Jump to content
мєℓιηα

Hevesle Alınıp Kullanılmayan 25 Şey

Recommended Posts

1. Yumurta pişirme makinesi

Rafadan istiyorsunuz ayarı kaçıyor, sarısı sulu kalsın dediğinizde dalıp piknik yumurtasına dönüştürüyorsunuz. Evet, gidip hevesle yumurta pişirme makinesi aldınız. Peki kaç kez kullandınız?

Bir? ıki?

Evinizde ufak bir çocuğunuz varsa kullanıyorsunuz! Mesela bizim evde ayda yaklaşık 15 kere:)

5. Pufa oturma hadisesi

Sevimli bir mobilyadır, girdiği ortama renk verir, hava katar. Ama siz hiç pufa oturan bir insan gördünüz mü? Oturulmaz, çünkü rahatsızdır, sırtınızı, kollarınızı dayayamazsınız, bir acayip kasılırsınız. Ama çok evde vitrin malzemesi niyetine bir puf vardır.

Ayakları uzatıp günün yorgunluğunu attığımız güzel şey,kullanıyoruz:)

7. Dağları delmek bir sanattır

Heves edildi ve eve bir matkap alındı. Alınmışken de genelde en profesyoneli, en havalısı tercih edildi. Sonra mutfağa dolap için dört delik, çalışma odasına raf için iki delik daha… Sorarız size: Bir eve kaç delik açılabilir?

Matkaba verdiğim parayla ustaya yaptıracağım işi düşünürsem kat ve kat parasını çıkardı:)

18. Tamir sorumlusu

Tahmin edileceği üzere genelde erkeklerin kendilerine biçtiği bir vazifedir bu. Temel yanılgı bu işe cinsiyetçi bakmaktır. Tamirat işlerinde şahane bir dolu kadın olduğu gibi, gayet beceriksiz erkekler beceriklilerinden daha fazladır. Özetle o koca alet setlerini alıyorsunuz ya, çekici iki kez, penseyi bir kez kullanacaksınız. Tornavida belki beş…

Evdeki aletlerle ufak bir atolye kurulurdu,iyi bilirim bu işleri:)

24. Mutfak tartısı

Bizim mutfakta malzemeler ‘göz kararı’ modeliyle ayarlanır. Ama işte filmlerden falan görüp diyet listeleriyle kafayı yedikçe mutfak tartısı olmadan yaşayamazmışsınız gibi gelir. Evcilik oyunu bir yere kadar, güzel bir aksesuvar olarak durur.

Oranları şaşırmamak için hanımlara göre ideal bir üründür:)

"10. Tam 370 parça yemek takımı

Yeni evlenen çiftelere evde mutlaka bunulması gerektiği aile tarafından öğütlenir. Hatta genelde bizzat aile tarafından satın alınır. Önce bu kadar parçayı nereye sığdıracağız derdi vardır. Çok pahalı olduğu için günlük de kullanılmaz. Olay Dolmabahçe Sarayı vitrinlerine döner."

buna bayıldım valla : ))

5. Pufa oturma hadisesi

Sevimli bir mobilyadır, girdiği ortama renk verir, hava katar. Ama siz hiç pufa oturan bir insan gördünüz mü? Oturulmaz, çünkü rahatsızdır, sırtınızı, kollarınızı dayayamazsınız, bir acayip kasılırsınız. Ama çok evde vitrin malzemesi niyetine bir puf vardır.

Evim küçük bir elektronik mağazası gibidir bu yazdıklarından hepsinden var ve aynen dediğin gibi hiçbiri kullanılmıyor ama pufa lar yok. Ona ayaklarımı uzatıyorum:D

Yemek takımlarını da, kadehleri de keyifle kullanıyorum ve hatta peçete yüzüklerini de, eşe dosta yemek masası hazırlamak benim için büyük keyif, ve masa örtüsü rengiyle tabak, bardak rengine kadar,hatta salataların , yemeklerin rengi bile uyumlu olmalı, en ufak detaya da dikkat ederim, önce benim gözümü doyurması gerekir,üstünkörü yapılan hiçbirşeyi sevmiyorum,memnunmuyum halimden ? cx, ama elimde değil.Beni çaya, yemeğe çağıranlardan da aynı titizliği beklerim.Arıza1 :)

Bu arada, puflar için bir ekleme yapayım, bir salonda en fazla kaç kişinin oturacağı koltuk kanape vardır? ortalama bir salonda?cevap:7,eee evsahibi aile 4 kişi olsa 4 kişi de misafir gelse ? Puflar bu durumlar için kullanımı kolay ve rahattır, üstte berresu nun dediği gibi,ayak uzatmak için de harikadır, tabii son zamanda orta sehpa yerine geçen orta puf değil benim bahsettiğim.

4. Salata kurutma meselesi

Bu biraz tartışmalı bir ürün. Döndüre döndüre salataları kurutmaya yarayan bu aletler kimi mutfakların baştacı, kimilerinde ise bir efor gerektirdiğinden lavabo altına atılmış vaziyette. ınsan burada da ikiye ayrılıyor...

salataları kurutuyormuydu gerçekten ,almayı düşünüyordum hep :) ...

Bence çok kullanışlı, maydanoz,nane,roka,reyhan vs bu tarz yeşillikleri büyük kabın içine yıkayıp koy,1-2 damla da sirke damlat,10dk beklettikten sonra süzgecine alıyorum, diğer kaptaki suyu da boşaltıp, çeviriyorum, kupkuru yapıyor yeşillikleri, zaten yeşillikleri yıkamak için bir kaba ihtiyaç var,onun yerine bunu koyup kullanmak çok daha mantıklı, ama yeşillikleri şöyle bir suya gösterip doğrayanlara teferruat gelebilir bir şey diyemem.

4. Salata kurutma meselesi

Bu biraz tartışmalı bir ürün. Döndüre döndüre salataları kurutmaya yarayan bu aletler kimi mutfakların baştacı, kimilerinde ise bir efor gerektirdiğinden lavabo altına atılmış vaziyette. ınsan burada da ikiye ayrılıyor...

salataları kurutuyormuydu gerçekten ,almayı düşünüyordum hep :) ...

Bir de benim anlamadığım mutfak terazisi olmadan nasıl ölçebiliyorlar ki gereksiz demişler, çok şaşırdım.

salata malzemelerini kurutma aparatı adı ne ise çok rahat bişi 3,5 çeviriyorsun olay bitiyor..öyle büyük eforada gerek yok..ben memunum...evi ıvır zıvır şeylerle doldurmayı sevmiyorum ,son derece kullanışlı ve basit bir mekanizma olması gerekir ..

Yapı marketlere yolum düşer bazen, şöyle bir de turlarım gitmişken.Banyo-mutfak aksesuarları bölümünün yanında kapalı devre bir reklam yayınlıyorlar, bir sürü de kadın var o bölümlerde, ama sadece bir ben, bir de annesi ve sanırım teyzesi ile gelmiş olan 5 yaşında küçük bir kız çocuğu, ağzımız açık izliyoruz reklamı. Paketi açılan, kellogs,ekmek,cips gibi ürünlerin paketinin ağzını yapıştırıp kapatan bir makinanın reklamını yapıyorlar,vzzzttt diye geçiyor üstünden paketlerin ağzı hemen yapışıyor, Allahım ne mükemmel bişey :) Küçük kız da hayret içinde annesinin eteğini çekiştirip, anne bak bak diyor ama, annesi onu ne görüyor ne duyuyor.Gözgöze geldik kızla,çok güzelmiş di mi dedim, güldü başını salladı, annesi ile olmasa da başka bir yetişkinle o heyecanı paylaşma isteğini belki bir parça tatmin etmiştir aramızdaki dialog.Sonra aldım bir tane o makinadan eve gelince denedim, hemen bir kellogs paketinde,ama nerdeeee öyle kolayca yapışacak, ileri geri, sağa sola, 2-3dk da ancak yapıştı, kimi yeri yırtıldı.Al işte dedim 5 yaşındaki kızla aynı düzeyde beynim :))Hoppp çöpe makine...Yani değişmedim hala öyle biraz çocuk kaldım...

Waffle makinesi bir hevesle waffle seviyorum diye aldim yapmak zor geliyor yine disaridan yiyoruz oyle duruyor.cok gereksiz gercekten?

bende kitap hastasiyim cok güzel kitaplar siparis verip getirtiyorum ama vakitten isteksizlikten alip okuyamadim bir türlü..

• Like 1