesin mahiyeti nedir acaba? gülümserken adapte olamıyorum haliyle aydınlatırsanız sevinirim.

neden ommmmmmmm ?

öncelikle M harfinin yaydığı titreşim çok güçlüdür. Peygamberimizden örnek vereyim Muhammed. Ne kadar çok M var. Bu tesadüf değildir. Sanskritçe bir kelimedir ve aslı şöyledir Om Mani Padme Hum (okunuşu: om mani peme hung) en önemli mantralardan biridir. Mücevher nilüferin içindedir anlamına gelir tabi başka görüşlerde var. Biliyorsun sanskritçe çakraların seslerinden yararlanılarak üretilmiş bir dildir. Haliyle sanskritçe bazı kelimeler veya okunuşlar çakraları tetikler. Om da bundan biridir.

Guest Şaman

ayrıca bu mantra hint mitolojisine göre yaratıcılığın ve ışığın gücünü taşıyan çakradır.Mücevher nilüferin içinde demek bir şifre direk anlamı bu değil aslında.

Şifreyi şöyle özetleye biliriz insanın gerçek gücü yeniden doğmanın kendini bulmanın merkezinde içinde;)

ellerine sağlık sirius güzel açıklamışsın sende

Guest pithc

ellerinize saglık...gusel bi calısma olur...:)

Guest sefamerve

yaaaa beni bikere dolandırdılardı şimdi dörgözümde acık ama bu nu deniycem ommmmmmmm süreklimi denicek:(

omm dan öte yukarıdaki meditasyonlar daha çok işe yarar da nasıl dolandırdırlar? :S

Guest shadow

lafla ve ilimle size çakraları açıp astrali yapmak kolay geliyor sanırım,hallacı mansuru hatırlayın angi boyutta enel hak dedi,birde firavn u hatırlayım siz onu durup dururkenmi firavn oldu zannediyorsunuz,oda bunları biliyordu,mülhime denizinde boğulduda firavn oldu o boyutta cinlerden gelen ilhemla kendini ilah gördü.sizler çakraları açarsınız ama asla astrali yapamassınız.sizde mülhime boyutunda boğulacaksınız,tetbirli olun bunlar cinlerin oyunu 7 katın 7 sindede insanları tuzaklarıyla bekleyen bir birinde azılı cinler beklemekte nasıl geçeceğini sanıyorsun dost ederek mi,asla

hey arkadaşım sen insanı ne küçük görüyorsunda cini gözünde insandan kat kat büyütüyorsun! İnsanın ruhu o kadar güçlüdür ki tek bir hayal tek bir düşünce tek bir dua tüm evreni etkiler. Mutlaka senin bildiklerin vardır buna sözüm yok ama herşeyin cinlerin oyunu sanma. BU nedir? Bu cinlerin oyunu değildir bu imajinasyonu yani hayal etmenin yani ruhun enerjisi olan düşünce enerjisini kullanarak çakraları açmaktır. Bu çakraları açmak illa imgelemeyle mi olur hayır mudra veya tasavvuf ehillerinin bildiği ve kişiye göre verdikleri zikirler ile de açılır. Ve dualar ve namaz ile uzun vadede de çakralar düzenlenir ve açılır. Buna bir itirazın yoktur heralde.. Ki itiraz göremedim senin itirazın astral seyahat konusunda bu başlıkla alakası yok ve bilirsin ki çakraların temizlenmesi ile astral yapma arasında bağlantı yok. Astral seyahat farklı bir kavram. Ondan bahsetmedim.

Hallacı Mansur'un Enel Hak demesini üst boyutlarda cinlerin hükmetmesinden dolayı dediğini söylüyorsan ben buna katılmıyorum. Neden dersen Mevlana'nın eserlerini oku anlarsın (Fihi Ma Fih) Tabi sana göre o da cinlerin oyununa gelmediyse(!)

ve daha öncede dedim yine diyorum astrali yapamazsınız diye birşey yok. BU şart cümleleri başlı başına kötüdür zaten bir cinin beyninize ışın empoze etmesi ile senin bunu empoze etmen arasında bir fark yok. Lütfen bu kesin ve şart cümlelerini kullanma. Burada bunu yapabilecek yeterliliğe sahip insanların olmadığını nerden biliyorsun. MEvlana'nın küçükken ışınlandığını duymadın mı hiç peki ya onun için daha küçükken içinde bulunana muazzam ışığın tasvirlerini.....

Üçüncü göz açmanın tehlikesi var mıdır tabi ki vardır. Dikkat edilmesi gerekir. Çünkü görecekleriniz hoşunuza gideceğiniz şeyler olmayabilir. İLeri aşamalarda bedensiz varlıkları görmeye başlarsınız. Bunu kaldırabilecekseniz açılır zaten. Kaldırmadan açılırsa veya kaldıramazsanız bu sizin için kötü olabilir. Zararı da budur.

Ayrıca biz firavun gibi şirke girenlerden değil Allah'ın verdiği her his, sezi, yeti ve muazzam hediyeler için şükredenleriz...