Jump to content
Sign in to follow this  
yavin

İncil'de Lucifer

Recommended Posts

İncil'de Lucifer

 

Melekleri anlatan bir çok başlıkta ondan bahsedilmişti ama İncil' de Lucifer' dan nasıl bahsedildiğini okudum ve paylaşmak istedim.

 

Gökten nasıl düştün, Ey Lucifer (sabah yıldızı), şafağın oğlu! Ulusları zayıflatırdın, nasıl yere yıkıldın! Kendi yüreğine göre dedin ki: ‘Gökyüzüne çıkacağım, Tanrı’nın yıldızları üzerinde tahtımı yükselteceğim. Kuzey taraflarında cemaatin dağında da oturacağım; bulutların doruklarının üzerine çıkacağım; ben En Yüce Olana benzer olacağım"

 

 

Lucifer’in bir zamanlar güçlü bir melek olduğu, Adem zamanında günah işlediği ve bu nedenle, Tanrı’nın halkı için dertler yarattığı yeryüzüne atıldığı varsayılır.

 

 

İncil' de Lucifer üzeri kurtçuklarla örtülmüş ve insanlarca alay edilenbiri olarak tanımlanmaktadır. Çünkü, gökyüzünden atılışından sonra onun artık hiçbir gücü yoktur.Bu nedenle; Lusifer’in, inançlıları doğru yoldan saptırmaya yöneltmek üzere şu anda yeryüzünde olduğuna ilişkin düşünceyi haklı çıkarıcı hiçbir şey yoktur.

mihalyzichyluciferwr2-1.jpg

 

Burası ilginç ;

 

Lucifer muhtemelen mezarda çürümektedir: "Haşmetin ölüler diyarına indirilmektedir… ve kurtçuklar seni örtmekte" . Meleklerin ölemeyeceği (Lk. 20: 35,36) göz önüne alındığında, bu bakımdan Lusifer bir melek olamaz; ifade tarzı daha fazla bir insana uymaktadır.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

luciferin kovulma nedeni ve hz ademe secde etmediği için düşüşü supernatural dizisinde işlenmişti gayette güzel olmuş...

dean'a söylediği replik şu...

 

" tanrı beni neden kovdu biliyormusun,çünkü onu herşeyden çok sevdim sonra tanrı sizi yarattı,küçük tüysüz maymunları ve sizi ondan daha fazla sevmemi istedi,dedim ki baba yapamam..insanlar zarar verir,öldürür ve bunun yüzünden tanrı mikaile beni cehenneme atmasını söyledi,şimdi söyle bana bu suça uygun bir cezam mı? özellikle haklı ben olduğumda...

6 milyar insanın dünyaya yaptığına bak,kaçınız bunun için beni suçluyor ?...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest MEGANOM

insan bazen şeytandan daha çok nefret ediyor insanlardan hatta çoğu zaman

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...