Jump to content
bahrevan

Çölde 1 Kör 1 Dilsiz ....

Recommended Posts

Çölde 1 kör 1 dilsiz ve 1 sağır yürüyorlarmış aralarındaki sağır ölmüş bunu dilsiz köre dokunmadan nasıl anlatacak?:)

sagir duyamiyor ama konusuyor ve görüyor..

Dilsiz konusamiyor ama duyuyor ve görüyor..

kör göremiyor ama konusuyor ve duyuyor..

siralamaya gelince

sagir önden gidiyor ikinci sirada dilsiz son sirada ise kör...Normalde körün ortada gitmesi gerekir ama dilsizin köre dokunmama hakki oldugundan ikinci sirada gitmesi uygun kaliyor.

Sagir olan yönlerini bulmalari icin konusuyor, diger iki kisi zaten duyuyor...

Sagir ölünce dilsiz hareketsiz kaliyor, Körde ortalikda ses olmadigindan sagirin öldügünü anliyor..

Dogrumudur bilmem ama en mantiksal aciklamasi bu olsa gerek ;)

dilsiz, sağırın ölüsünü körün önüne atar....kör tuttuğunu öper...öpünce bakar ses seda yok....dilsiz ölmüş sanır (oysa dilsiz d.tüm d.tüm kaçmıştır)

bakar yine ses yok ..sağır da ölmüş der...yaşadığına şükreder yoluna gider

bu muhtesem uçluyu kım bulmus nası bır araya getırmıs :D

Normal olarak çölde ilerlerken kör daima arkada kalır (gözü görmediğinden,ötekileri izler)...Bunu bilen dilsiz ölü olan sağırın yanına uzanır, yani ölü gibi yatar.Tabi bu durumda önüden kaybolanları aramak durumunda kalan kör el yordamıyla da olsa birisi numaradan,öteki sahiden yatan dilsiz ve sağırı bulur.Nabızlarına bakar ve birisinin nabzının atmadığını anlar (dolayısıyla öldüğünü anlar)Nabız bakma olayından sonra dilsiz ayağa kalkar.Gelgelelim ölü hangisi?Kör hemen bir fikir yürütür (Eğer ölen dilsiz olsaydı,kalkan kişi sağırdır ve bana bunu bildirirdi, demekki ölen sağır ki dilsiz kalktığı halde konuşamadığı için bana ölenin sağır olduğunu söyleyemedi)

bence dilsizin bunu köre açıklamasına gerek yok kör çünki kör sağırı yaşarkende görmemiştiki ....

bir film izlemiştim ,bana göz kulak ol diye güzel bir filmdi ,bana onu hatırlattı ...