Jump to content
Guest majisyen

Kevser Suresindeki Özellik !!

Recommended Posts

Labohem ,aynen bende senin gibi biliyom.Gerçekten de etkili.Ne kadar yorgunda olsanız hemen kalkıyonuz valla..

Selametle..

Guest 0o Rapunzél o0
Hayirli sabahlar kardeslerim sure i kevseri uyanmak icin okuyun 3 yada 7 kez okunur okuduktan sonra RABBIM su saatte uyanmayi nasip et diyip uyuyuN fakat hadim ruhanileri yada melekleri gunah vebalinize ortak sebep kosmayin agir olur selam ve dua ile

haklısın ;)

birtaneden fazla okumayın ama sonra hiç uyuyamıyorsunuz..

ne alakası var ya zaten en az 3 yada 7 defa okunur.

Guest icewind

bana din kültürü ve ahlak bilgisi hocam 11 defa okuyacaksınız demişti ortaokulda iken, o zaman denemiştim cidden uyanıyorsunuz.

selamalar ben bazen 3 bazen7 defa okudugum oluyor ve her zaman istedigim zaman uyaniyorum.;)

Guest Melinda

ya arkadaşlar tamam doğrudur inanıyorum bu duayı okuyunca istediğiniz saatte kalkıyosunuzdur ama ne gereği var yani? kur saatini yat. herşeyi Allah'a havale etmek, böyle küçük şeyleri ondan beklemek niye? ya ben şahsen Allah'tan böyle saçma bi istekte bulunmaktan utanırım. Allah'ım beni şu saatte kaldır. nasıl gereksiz bi şeyle meşgul ediyosunuz Allah'ı ve meleklerini. bide kaldırmazlarsa ahirette vebalim onlardan sorulsun. ya istenilen şeyin hafifliği yanında bu ne kadar ağır bi söylemdir böyle. bilmiyorum. ama bana çok ağır bi itham gibi geldi bu. düşüncelerimi söylemek istedim sadece. yanlış anlaşıldıysada özür dilerim.

Sana aynen katılıyorum melinda...Kur saatini kalk..Allah ın meleklerini ve ruhanilerini böyle şeylerle meşgul etmek bana da oldukça saçma geldi..

ya arkadaşlar tamam doğrudur inanıyorum bu duayı okuyunca istediğiniz saatte kalkıyosunuzdur ama ne gereği var yani? kur saatini yat. herşeyi Allah'a havale etmek, böyle küçük şeyleri ondan beklemek niye? ya ben şahsen Allah'tan böyle saçma bi istekte bulunmaktan utanırım. Allah'ım beni şu saatte kaldır. nasıl gereksiz bi şeyle meşgul ediyosunuz Allah'ı ve meleklerini. bide kaldırmazlarsa ahirette vebalim onlardan sorulsun. ya istenilen şeyin hafifliği yanında bu ne kadar ağır bi söylemdir böyle. bilmiyorum. ama bana çok ağır bi itham gibi geldi bu. düşüncelerimi söylemek istedim sadece. yanlış anlaşıldıysada özür dilerim.

söylediklerin kısmen dogru tamam saat,telefon vs. yardımıyla kalkılabilir.ama zaten bunun amacı uykusu agır olup kalkamayanlar için okunması.özelliklede sabah namazına kalkamayanlar için bir uygulama oldugunu biliyorum.

fakat yaptıgın yorumun tek bir yerine katılmıyorum.Allahı böyle gereksiz şeyler için nasıl meşgul ediyorsunuz demen yalnış.O sana saçma gelen,gereksiz dediğin herşeyi gören bilendir.son olarak peygamberimizin şu hadisini de hatırlatmak isterim;)

"Nalınınızın tasmasına, koyununuzun otuna kadar her şeyi Allâh'tan isteyiniz.."

arkadaslar bu eskiden beri suregelen bir uygulamadir ve eskiden de kurmali saat yokmus ki :) o zaman ne yapsin insanlar...

hem bu herhangi bir bos icin kalkmaniz icin degil namaz icindir... namaz icin uyanmayi istemek kadar da guzel bir hareket yoktur zannımca :)

Guest Melinda

incisel arkadaşım ben saçma derken yani çok küçük ve gereksiz bi talep bu demek istedim. yani tamam uykusu ağırdır kalkamıyodur, namaz kılmaya kalkmak için okunur yazmış bi arkadaş doğrudur. bunlar için yapılır. ama ben tamamen sıradan günlerde okunursa saçma bulduğumu söylemek istedim anlatabiliyomuyum. yoksa okunsun yapılsın ben duaya karşı bi insan asla değilim. sadece gerekçesini gereksiz bulduğumu söylemek istedim. yani ne bileyim şahsım adına ben kevser suresini başka daha ihtiyacım olan bi dileğim arzum için okumayı tercih ederim. Bence Allah'a kendi gücümüzün yetmediği çaresini kendi başımıza bulamadığımız şeyler için dua etmeliyiz. sabah beni şu saatte kaldır kaldırmazsan vebalim meleklerinden sorulsun. bu hem çok ağır bi söylem hemde çaresi olmayan bi durum söz konusu değil. :)