Jump to content
Sign in to follow this  
Guest apocalypse

Yeni Windows Hazır!

Recommended Posts

Guest apocalypse

Windows Thin PC yayınlandı!

Windows 8 değil ama bambaşka bir Windows'un final sürümü sessiz sedasız yayınlandı!

attachment.php?attachmentid=20942&stc=1

Windows 7'nin eski bilgisayarlara yönelik kısıtlanmış sürümü olan Windows Thin PC (WinTPC) yayınlandı. İşletim sistemi, hafif istemcilere ihtiyaç duyan şirketleri hedef alıyor.

Windows Team tarafından Software Assurance (Yazılım Güvencesi) müşterilerine duyurulan Windows Thin PC, blog gönderisinde şu sözlerle tarif ediliyor: "Windows Thin PC, IT'ye kurumsal açıdan hazır bir platform, son kullanıcılara yönelik eski PC'lere birçok eşsiz özellik getiren, mükemmel bir ince istemci deneyemi sunar. Bu özellikler arasında Remote FX desteği, yazma filtreleri, BitLocker ve AppLocker, FEP desteği bulunuyor."

Software Assurance'ı yüklememiş olan kullanıcılar, yazılımı bu adresten edinebiliyorlar. MSDN veya TechNet programlarına üye olan kullanıcılar, ürünün tam bir kopyasını elde edebiliyorlar.

veteknoloji

20110705072834_windows.jpg

Benim bilgisayar geçenlerde bozuldu yaptırdım ama bu seferde word excel programları silinmiş.Anlaşılan çocuk fazla uğraşmamış.İnternette bir sürü yer var indirilen ama olmadı varmı bildiğiniz yer varsa linkini alabilirmiyim.Mümkünse yeni sürümleri olursa daha iyi olur.

Guest KraLBaY

Bende ek yapiim Bilgi için....

Windows Thin PC yani diğer adı ile Windows İnce Bilgisayar yurdışında satışa çıkacak.Peki nedir bu WTP(Windows Thin PC) WTP

Normal Windows 7 özelliklerini taşıyan hafifletilmiş bir işletim sistemi yeni Windows Server R2’nin özelliklerini taşıyan gereksiz özelliklerin kaldırılmış olduğu bir işletim sistemi. Bu sistemde windows 7 de kullanıcılar tarafından kullanılmayan özellikler kaldırılmıştır. Örneğin normalde Windows 7 kurulum dvd sinde hatırı sayılır derecede aygıt sürücüsü bulunur bunlar kaldırılarak bilgisayarın otomatik olarak Windows Update ile sürücüleri yüklemesi sağlanmıştır. WTP’nin beta sürümü zaten daha önce yayınlanmıştı bunun üzerinden bir müddet geçtikten sonra full sürümü artık satışa çıkatıldı. DVD boyutu windows 7 den daha azdır ve sistem gereksinimleri çok düşük olduğu için en alt seviye bilgisayarda bile çalışabilir.

Guest thecrows44

wqe3ewewqewq

Bende ek yapiim Bilgi için....

Windows Thin PC yani diğer adı ile Windows İnce Bilgisayar yurdışında satışa çıkacak.Peki nedir bu WTP(Windows Thin PC) WTP

Normal Windows 7 özelliklerini taşıyan hafifletilmiş bir işletim sistemi yeni Windows Server R2’nin özelliklerini taşıyan gereksiz özelliklerin kaldırılmış olduğu bir işletim sistemi. Bu sistemde windows 7 de kullanıcılar tarafından kullanılmayan özellikler kaldırılmıştır. Örneğin normalde Windows 7 kurulum dvd sinde hatırı sayılır derecede aygıt sürücüsü bulunur bunlar kaldırılarak bilgisayarın otomatik olarak Windows Update ile sürücüleri yüklemesi sağlanmıştır. WTP’nin beta sürümü zaten daha önce yayınlanmıştı bunun üzerinden bir müddet geçtikten sonra full sürümü artık satışa çıkatıldı. DVD boyutu windows 7 den daha azdır ve sistem gereksinimleri çok düşük olduğu için en alt seviye bilgisayarda bile çalışabilir.

Guest siriusx

vista fiyaskosundan sonra microsofta asla güvenmiyorum.