Jump to content
  • 0
ikincibahar

Çaresizim Ne Yapmam Lazım Bilmiyorum

Question

N e olur bana bir akıl verin ne yapmam gerektiğini söyleyin yapayım.benim derdim annemle babam yıllardır anlaşamazlar annem her zaman babama seni sevmiyorum annem beni sana çocukken verdi der durur ( 14 yaşında nişanlanmiş 16 yaşında evlenmiş 17 yaşındada anne olmuş ) babamsa onu hiç takmaz olsun ben seviyorum ya der hayatına devam eder ama hiç bir ortak noktaları yoktur bu yüzden de her an kavgalıdırlar 40 yıllık evliler çok güzel hacca gitiler yıllar önce ikiside çok gençlerdi annem 34 yaşındaydı babama 44 yaşındaydı orda bile kavga etmişler düşünün artık onların kavgalarına o kadar alıştık ki kavga etmiyor bir halde görsek birşeymi var acaba gözü ile bakıyoruz açıkçası amaaaaaaaaa

2 gün önce iş çığrından çıkmış babam annemi dövmüş

şimdi evlat olarak ne yapacağım annem ağlıyor haklı 55 yaşında dayağı haketmedim diyor

babam ise beni çıldırttı kapıyı çarptı diyor

çaresizim hani derler yaa aşağı tükürsen sakal yukarı tükürsen bıyık diye ne yapacağımızı şaşırmış durumdayız kardeşler olarakta

ayrılın desek bu yaştan sonra yakışık alırmı beraber durun desek babam seni bir gün öldürücem diyormuş nasıl bir arada kalsınlar

annemi tutup babamı dışlasak babam demezmi ben sizleri hiç kırmadım üzedim benim derdim annenizle size ne oluyor ( çünki bizlere hiç bir tersliği olmaz )

benim yerimde sizler olsanız ne yaparsınız

okunması gereken bir dua varsa girip çıkıp okuyayım ne olur yardım edin

36 answers to this question

Recommended Posts

• 0

Herseyi anlarım da dua kardesim şiddeti anlamıyorum ...Allah babanıza akıl ,fikir ve merhamet ihsan eylesin...Yanlıs anlamayın ama bu sekilde hayat surdurmek ruh saglıgı acısından da kotu,hergun tartısıyorlarsa medeni bir sekilde ayrılsınlar...bu hem kendileri icin hem de sizler icin de iyi olmaz mı?

sizin icin bol bol dua edicem Rabbim yar ve yardımcınız olsun,yuvanızda saglık,huzur ve bereket daim ve kaim olsun inşaAllah aminnnnn

• 0

Allah yardımcın olsun..annen bunca yıl hala babanı hazmedememiş eş olarak içine sindirememiş..küçük yaşta evlenmişse o zamanın gerekleri öyleydi demekki evlenilebiliyormuş ...ne anneni tut nede babanı derim ben ..ikisinide alın bir pskoloğa götürün ..beraber tedavi olsunlar ..bence bu iki eş birbirlerini çok seviyolar ama bunu farkedemiyolar..

bu yönde çaba sarfedin bence ..

• 0

bende bilmiyorum evet bende diyorum bazen siz birbirinizi çok seviyorsunuz diyorum annem asla kabul etmiyor ben babanızı çocuklarımın babası olduğu için severim korurum gözetirim der ama çok sevdiğini söyleyen babam ise annemi pek önemsemez yanmıştan yıkılmıştan pek haberi olmaz

bu durumda ben ne babamı tutmak istiyorum nede annemi çünki ikisininde yeri bende ayrı aynı şehirdede değiliz annem tlflarde ağlar kendime birşey yapıcam ama sizler çocıklarım var der babam ayrı havalarda

utancımdan eşime bile anlatamadım konuyu grur veren bir durum değil ki anlatayım içimi dökeyim tek çare sizlere anlatmada buldum olayı yoksa çatlayacağım içimde gittikçe büyüyorrrrrrrrrrrrrrr

--- Sonraki mesaj ---

Allah yardımcın olsun..annen bunca yıl hala babanı hazmedememiş eş olarak içine sindirememiş..küçük yaşta evlenmişse o zamanın gerekleri öyleydi demekki evlenilebiliyormuş ...ne anneni tut nede babanı derim ben ..ikisinide alın bir pskoloğa götürün ..beraber tedavi olsunlar ..bence bu iki eş birbirlerini çok seviyolar ama bunu farkedemiyolar..

bu yönde çaba sarfedin bence ..

babam asla gitmez doktora

--- Sonraki mesaj ---

Herseyi anlarım da dua kardesim şiddeti anlamıyorum ...Allah babanıza akıl ,fikir ve merhamet ihsan eylesin...Yanlıs anlamayın ama bu sekilde hayat surdurmek ruh saglıgı acısından da kotu,hergun tartısıyorlarsa medeni bir sekilde ayrılsınlar...bu hem kendileri icin hem de sizler icin de iyi olmaz mı?

sizin icin bol bol dua edicem Rabbim yar ve yardımcınız olsun,yuvanızda saglık,huzur ve bereket daim ve kaim olsun inşaAllah aminnnnn

allahhh razı olsun arkadaşımmm

• 0
bende bilmiyorum evet bende diyorum bazen siz birbirinizi çok seviyorsunuz diyorum annem asla kabul etmiyor ben babanızı çocuklarımın babası olduğu için severim korurum gözetirim der ama çok sevdiğini söyleyen babam ise annemi pek önemsemez yanmıştan yıkılmıştan pek haberi olmaz

bu durumda ben ne babamı tutmak istiyorum nede annemi çünki ikisininde yeri bende ayrı aynı şehirdede değiliz annem tlflarde ağlar kendime birşey yapıcam ama sizler çocıklarım var der babam ayrı havalarda

utancımdan eşime bile anlatamadım konuyu grur veren bir durum değil ki anlatayım içimi dökeyim tek çare sizlere anlatmada buldum olayı yoksa çatlayacağım içimde gittikçe büyüyorrrrrrrrrrrrrrr

allah korusun arkadaşım bu kadar üzülüp durma yoksa hasta olursun....bence bir süre annen sana gelsin sende kalsın biraz uzak dursunlar belki birbirinin kıymetlerini anlarlar ve kafaları dağılır...erken yaşta evlenmiş olmanın bunalımını atamamışlar üzerlerinden...çocukken çocuk sahibi olmak gibi bir mesuliyet var...ve hani o yaşlarda çocuklar birbiriyle sevişirde dövüşürde ya işte onlar onu evlilikte yaşamışlar..ama kafam kızdı gidiyom demek gibi bir şansları yok tabi..mecbur bu şekil birbirlerinin kahrına katlanmışlar...onlarada hak vermek lazım...amaaaa ben bir arkadaşımızın önerisine katılıyorum..psikoloğa gidip içlerini boşaltıp rahatlasınlar...belki iyi gelir..allah muhafaza boşanmasınlar yoksa bütün arşı ala titrer....selametle...

• 0
allah korusun arkadaşım bu kadar üzülüp durma yoksa hasta olursun....bence bir süre annen sana gelsin sende kalsın biraz uzak dursunlar belki birbirinin kıymetlerini anlarlar ve kafaları dağılır...erken yaşta evlenmiş olmanın bunalımını atamamışlar üzerlerinden...çocukken çocuk sahibi olmak gibi bir mesuliyet var...ve hani o yaşlarda çocuklar birbiriyle sevişirde dövüşürde ya işte onlar onu evlilikte yaşamışlar..ama kafam kızdı gidiyom demek gibi bir şansları yok tabi..mecbur bu şekil birbirlerinin kahrına katlanmışlar...onlarada hak vermek lazım...amaaaa ben bir arkadaşımızın önerisine katılıyorum..psikoloğa gidip içlerini boşaltıp rahatlasınlar...belki iyi gelir..allah muhafaza boşanmasınlar yoksa bütün arşı ala titrer....selametle...

allah razı osun arkadaşım annem psikoloğa giderde babam inattır gitmaz onun pisikoloğu darende oraya takılıyor ordakilerinde yardım istemeyi bile düşünüyorum ama nasıl ulaşabilirim bilmiyorum

aklımın almadığı ikiside allahını bilen insanlar günahı sevabı bilip kollayan insanlar dayak sebebide çamaşır makinasında çamaşır yıkamak bu evde birdaha çamaşır yıkanmayacak diyormuş babam aklı iyice gitti heralde

• 0
Guest apocalypse

Olumsuz bir birliktelikten olumlu bir netice çıkması için uğraşılmış fakat hep çalkantıda yürümüş.Bence bu kadar sene bu evlilikteki paylaşımları içerisinde dayak hariç sürekli kavga vardı dediğinize göre bu o ikilinin sıradan bir ilişkisi halini almış.Yani olumsuzluk içselleşip normalleşmiş.Açıkça söylemek gerekirse bu duruma siz dahil olmayın ve eğer ciddi bir birikiminiz varsa hem anne hem babanızla "eleştirmeden ve yargılamadan" konuşmaya çalışın.Bunu siz yapamazsanız bir psikoloğa rica edip arkadaşınız kisvesinde durumu izah edin.Neticede belirli kavgasal gerilimler yaş ilerledikçe dizginlenemeyecek hal alabiliyor ve kişi yapmak istemediği bazı şeyleri de yaşının verdiği gevşeklikle yapabiliyor.

Doğru demiyorum ama her iki tarafın da hatasını anlamak için zamana ve yardıma ihtiyacı var.Bu ya açıkça veya farklı yollardan denenmelidir.

En son ihtimal de yürütülemiyorsa medeni bir şekilde taraflar ayrılabilir.

Saygılarımla.

• 0
görücü usulü böyle olumsuz sonuçlar doğuruyo işte

suçu görücü usulune atmak yanlış ama yanlış bir evlilik olduğu açık çünki annem hiç istememiş babamı hiç beğenmemiş fakat çözemediğimiz bunu babamın kabullenmiş olması ve ikisininde bu birlikteliği yürütmüş olmaları

• 0
Guest yamukprenses

Benimkiler çok küçükken ayrilmişlar ..düşünüyoruma en iyisini yapmişlar..olmuyirsa zorlamicaksin

• 0
Benimkiler çok küçükken ayrilmişlar ..düşünüyoruma en iyisini yapmişlar..olmuyirsa zorlamicaksin

bencede aslında küçükken anne ve babanın ayrılığına alışmak daha kolay şimdi düşünüyorum ayrılsalar işler dahada karışacak keşke biz küçükken ayrılsalardı