Jump to content
Guest Sanse

Gizli Bir Ahlaki Çöküşmü Yaşıyoruz?

Recommended Posts

Genel bir ahlaki çöküntü yaşadığımız gerçek ama neden bu sadece din ekseni çevresinde dönüyor? Hüseyin Üzmezler, Deniz Feneri olayındakiler, kayıp 1 trilyon olayı vs. Bu şahıslar ahlaklı mıdır? Annem kendi çapında dindar bir insandır. Öyle okumuş bir insan da değildir. Maddi ve sağlık olarak şartları elverse dahi hacca, umreye gitmez. Bunun yerine eğitime harcar. Annem ahlaksız mıdır?

Ayrıca ibadet de kabahat de gizlidir derler. Parayla imanın kimde olduğu bilinmez derler. Samimi bir inanan yaptığı ibadeti de sevabı da saklar. Biz öyle gördük ve bildik. Yanılıyor muyum?

Guest Sanse

% deler tepki gördüğünden ve isteklerden dolayı silinmiştir.Uyarı için teşekkürler

Guest SECİL.

Herkes namazının sonunda dua eder...

herneyse konuyu sadece ahlaki çöküntü içerisinde değerlendirirsek eğer; bu yazının sahibine 17-25 arasında akıl baliğ olmuş kızların mini etekleriyle uğraşacağına, yengesiyle aşk yaşayıp bunu bize alkış tutturan dizilerle ilgilenmesini tavsiye ederim...Turistlerin tanga ile ülkemiz sokaklarında gezmesine müsaade eden belediye başkanlarını, adı sanatçı olan iki şarkı ile yalan şöhreti yakalamış olan genz kızların ve erkeklerin gömlek değiştirir gibi sevgili değiştirmelerini gözümüze sokan gazetelerin magazin sayfaları ile televizyon programlarını eleştirmesini tercih ederim...

Bence %deler doğruydu. o konuda sıkıntı yaşamıyorum ben şahsen. zira içerikli ilgili çok büyük sıkıntılarım var... Mesela ben şunu bizim insanlarımıza anlatamadım... devletimiz islam devleti değildir. devletimizin nüfus çoğunluğu islam dinine mensup insanlardan oluşmaktadır. tamam yazıyı yazan kişi ne düşünerek yazmış bilmiyoruz ama paylaşan ve aynı düşünceyi savuranlara diyeceğim şudur ki islam devletiyiz demeniz art niyetli olduğunuzu göstermiyor gözümde fakat yanlış bir tabir kullanıldığını bilin sadece...

Değil oranlar ahlak konusunda bu gibi konuların ölçüt olması bile saçma.

Ahlakıyla edebiyle vatana hizmet eden özel ve kamu kuruluşlarında çalışanlar var. O da bir nevi ibadettir.

Atatürk'ü dillinize dolayıp kullanmayın diyorlar. Peki biz Atatürk'ü dindar mı tanıdık yoksa bir vatanı kurtaran komutan, başöğretmen vs. olarak mı tanıdık?

aslında gizli bir ahlak çöküntüden ziyade aleni yaşadığımızı düşünüyorum toplumun büyük kesimi öyle malesef addıda avrupalılaşma yabancılara özenti halinde bir millet olduk ..Dinimiz konusunda gördüğüm kadarıyla büyük kesim daha bilinçli bir toplum oldu dinimizi daha yoğun yaşadığımızı görüyorum genç nesilde bunu çok fazla rastlayamasamda orta yaş insanlarımızda daha yoğınlaşıldığını görüyorum birde arkadaşımızın birinin bahsettiği bir konuya yorum yapmak istiyorum her önüne gelen hocayım diye kendi yorumları ile dinimizi değiştiriyor ben şahsen çok güvenebilceğim hocalar dışında dinlemiyorum her hocayada inanmıyorum arapçanın türkçesine çeviriminde kendi yorumlarını kattıkları için anlamları değişiyor oyüzden emin kişilerden dinimizi dinlemek bilgilenmek taraftarıyım ..

Guest Sanse
Bence %deler doğruydu. o konuda sıkıntı yaşamıyorum ben şahsen. zira içerikli ilgili çok büyük sıkıntılarım var... Mesela ben şunu bizim insanlarımıza anlatamadım... devletimiz islam devleti değildir. devletimizin nüfus çoğunluğu islam dinine mensup insanlardan oluşmaktadır. tamam yazıyı yazan kişi ne düşünerek yazmış bilmiyoruz ama paylaşan ve aynı düşünceyi savuranlara diyeceğim şudur ki islam devletiyiz demeniz art niyetli olduğunuzu göstermiyor gözümde fakat yanlış bir tabir kullanıldığını bilin sadece...

Yazıyı yazan benim sadece yüzdeleri bir kaynaktan aldım.Fazla tepki görünce bir bildikleri vardır diye sildim.Bencede doğruydu.Sizin dediğinizde doğru.Ben onu şu anlamda dedim.1940 lardada laiktik.Ama halkımız böylemiydi?Değildi gene laikiz ama arada büyük ahlak farkı var.İkisindede toplumuz (çoğu) müslümandı.

--- Sonraki mesaj ---

Hani bir reklam vardı, ağzı olan konuşuyor..

Eleştirilere açığım teşekkürler.

Guest Model

İslam devleti değil tabiki ama dinsiz kimlikli bir ülkede değiliz..Dinsiz insan sayısı sayılıdır..Büyük oranda müslümanlıktır..Her dinin kendisine ait sembolleri vardır ama türbanla uğraşılması etik değildir..Ya tek dinli bir ülke oluşturulmalı ki bu imklansız yada her kesimin dini değerleri kabullenip engellenilmemeli..