Jump to content
apocalypse

Microsoft'tan Bedava; İndirin!

Önerilen İletiler

apocalypse

MBSA ile güvenlik sorunlarınızı keşfedin!

 

Microsoft'un bizlere hediye ettiği bu minik araç, PC'nizin en ciddi sorunlarını ortaya çıkartacak!

attachment.php?attachmentid=20939&stc=1

IT profesyonelleri için meydana getirilen Microsoft Baseline Security Analyzer (MBSA), temiz grafiksel ara yüzü sayesinde kişisel bir güvenlik aracı işlevi de görebiliyor. MBSA, yerel ve ağ bilgisayarlarınızı inceleyerek sıkça rastlanan yapılandırma hatalarını ve eksik güncellemeleri buluyor.

MSBA 2.2'yi Microsoft Download Center'dan indirmeniz mümkün.

MBSA'nın başlangıç ara yüzü oldukça basit ve sadece üç seçenek sunuyor: Bir bilgisayarı taramak, birden fazla bilgisayarı taramak ve varolan güvenlik raporlarına göz atmak.

 

Taramak istediğiniz bilgisayarlarda yönetici haklarına sahip olmanız gerekiyor. Bilgisayar adına veya IP adresine göre birden fazla bilgisayarı taramanız mümkün. Tarama seçeneklerini anlamak kolay olsa da tecrübesiz bir kullanıcının kafası biraz karışabilir.

 

Tarama sonuçları ve renklerin anlamı

 

Eğer seçeneklerin ne işe yaradığını anlamıyorsanız daha ayrıntılı bir anlatım için alt taraftaki Scanning Options bağlantısına tıklayın.

Tarama sadece birkaç saniye sürüyor ve tamamlandığında farklı katergorilerdeki sorunların bir özeti ekrana getiriliyor. Her öğeye bir puan ve daha ayrıntılı bilgi sunan bağlantılar ekleniyor.

 

Sorunsuz öğelere yeşil puan veriliyor, kontrol edilemeyen öğelere ise gri eksi işareti ile belirtiliyor. Geliştirmeye açık alanlar mavi, kritik olmayan açıklar sarı, kritik güvenlik sorunları ise kırmızı renk ile temsil ediliyor. İlgili bağlantıları takip ederek sorunu çözmek için hangi yolu takip etmeniz gerektiğini görebilirsiniz.

Microsoft Baseline Security Analyzer

veteknoloji

20110706020139_ms.jpg

İletiyi paylaş


İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

×