Jump to content
inanç1

Günün Fıkrası Herkes Bir Fıkra Yazsın Gülelim

Recommended Posts

birkac yillik evli ciftin bir bebekleri olur.. ancak gunler haftalar gectikce bebegin cok farkli ve insanustu yetenekleri oldugu ortaya cikar..1 yasina geldiginde yetiskin gibi konusur, 2 yasinda akliniza gelen her dilde okuyup yazmaya baslar,3 yasinda ileri matematik profesorleriyle tartismaya oturur, ve 4 yasinda gelecekle ilgili inanilmaz tahminlerde bulunmaya baslar...der ki: "tam 1 yil sonra bugun ben olecegim... ben oldukten 2 yil sonra annem olecek.. annem oldukten 1 yil sonra babam olecek..." ve kesinlikle..bir yil sonra bebek ölür... baba cok uyanik oldugu icin karisini hemen milyarlar degerinde sigortalatir... ve 2 yil sonra da anne ölür.... ve baba 1 yillik omrunun kaldiginin farkinda, karisinin sigortasindan kazandigi milyarlarla evlere, arabalara, seyahatlere ve birbirinden guzel kadinlara yatirim yapar... ve olumune 1 gun kala son parasiyla bir dansci kiz kiralar,once superlux villanin havuzunda eglence, sonra yatakodasinda zevk dolu bir gece.. ve adam hersey bittiginde gozlerini kapatir ve "vay be yarin ölmüs olucam.. ama ne hayat gecirdim, herseyi yaptim dolu dolu yasadim herseyi.. helal olsun bana" diye keyifle uykuya dalar.. ama o da ne...... sabah bir de gozlerini acar ki hala yasiyor..!!!!!! Yatakta saskinlik icinde bakinirken geceyi beraber gecirdigi dansci kiz ciglik cigliga kosarak iceri girer... "HEMEN ASAGI GELIN NOLUR.. KAHYANIZ SALONDA BOYLU BOYUNCA UZANMIS YATIYOR... GALIBA ÖLMÜS!!!!"

• Haha 1

Bir_Tane_Daha_Solucan yesil_arr-1.gif

Derste öğretmen herkese teker teker sorar. Önce Ahmet'e sorar: - Ayakları olmayan bir hayvan biliyor musun? Ahmet: - Balık. Sonra Mahmut'a sorar: - Sen bir tane daha biliyor musun? Mahmut: - Solucan. En son olarak bizim Hasan'a sorar: - Sende bir tane daha söyle de, başka soruya geçelim. Hasan: - Bir tane daha solucan.

• Haha 1

Sistem (Temel)

Askerliğini bahriyeli olarak yapıp tezkere alan temel kahvede askerlik anılarını anlatmakta, bu arada atışlı tatbikatları anlatırken torpili gönderip hedefi yok ettim der. bunun üzerine dursun

-Uy temel torpil atarken nasıl oluyor da denizaltının içine su kaçmayı..? der Temel

-Bak uşagım yaz gelince denize giriyorsun suyun içinde yelleneysin yellenirken kıçına su kaçıyormu?

-kaçmıyo

-tamam işte sistem aynı sistem...

Ne güzel bir makamdır..

Nasreddin Hoca’ya sormuşlar: “Kimsin?”

“Hiç” demiş Hoca, “hiç kimseyim.”

Dudak bükülüp önemsenmediğini görünce,

......sormuş Hoca: “Sen kimsin?”

“Mutasarrıf”ım demiş adam kabara kabara.

...“Sonra ne olacaksın?” diye sormuş Nasreddin Hoca.

“Herhalde vali olurum” diye cevaplamış adam...

“Daha sonra?..” diye üstelemiş Hoca.

“Vezir” demiş adam.

“Daha daha sonra ne olacaksın?”

“Bir ihtimal sadrazam olabilirim.”

“Peki ondan sonra?”

Artık makam kalmadığı için adam boynunu büküp “Hiiiç.” Demiş

“Daha niye kabarıyorsun be adam, demiş Hoca..

ben şimdiden, senin yıllar sonra gelebileceğin makamdayım:)

Erzuruma trafik ışıkları yeni koyulduğunda polis vatandaşı bilinçlendirmek için ışıklarda beklemekte o sırada erzurumlu kadının biri yayalara kırmızı yanarken karşıya geçer. Polis derki

- hanfendi napıyosun görmüyonmu kırmızı ışığı.

Kadın hiç istifini bozmadan

-vışş yenimi aldınız heyirli olsun...:D

Adam işten çıkmadan önce karısını arar;

-Tatlım , patron bir kaç arkadaşıyLa beraber komşu viLayetteki

büyük göLde baLık avLamaya gidecek, benim de geLmemi istiyor.

Bu hafta sonunu orada geçireceğiz. Bu benim terfi aLmam için iyi bir fırsat.

..... Benim için yeteri kadar giysi ve oLta takım çantamı hazırLarmısın?

Direk ofisten çıkacağız ve geçerken evden çantaLarı aLırım. Ha, yeni ipek mavi pijamamı da koymayı unutma.

Karısı biraz işkiLLenir. Fakat kocasının istedikLerini de yapar.

Hafta başında adam eve geLir, biraz yorgundur ama iyi gözükmektedir.

Karısı onu karşıLar ve çok baLık tutup tutmadığını sorar.

Adam: Ha, evet epey baLık tuttuk. .

Fakat sana söyLediğim pijamayı çantaya koymamışsın.

Karısı: OLtanın buLunduğu takım çantasına koymuştum!.

hikaye trakyada geçmis gerçek bir olaymış;

Yasli bir amca, eseginin üzerinde karayolunda seyretmektedir. Bunu gören trafik polisleri, amcaya takilmak isterler ve durdururlar.

Polis: Be amca, Neçin dakman golani? (Golan: Emniyet kemeri.)

Amca: Dakmam be işte!

Polis: E bak gördün mu, şimdi ceza keseceyik.

Amca: Kes bakalim ne keseceysan da gidecem, acele işim var.

Polis: Peki amca, cezayi sana mi yazalim yoğsam eşeğe mi?

Amca: ???

Polis: Yani cezayi sana yazarsak beş milyon ödeycen, eşeğe üç milyon ödeycen.

Amca: Bana kes o zaman.

Polis: Neden sana keseyon amca?

Amca: Onun sicili temiz ossun, polis yapcez onu !!!!

Nihat Genç Fıkraları -4

15 Ocak 2011 Cumartesi, 19:36

NİYE ÇALAYSUN AKP?

-Karadeniz’in bir köyünde AKP’li milletvekili adayı konuşuyor, partisini anlatıyor… Yaşlı ihtiyar da arkadan dinliyor… “Uşağım, sizin partililer içki içer mi?” diyor… Aday: “Haşa efendim, biz müslümanız, içkiyi ağzımıza koymayız.” diye cevap veriyor… “Peki sizin partililer sigara içer mi?” diye soruyor ihtiyar… “Haşa efendim, olur mu hiç biz zaten karşıyız, yasa çıkardık.” İhtiyar son kez soruyor: “Peki bu sizin AKP’liler gari oynatır mı, gari alemi yapar mı?.” Aday bir kez daha aynısını söylüyor: “Haşa efendim, hiç yapılmaz, lafı bile edilmez” İhtiyar yapıştırıyor lâfı:”Ya kardeşim, sizin hiç masrafınız yokmuş, ha niye bu kadar çalaysunuz?”

BABALIK DAVASI

-Tayyip Erdoğan’ın çocukları babalarına babalık davası açmışlar. Hakim neden babalık davası açtınız diye sormuş. Çocuklar: “biz Amerika’da okuduk ama parasını babamız vermedi, Remzi Gür amcamız burs verdi. Havayollarının ortasında kuyumcu dükkanı açtık. Babamızın haberi yok! Gemi aldık, gemicik dedi. Bu adamın bizden haberi yok!”

Tayyip'le Bush ilk bulusmalarinda birbirlerine hava atarlar...Bush, Tayyip'e "Bizde öyle bir teknoloji var ki, ölüyü diriltiriz" der. Tayyip altta kalmaz ve karsilik olarak "Bizde öyle bir teknoloji var ki,partimizin bütün üyelerine 100 metreyi 3 saniyede kosmayi ögretiyoruz" der.Türkiye'ye döndügünde Tayyip'i bir düsünce alir. Danismanlarini çagirtir veattigi palavrayi anlatir. "Haftaya Bush geliyor. Yalanimiz ortaya çikacak, acaba ne yapsak?" diye sorar.Danismanlarindan biri hemen yanitlar: "Onlara ölüyü nasil dirilttigini sordunuz mu?" "Hayir sormadik" "O halde hiç korkmayin baskanim, alin Bush'u Anitkabir'e götürün. Atatürk'ü diriltmesini isteyin.Diriltmezse o rezil olur. Yok eger diriltirse,siz zaten 100 metreyi 3 saniyede kosarsiniz!!!"