Jump to content
nevreste

Salavat Okuyup Etkisini Görenler...

Recommended Posts

Salavat okuyupta etkisini görenler,deneyimlerini buraya paylaşsınlar.Bazı arkadaşlar bunun Allah rızası için okunulması gerektiğini söyleyip, kızabilirler.Fakat bu tür paylaşımlarlarla insan tabiri caizse gaza gelip,okuma hevesi içine girebilir.Ayrıca sitede salavat için ayrı bölüm açmanıza sevindim.

Guest

Selam

Selavati serif okuyupta amacina ulasmamis insan yoktur diye düsüniyorum . Onun nuru tüm arsi alayi ve Gavsi kusatir . Ismi azamdan bir farki yoktur belkide ta kendisidir . Yeterki Hayir ve Helal icin okunsun . Eskiden evlerde kurani kerimden sonra ikinci kitap Delal-i hayratti her evde bulunurdu . Malesef günümüzde bu kitabin degeri bilinmiyor . Bu kitapta yani Delal-i Hayrata 128 Selavati serif toplanmistir . Tahmin ediyorum bir okadarda bilmedigimiz Selavati serifler vardir . Bu kitabin yazari Cezayirli Süleyman El - Cezuli Hazretleridir . Bu zat haniminin göstermis oldugu kerametlerin Selavati Serifle mümkin oldugunu anlayinca bundan yola cikarak bu eseri yazmistir . Bu sadece bir tanesidir cümle evliyalarin kendine göre tertip etmis oldugu Selavati Serifleri vardir . Zaten hadisi seriflerde belirtigi gibi Selavati Serif getirilemeyen her dua eksiktir . Bunu iyi kavramamiz lazim . Uzun lafa hacet yok zaten sirf rabbim bizi onun yüzü suyu hürmetine yarattigini bilincine varirsak bir cok seyide kavramis oluruz .

Saygilarimla

salavat biz kullar için duadır.zaten salavata allahümme diye başlarız. biz kulların o mübarek resulunu hakkıyla salat edemeyiz ve bunu bizim için sen yap allahım demektir.salavatların değeri biline arkadaşlar henüz kimse ve birşey yaratılmamışken tek yaratılan efendimizin ruhunun ilk kelimesi la ilahe illallah olup rabbimizde buna karşı muhammeden resulullah diye seslenmiştir.yani kelime-i tevhid esası budur.efendimizin kıymetini anlamak adına paylaştım bunu .....selametle

• Like 2

Guest mamay

faydasını söylemek ne kadar dogrudur bılçmıyorum ama söyleyım rızkınız cok genıslıyor işlerınız acılıyor ruhunuz genişliyor ve en önemlısı huzur var üzerinizde emın olun sadece 40 dakıkada en kısa salavatı 1000 adet okuyorsunuz bu sızebır nımet tır

evet bu topikte herkes salavat deneyimlerini anlatsa ne güzel olur kimse bu topiğe uzun vakittir bakmamış

Selam

Selavati serif okuyupta amacina ulasmamis insan yoktur diye düsüniyorum . Onun nuru tüm arsi alayi ve Gavsi kusatir . Ismi azamdan bir farki yoktur belkide ta kendisidir . Yeterki Hayir ve Helal icin okunsun . Eskiden evlerde kurani kerimden sonra ikinci kitap Delal-i hayratti her evde bulunurdu . Malesef günümüzde bu kitabin degeri bilinmiyor . Bu kitapta yani Delal-i Hayrata 128 Selavati serif toplanmistir . Tahmin ediyorum bir okadarda bilmedigimiz Selavati serifler vardir . Bu kitabin yazari Cezayirli Süleyman El - Cezuli Hazretleridir . Bu zat haniminin göstermis oldugu kerametlerin Selavati Serifle mümkin oldugunu anlayinca bundan yola cikarak bu eseri yazmistir . Bu sadece bir tanesidir cümle evliyalarin kendine göre tertip etmis oldugu Selavati Serifleri vardir . Zaten hadisi seriflerde belirtigi gibi Selavati Serif getirilemeyen her dua eksiktir . Bunu iyi kavramamiz lazim . Uzun lafa hacet yok zaten sirf rabbim bizi onun yüzü suyu hürmetine yarattigini bilincine varirsak bir cok seyide kavramis oluruz .

Saygilarimla

Peygamber Efendimiz (S.A.V.)'a salavat getirmek hem çok sevaptır,hem de sayılamayacak kadar çok faydası olduğu gibi, dualarımızın kabulünde de müthiş de etkilidir.Bu konuda ne söyleyip yazsak azdır.Nurlu'nun yazdıklarına katılıyorum.

Bunun dışında bazı üyelerin, "salavat deneyimi" veya salavat etkisini görenler paylaşsın, demeleri , hatta topic başlığı da pek hoş olmasa gerek.

böyle bir topik varmi diye bakicaktim bugün yoksada acarim diye girdim siteye ve cok sükür bir kisi acmis böyle bir konu allah sizden razi olsun :)

ben salavati serife okumaya basladim yani okurdumda vird edinmemistim....simdi basladim birtanesine ilk deneyimim güzel rüya görmek oldu...

salavati mücrebbe varya hani ayetel kürsiyle birlikte okunan vird..bu forumda konusu var onu okudum

Arkadaşlar ben yolda yürürken, otururken, iş yaparken,araba kullanırken gibi gibi okuyordum. (Günde en az 100 kere okumak çok faydalı). Neyse ben sevap kazanmak ve sevabı peygamberimiz sallallahu aleyhi ve selleme gitsin niyetiyle yapıyordum.Neyse zaman içinde olmayacak işlerim olmaya başladı, aleyhime olan durumlar lehime döndü. Allahıma sonsuz şükürler olsun.