Jump to content
Guest TahaNyC

Om Mani Padme Hum

Recommended Posts

tamam ona bişey diyen olmadı. Esmaül Hüsna ile aç yada açma ona birşey denmedi. SEnin için aynı olabilir o iki kelime. Esmaül Hüsna daha da güçlü olabilir. Buna da birşey demedik. Ama benim hoşgörmediğim nokta senin başkalarının inandığı şeylerle dalga geçmen. Sen istediğine inan ama başkalarının dinlerine hakeret etme zira sende iyi bilirsin ki her dinin altında mutlaka gerçeklik vardır ve mutlaka ALlah'ın bir sözü, indirdiği bir ismi vardır. Bu konuda biliyorsun Allah (KUran'da da geçer) her kavme peygamber ve din indirmiştir. Her kavimde peygamber vardır. Belkide Omm Allah'ın bir sıfatıydı sanskritçede ve sen farketmeden buna hakaret ediyorsun. O yüzden diyorum tam bilmeden dalga geçmeyin konuşmayın. Sen İslamiyette devam et ama diğerlerine hakaret etme. Zaten bu da günahtır. İslamiyet inançlara hoşgörü ile bakan bir dindir ki Kuran'da geçer bu hoşgörü. Yani dinde zorlama yoktur. (Teklif etme, öğüt verme vardır). Öyleyse neden gereksiz yere başka dinleri kötüleyeceğine om mani padme hum'u kötüleyeceğine esmaül hüsna ile ilgili güzel bilgiler vermiyorsun. Kötülemek, dalga geçmek bir yol değildir ki. SEn esmaül hüsnanın çakrlardaki etkisini gösterir bilgisini verirsin yok alın çakrası için El-Basir zikredin falan dersin, diğer insanlarda okur bakar kendi seçimlerini yapar üçüncü göz için omm mu yoksa esmaül hüsna mı onlar kendi diledikleri yoldan giderler.

Şu anda en gücel ve doğru din İslamiyet olabilir (Müslümanlara göre tabi). Ama bunun olması diğer tüm dinlerin baştan sona yanlış olmasını gerektirmez ki zaten diğer kitaplara hakaret etmek günahtır. (Kitaba iman) Allah'a giden yolu tek yolla sınırlandıramazsın ama dersin ki en emin yol İslamdır buna birşey demem. Nirvanaya ulaşmak bu terimi araştır...

Son sözü Yunus Emre'den alıntılıyorum:

İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir

Sen kendini bilmezsin, ya nice okumaktır

Okumaktan mani ne, kişi Hakkı bilmektir

Çün okudun bilemedin, ha bir kuru emektir

Okudum bildim deme, çok taat kıldım deme

Eri hak bilmez isen, abes yere yelmektir

Dört kitabın manisi, bellidir bir elif te

Sen elif dersin hoca, manisi ne demektir

Yunus der ki Ey hoca

Gerekse var bin Hacca

Hepisinden iyice

Bir gönüle girmektir

(taat ibadet etmek demektir, yelmekte peşinden gitmek demektir)

bir çok esma ile çalıştım bi şey olmadı..sag olsun taha sayesinde hiç aklımda yokken om mantrasıyla çalıştım..astral sayyahaten tutun daha ilk çalışmamda pek çok metafiziksel açılımlar yaşadım..huzurlarınızda tahaya bir kez daha teşekürler sunuyorum....

Guest TahaNyC

son sözümü bir şiirle kapatmak istiyorum.

Daha Kur'ân ne desin!..

Ey insan! Yaşıyorken, hem de Kur'ân çağında;

Çırpınıp duruyorsun, cehâlet batağında.

Kalbin katı... Gözün kör... Başın kibir dağında

Kur'ân sana gel diyor, bak bendedir adresin.

Ey eşref-i mahlûkat!.. Daha Kur'ân ne desin!..

Özgürce seçmen için, iki yoldan birini;

Apaçık bildiriyor, bütün ayetlerini.

Ya Peygamber, ya şeytan... Seç diyor rehberini;

Öyle seç ki; sırattan rüzgar gibi geçesin,

İlle şeytan diyorsan.. Daha Kur'ân ne desin!..

Ya Cennet bahçesidir, ya ateştir o mezar,

Mekân var mı dünyada, öyle derin, öyle dar?

Hiçbir şey yakın değil, insana ölüm kadar.

Diyor ki; hesabı var, aldığın her nefesin;

Mezarlar konuşurken..Daha Kur'ân ne desin!..

Malın, mülkün, şöhretin, dünyada herşeyin var;

Ya dünyadan Rabb'ine, götürecek neyin var?

Bana yeter diyorsan, şu üç günlük itibar;

Bir dördüncü gün var ki; çok çetindir bilesin,

Bunlar masal diyorsan.. Daha Kur'ân ne desin!

Âyet diyor ki; eğer, dağa inseydi Kur'ân;

Paramparça olurdu.. Dağ, Allah korkusundan.

Hangi insan durup da, ibret almaz ki bundan?

Sen ki, bir dağ yanında, ne kadar da cücesin,

Haddini bilmen için.. Daha Kur'ân ne desin!..

O münezzeh ruhundan, ruh vermekle insana;

Erişilmez bir şeref, bahşetti Allah sana,

Ne kadar sevdiğini, buradan anlasana !

Sen ki; taparcasına, kendine kul kölesin,

Nefsini put yapana.. Daha Kur'ân ne desin!..

Bir gün var ki; çok yakın, dağların yürüdüğü,

Göklerin, güneşleri önünde sürüdüğü,

Kâinatı toz duman, dehşetin bürüdüğü;

Kıyâmet senaryosu, oyun değil bilesin;

Hâlâ ürpermiyorsan.. Daha Kur'ân ne desin!..

O büyük mahkemede, bütün diller susacak;

Konuşacak bu defa, göz, kulak, el, kol, bacak.

Uzuvlar birer birer, haramları kusacak;

Açılacak önünde, defterleri herkesin;

Kendine gelmen için.. Daha Kur'ân ne desin!..

O gün, buyruk verenler, buyruğa baş eğecek,

Cehennem öfkesinden, köpürüp kükreyecek,

Ve doldun mu dedikçe, daha yok mu diyecek;

Yandıkça o deriler, değişecek bilesin;

Hâlâ secde yok ise.. Daha Kur'ân ne desin!..

Gör ki, dünya sırtında, nice insan taşıyor;

Kimi yaşarken ölmüş, kimi ölmüş yaşıyor.

Kimi Arş-ı Âlâ'ya dolu dizgin koşuyor;

İşte Cennet.. İşte sen.. Gayret et ki giresin;

Ey! Eşref-i mahlûkat!.. Daha Kur'ân ne desin!..

Guest Şaman

hala kurana ve islaam göre konuşuyorsun tahanayc ama bu görecelidir ve kişiden kişiye değişir kişiye hangisi yakın gelirse o daha fazla enerji verir

Guest Turksavascisi18

herkezin inanci tabiki kendine ama egerki muslumansan bu isleri Allah yolunda giderek ogrenmek genede en dogrusudur tahanyc aciklamalrindan dolayida tesekkurler sirius bu arada avatarindaki resim hos

Guest samo

"OM" kelimesini tekrarlamamanızı tavsiye ediyorum neden diye soracak olursanız şöyle ki nasıl "mürid" kelimesi iradenizi geliştirmek içinse "OM" sözcüğü de esfele - safiline (aşağının-aşağısı ) davettir...

Bu konu hakkında dikkatli olmanızı tavsiye ediyorum...

Yapılan her zikirde, ne kelime olursa olsun, beyinde belirli bir frekansta dalgaboyu üretilerek, beynin görev dışı olan hücreleri, o frekansla programlanır..

Şayet CİNNİ ilhamla gelmiş bir kelime ya da budistlerin meşhur "om" kelimesi gibi bir zikir yapılırsa; kişinin beyninde o istikâmette bir gelişme sağlanır ve insan farkında olmadan CİNLER ile rezonansa girerek bir takım ilhamlar almaya başlar. Ve bunun sonunda, verilen ilhamlara göre, kendini, UZAYLI veya EVLİYA, veya MEHDI veya PEYGAMBER veya ALLAH olarak görüp; çeşitli mantıksal bütünlükten uzak fikirler içinde heba eder...

Ahmet Hulusi-Dua Ve Zikir...adlı kitabından...

Bu aslında modern zamandaki din adamlarının genelde savundukları bir söylemdir. Omm kelimesi tabi sadece bu değil diğer sanskritçe zikirler cinleri şeytanları çağırır onlar sayesinde bazı açılımlar olur. derler. Tabi birde uzaylıların cinlerin oyunları yada cinler olduğunu da söylerler. Ben pek katıldığımı söyleyemem. Omm kelimesi veya diğer sanskritçe kelimeleri neden çakraları açmakta kullanılır önce buna bir değinelim arkadaşlar.

Sanskritçe dünyaya gelen ilk üçüncü dildir. Bu dili isterseniz araştırabilirsiniz çakraların seslerine göre düzenlenmiştir. Yani çakraların çıkardıkları seslerden bu dil oluşmuştur. Bu yüzden sanskritçe kelimeler direk çakralar üzerine tesir eder açılımlarda bulunur. Şu anda sanskritçeyi kullanan pek kişi kalmamıştır zaten. Nerdeyse ölü bir dil. Bu yüzden bu tür kelimeler kullanılır. Cinlerle şeytanlarla pek alakası yoktur ama tehlikesi vardır. Bu sadece bunun için değildir.

Omm kelimesinin sonucunda üçüncü gözde olan açılımların tehlikeli tarafları vardır. Bu açılım sonucu dini tabirle gözünüzde ki perde kalkmaya başlar. Ama bu perdenin kalkmasıyla sadece ulvi varlıklarla görüşeceğinizi sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Bu sadece bunun için değil genel olarak böyledir. Bu yüzden çalışmaları yaparken temkinli ve dikkatli yapmak gerekir. Aşırıya kaçmadan korunarak yapmak gerekir. Çünkü bir kanal açıldığında bu kanala birçok varlık gelebilir. Bu karanlık bir ortamda bir ışığın yanması gibi. Nasıl karanlıkta yanan bir ortama envai çeşit böcek geliyorsa işte bunun gibidir. Korunmak için güçlü bir irade ve kuvvetli bir iman gerekir. Tabi başka korunma yolları daha var onlar daha enerjisel icon_razz.gif

Aum kelimesinin yarattığı titreşime gelirsek aslında buradaki sır mmm kelimesine yapılan vurgudur. Her harfin bir gücü vardır. ve hepsinin yarattığı bir titreşim. M harfi de özel bir harftir. Yoğun bir titreşim yaratır ve çakraları titreştirir. Dikkat ederseniz Hz.Muhammed'de ne kadar m var. Bu bir tesadüf mü? hiç sanmıyorum.

Bu kelimeleri bırakıp dinimize gelirsek. Son gelen dindir biliyorsunuz ve o kadar tefferuatlıdır ki ne hindistana ne tibete ne de başka birşeye ihtiyacınız vardır. Öncelikle arapça, ibranice, sanskritçe bunlar zaten eski dillerdir ama şunu biliyorum ki bu üçü de ve birkaç dil daha özel dillerdir. Bu yüzden ayrıca Kuran'ın arapça olmasının bir artısı vardır. Bize çok büyük bir hediye gelmiştir. Esmül Hüsna. El Basir üçüncü gözü açmak için kullanılan bir esmadır. Tabi belli bir sayısı var. El Habir durubilişi açmak bilgi almak için. Kuddus ismi şifa vermek içinde kullanılır bu böyle sürer gider. Tasavvufta bilinir ki Allah insana kendi ruhundan üfürmüştür. Ve bizde Allah'ın bir parçası vardır. Yani Allah'ın 99 ismi de bizim içimizde derinimizde bir parçası mevcuttur. Bu esmaül hüsna zikri bu açılımları sağlar. Belki din adamlarımızın hint, tibet vs. şeyleri kötülemesinin nedeni budur bilmiyorum açıkçası. Biraz daha dinimize dönmemiz dinimizde ki güzellikleri duaların sırlarını, esmül hüsnanın enerjisini ve Allah'In Kuran'da ki yoğun sevgisini keşfetmemiz için. Yanı dibimizde bir kaynağımız varken taa hindistanlara gitmek absürd kaçıyor tabi.

Ama ben onları kötülemenin onların yaptıklarının cin şeytan ilhamları olduğunu sanmıyorum. İstidraç olduğunu da düşünmüyorum. Bir kişinin görüşlerine bağlı kalmıyorum belki ondandır. Ama şunu biliyorum ki bneim için en doğru olan kendi sezgilerim ve içimde beni doğruya sürükleyen ve Allah'a edilen duaların karşılığında gelen kişisel bilgilerdir.

her görüşe saygım var. kimse kimsenin hakaretiyle değerinden birşey kaybetmez ayrıca hiç kimse övgülerle özündeki değerini arttırmaz. Aslında insanlardan tek ricam var. Diğer yolları ve kültürleri diğer gelişim yollarını kötüleyeceğimize kendi güzelliklerimizi öğretmek yansıtmak.

ve şunu da unutmayın om kelimesi Hu kelimesi gibi bir kelime olabilir veya om kelimesi Allah'ın sanskritçede bir ismi olabilir. Buna dikkat edin bence...

Guest samo

HU kelimesi Arapça da " O " zamiri yerine kullanılır...

Allah cc ın isimlerindendir İsm-i Azam denir bazı kaynaklarda...

Besmeleyi nceleyelim isterseniz biraz...Konu ile bağlayacam ;

Çeşitli dinlerde besmeleye karşılık olan kelime ve tabirler vardır...

HİNDUİZMDE : OM

Yahudilikte : Ba-Şem

Hıristiyanlık : Baba ogul kutsal ruh.

Yukarıda yazdıklarım İslamdadaki besmelenin karşılığı olarak kullanılıyor o dinlerde...

İslam Önce si CAHİLİYE DEVRİNDE : " BİSMİ LAT VEL UZZA " gibi tabirler , Taptıkları putların "ismi" ile anlamında kullanılırdı...Ok atarken v.s bunları söylerlerdi...

BURDAN HAREKETLE OHM ne ile başlamak Tanrı mı Şeytan mı Ne ?

Kesinlikle Sapmış bir akım olduğu ortada Olan Hinduizmin ve Hinduların bunu kullandıkları da gösterir ki bu kelimeyi bizim kullanmamamız Yararmımıza olacaktır...Artık Onların Taptığı nedir ki OHM kelimesi ile başlıyorlar...

Onu yapacağınıza Tefekkür edebiliriz...Zikir , salavat vb okuyabiliriz...

Meditasyon pozisyonunda oturmanın da sakıncası yok...

Ama OHM demeyin...

Zikirler esmalar varken bizzat bizim zengin bir kültürümüz ve içi dolu tam bir dinimiz varken tabi ki uzakdoğularda çare aramak doğru değil. Ama ohm'a kötü denmemeli. Nİrvana'ya ulaşmak vs.. bu düşünceleri bir inceleyin. Göreceksiniz ki tasavvufla benzerlikler var.

Guest samo

Zikirler esmalar varken bizzat bizim zengin bir kültürümüz ve içi dolu tam bir dinimiz varken tabi ki uzakdoğularda çare aramak doğru değil...

Ağzına Sağlık...Konunun özeti Bu...