Jump to content
Sign in to follow this  
teoka

Cin ve Psikoloji

Recommended Posts

bazı insanlara göre cin vardır bazı insanlara göre cin yoktur.buraya kadar herşey normal peki eğer cin varsa çevremizde diğer insanlara olağan gelen durumlar bize anormal geliyorsa bunları cin kaynaklı demek ne kadar doğru.insan beyni eğer %100 kullanılabilseydi bir dağın arkasındaki bir kaşığı eritebilecek enerjiye sahipken bu tarz olguları beynimiz yaratmış olamazmı?anlatmak istediğim cin vardır yada yoktur tartışması değil bize anormal gelen konuları cinlere ve bu tarz varlıklara yüklemek ne kadar doğru?yüz felci geçiren bir insana cin çarpmış demek gibi bu konuyu tartışalım istedim.

Guest sefamerve

cok haklısın teo anormal gelen herseyi cinlerden biliyoruz bu yanlış . cinler vardır ama Allah insanları cinlerden üstün kıldı ve bize akıl mantık ve beden verdi bunları kullanmalıyız .

Guest elacayib

Malesef bu iki vaka birbirine çok karıştırılıyor. Bu iki vakayı birbirine karıştırmamak bilgi ve tecrübe isteyen bir iş.

elacayip benim verdiğim sadece bir örnek yada daha basite indirgeyeyim.mesela bir yastık dengesizlikten dolayı yere düşüyorsa bunu başta cin düşürmüş olabilir şeklinde düşünüp sonrasında buna gerçekten inanıp evet cin düşürdü diyen kişiler var.bu ne kadar doğru?neye hangi duruma göre bu karar veriliyor?nedenleri nedir?bu şekil düşünen çok insan var hemde küçümsenmeyecek sayıda.bunun nedeni nedir?fikir üretelim istedim

Guest elacayib

İyi de etmişsin böyle bir konuya gereksinim vardı aslında. Eline sağlık.