Jump to content
atelia

Uygulamaların Yan Etkileri

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar,

Bir süre önce tesadüfen siteye üye oldum. Buradaki dualar sayesindebazı isteklerim gerçekleşti. Vesile olanlardan Allah razı olsun.

İstediğim bir iş vardı oldu. Hayat arkadaşı olabilecek hayırlı bir insan diledim o da oldu.

FAKAT; iki dileğimden de hayır göremedim. Başıma gelmeyen kalmadı. İftiraya uğradım, hakarete maruz kaldım. Hayatım boyunca görmediğim çirkinlikleri gördüm.

Çok sevmekle beraber biraz da korkar oldum dua etmekten veya verilen tesiri kuvvetli dualar ile meşgul olmaktan. Olmazı olduran duaları okumaktan çekiniyorum artık. Olmazı oldurmak?! Tesirinin kuvveti?!

Bu ve benzeri uygulamalar ile dileğine kavuşup sonrasında çok müşküle düşen benzer insanların olup olmadığını merak ediyorum. Aklımı çok meşgul eden, acaba bir yerde bir yanlışlık mı yaptık diye beynimi kemiren bu sorulardan kurtulmak istiyorum.

Bu konudaki görüş ve önerilerinizi ve deneyimlerinizi öğrenmek istiyorum.

Lütfen paylaşmaktan çekinmeyin.

Herkesin duaları eğer hakkında hayırlı olacaksa inşallah kabul olsun diyorum.

Peki siz bu duaları okurken,hayırlısı diyemi istemiştiniz?

Evet evet kesinlikle. İstediğim işi çok istiyordum. Benim için bulunmaz bir fırsat görüyordum. Her zaman hayırlısıyla ve afiyetle diye dua ettim. Böyle olacağını bilseydim asla istemezdim.

Hımm dualarınızı bırakmayın yinede belki bir sınavdır bu,ben yıllardır dua ederim başım dertten beladan kurtulmaz ama dualarımdan vazgeçmem sınav olarak görürüm hep,belki sizinde öyledir

öncelikle geçmiş olsun... ama böyle düşünme kardeşim buda bir imtihandır...

öncelikle geçmiş olsun... ama böyle düşünme kardeşim buda bir imtihandır...

Nasıl imtihan bu arkadaşım. Eğer beni tanımış olsaydın başıma gelenlere asla inanamazdın.

Şöyle bir düşünce beynimi kemiriyor; edilen bu tarzda dualar sanki bir bilinmez kuvveti harekete geçiriyor. Yani ya olacak ya olacak, ama nasıl olacak belli değil. İşin içine giriyorsun sonra belli bir döngüden geçmeye bir tamamlanmaya doğru gitmeye başlıyorsun. Yani aslında senin kaderinde orada çalışmak aslında yok. Ama ettiğin özel dualarla bunu zorluyorsun. Hani olmazı olduruyor ya seninkini de olduracak illa ki. Ama ya sonra? Sonrası karanlık. Sanki bedel ister gibi. Bedel ödetir gibi.

Bu tarz uygulamalara karşı arkadaşlar vardı, taraftar olanlar kadar. Ben her iki gruptan da duymak istiyorum. Nedenlerini ne olabileceği veya olamayacağını çünkü ciddi ciddi bir mantık hatası olduğunu düşünmeye başlıyorum artık.

Merhaba arkadaşlar,

Bir süre önce tesadüfen siteye üye oldum. Buradaki dualar sayesindebazı isteklerim gerçekleşti. Vesile olanlardan Allah razı olsun.

İstediğim bir iş vardı oldu. Hayat arkadaşı olabilecek hayırlı bir insan diledim o da oldu.

FAKAT; iki dileğimden de hayır göremedim. Başıma gelmeyen kalmadı. İftiraya uğradım, hakarete maruz kaldım. Hayatım boyunca görmediğim çirkinlikleri gördüm.

Çok sevmekle beraber biraz da korkar oldum dua etmekten veya verilen tesiri kuvvetli dualar ile meşgul olmaktan. Olmazı olduran duaları okumaktan çekiniyorum artık. Olmazı oldurmak?! Tesirinin kuvveti?!

Bu ve benzeri uygulamalar ile dileğine kavuşup sonrasında çok müşküle düşen benzer insanların olup olmadığını merak ediyorum. Aklımı çok meşgul eden, acaba bir yerde bir yanlışlık mı yaptık diye beynimi kemiren bu sorulardan kurtulmak istiyorum.

Bu konudaki görüş ve önerilerinizi ve deneyimlerinizi öğrenmek istiyorum.

Lütfen paylaşmaktan çekinmeyin.

Herkesin duaları eğer hakkında hayırlı olacaksa inşallah kabul olsun diyorum.

sen buradaki özellikle havvas ilmi ile olanları okumanı hele önlem almadan ne olduğunu bilmeden okumanı hiç tavsiye etmem,bende çok uğraştım bu havvas ilmi ile ve sonunda bunların hepsini okumak yerine kur'anı açıp 7 sefer yasin'i şerif okumayı ve derdimide dileğimide bu yasin suresinin sahibi olan allaha söylemekte buldum çareyi,ne kadar okursan oku hiçbir yan tesiri yoktur üstelik ne derdin varsa mutlaka çözer giderir,bir dostane tavsiye....

kırk gün her gece yatmadan evvel yedi sefer okumayı adet haline getir derdini cenabı allaha dile getir sonra istersen bana kız istersen ne söylersen söyle...

• Like 1

sen buradaki özellikle havvas ilmi ile olanları okumanı hele önlem almadan ne olduğunu bilmeden okumanı hiç tavsiye etmem,bende çok uğraştım bu havvas ilmi ile ve sonunda bunların hepsini okumak yerine kur'anı açıp 7 sefer yasin'i şerif okumayı ve derdimide dileğimide bu yasin suresinin sahibi olan allaha söylemekte buldum çareyi,ne kadar okursan oku hiçbir yan tesiri yoktur üstelik ne derdin varsa mutlaka çözer giderir,bir dostane tavsiye....

Öncelikle tavsiyen için çok teşekkür ederim. Uygulamaya çalışacağım.

İyi ki havas dedin. Hemen söyleyeyim uyguladığım ve çare gibi yapıştığım dualara:

Bir kere hiçbiri herhangi bir varlığı davet edeci içerikte değil. Meşru istekler için her biri. Ve çoğumuzun ettiği dualar.

Örnek veremiyorum bu sefer de duaya sanki ters tepiyor demiş gibi olmaktan sakınırım. Ama hepsi masum fakat tesiri kuvvetli, mucize, isteğin önünüze çıksın, kapalı kapıları açar, kurtuluş vb. özellikler içeriyor.

ama derin düşününce mantıksızlık ortaya çıkıyor. herkes dediğinde haklı sende güzel açıklama yapmışssın sıkıntısını paylaşan arkadaş iyi güzel dilekleri için hadi diyelim havaş yaptı peki Allah istemeyince yaprak kıpırdamıyor? Rabbim bu arkadaşın gönlündeki iyiliği biliyor sonucuda biliyor olmasına izin verende izin vermeyende Rabbim değilmi? yani lütfen yanlış anlaşılmak istemem Allah'a sonsuz guvenim belkide arkadaşın dediği gibi bu bir imtihan ama Rabbim kimsenin taşıyamayacağı yük dert vermez. Veremezde de değil vermez.. aslında arkadaşı anlayabiliyorum ama işte biyerde bizim beynimizin gidemediği bi enerji bi inanç eksikliği ya nebilim bir kopukluk var...

arkadaşlar dua ya sarılmak cok güzel hele duanın kabul olması ne kadar güzel bazan bır dua görürüz hah bu benim içime cok sindi deriz ve okuruz yalnız duayı okuduktan sonra sadaka verin denir sadakada bir cok belayı def eder arkadaşım sadaka verdın mı duaların dan son ra bu hataya belki hepimiz düşüyoruz