Jump to content
Sign in to follow this  
Guest Lucky

Baba'dan; Cocugum

Recommended Posts

Guest Lucky

BABAN'dan

Çocuğum.

Beni tanımıyor olabilirsin, ama ben senin hakkında herşeyi biliyorum. Mezmurlar 139:1

Ne zaman kalkıp ne zaman oturduğunu biliyorum. Mezmurlar 139:2

Yaptığın her şeyi biliyorum. Mezmurlar 139:3

Başında ki her saç sayılı. Mattta 10:29-31

Doğmadan önce seni tanıdım. Yeremya 1:4-5

Annenin rahminde seni ördüm. Mezmurlar 139:13

Doğduğun gün seni ana rahminden çıkaran benim. Mezmurlar 71:6

Sen bir hata degilsin, her günün kitabımda yazılı. Mezmurlar 139:15-16

Müthiş ve harika yaratatıldın. Mezmurlar 139:14

Benim suretimde yaratıldın. Yaratılış 1:27

Benim soyumdansın. Elçilerin İşleri 17:28

Seni önceden belirleyip seçtim. Efesliler 1:11-12

Bende yaşıyor, bende hareket ediyor, ve bende varsın. Elçilerin İşleri 17:28

Beni tanımayanlar tarafından yanlış bir şekilde temsil edildim. Yuhanna 8:41-44

Uzak ve öfkeli değilim, ama sevginin tam ifadesiyim. 1 Yuhanna 4:16

Sana karşı değil, ama senden yanayım. Romalılar 8:31

Ve günahlarını saymıyorum. 2.Korintliler 5:18-19

Dünyasal babanın sana verebileceklerinden daha fazlasını verebilirim. Matta 7:11

Çünkü ben herşeyini tedarik ederim ve her gereğini karşılarım. Matta 6:31-33

Aldığın her nimet benim elimden gelir. Yakup 1:17

Ve sana iyilik etmekten sevinç duyuyorum. Yeremya 32:41

Hiç bir zaman sana iyilik etmekten vazgeçmeyeceğim. Yeremya 32:40

Sana bilmediğin büyük ve akıl almaz şeyler göstermek istiyorum. Yeremya 33:3

Senin hakkındaki düsüncelerim kıyıdaki kum tanelerinden fazladır. Mezmurlar 139:17-18

Senin için olan tasarılarım her zaman umut ile dolu. Yeremya 29:11

Çünkü ben seni sonsuz bir sevgiyle sevdim. Yeremya 31:3

Beni bütün canınla ararsan beni bulacaksın. Yasa'nın Tekrarı 4:29

Benden zevk al, ve ben yüreğinde ki istekleri yerine getiririm. Mezmurlar 37:4

Çünkü sana o istekleri veren Ben'im. Filipililer 2:13

Hayal edebildiğinden çok daha fazlasını yapabilecek güçteyim. Efesliler 3:20

Bütün sıkıntılarında teselli eden Baba Ben'im. 2 Korintliler 1:3-4

Gönlün kırık olduğunda sana yakınım. Mezmurlar 34:18

Bir çoban kuzusunu nasıl taşırsa, bende seni kalbime yakın tutuyorum. Yeşaya 40:11

Bir gün gözlerinden bütün yaşları sileceğim. Vahiy 21:3-4

Ve bütün ıstırabı kaldıracağım. Vahiy 21:3-4

Ben senin Baban'ım, ve İsa'yı sevdiğim gibi seni de seviyorum. Yuhanna 17:23

O, benim varlığımın öz görünümüdür. İbraniler 1:3

Senin için olan sevgimi İsa'da gösterdim. Yuhanna 17:26

İsa, seni ve beni barıştırmak için canını verdi. 2 Korintliler 18:19

O'nun ölümü senin için olan sevgimin göstergesiydi. 1 Yuhanna 4:10

Oğulum İsa'yı kabul ettiğinde, beni kabul etmiş oldun. 1 Yuhanna 2:23

Ve hiç bir şey seni benim sevgimden bir daha ayıramaz. Romalılar 8:38-39

Sevgiyle, Baban.

Herşeye Gücü Yeten Tanrı.

hristiyanturk

tanrı çocuğunu neden çarmaha gerdirir?

tanrı isyankar kavimleri cezalandırırken neden hz.isayı ihbar eden bir kavimi cezalandırmaz?

Guest Lucky

Tanrı benzeyişinde yarattığı insanları ilk insan Adem'in günahında düşmelerine rağmen çok sevdiği için, insanların günahlarının bağışlanmasını sağlamak için biricik günahsız Oğlu İsa Mesih'in çarmıhda dayanılmaz acılar içinde ölmesine razı olmuş; İsa Mesih Baba Tanrı'nın isteğine alçakgönüllülükle itaat ederek canını vermiştir.

Rab İsa Mesih'in ölümüne Yahudiler neden olmuştur; ancak Yahudilerin Tanrı tarafından cezalandırıldığını bildiğinize eminim.

Rab'bin lütfu sizinle olsun.

livata yapan bir kavim yerin dibine çakılırken oğul isa ya yapılanlar daha kötü değilmi

Guest Lucky

Sevgili kardeşim Hristiyanlık inancına göre Rab İsa Mesih Baba Tanrı'nın isteğine alçakgönüllülükle boyun eğmiştir. Tanrı günahkar insanlara ruhsal ölüm cezası vermiştir; ancak yarattığı insanın bu ceza ile mahvolmasını önlemek için bir plan yapmıştır. Tanrı insanların günahını insan bedeni giyinen ruhsal Oğlu İsa Mesih'in canıyla ödemesini uygun görmüştür. İsa Mesih insanların günahlarına kefaret yani kurtarmalık olarak çarmıhda canını vermiş; bu şekilde Tanrı'nın ruhsal ölüm yargısından insanların kurtulup günahlarını bağışlatmıştır.

İsa Mesih ölümünün üçüncü günü dirilmiştir. Kırk gün insanlara göründükten sonra Baba Tanrı'nın sağında oturmak üzere göğe alınmıştır.

Bir kaç sorum olacak cevaplarsanız....

Hz.İsa (a.s) tanrının oğlu olduqunu ifade ediyorsunuz ama incildede bir çok yerde İsa (a.s) Tanrı ya dua ettiği ve şükrettiği yazıor..Eqer Hz.İsa (a.s) Tanrı veya Onun oqluysa niye Allah a dua etme ihtiyacı duydu...Kendi istediğini yapardı..Yine aynı şartlarda Kendine niye şükretti... Her türlü istqi için niye Allah a dua etti kendi yapmadı.. _?_

“Biraz ileriye giderek yüzüstü yere kapandı, duaya koyuldu...” (Matta, 26/39)

“Halka çimenlerin üzerine oturmalarını buyurduktan sonra, beş ekmekle iki balığı aldı, gözlerini göğe dikerek şükran duasını yaptı...” (Matta, 14/19)

“O günlerde İsa, dua etmek için dağa çıktı ve bütün geceyi Allah'a dua ederek geçirdi.” (Luka, 6/12)

Yani İsa (a.s) niye hep dua etti kendi madem tanrıyıde veya oğluydu...Kendi niye yapmadı...Veya Allah a dua etmenizi tavsiye etti...

“(İsa) Dedi ki: "Şüphesiz ben Allah'ın kuluyum. (Allah) Bana Kitab'ı verdi ve beni peygamber kıldı. Nerede olursam (olayım,) beni kutlu kıldı ve hayat sürdüğüm müddetçe, bana namazı ve zekatı vasiyet (emr) etti."” (Meryem Suresi, 30-31)

Guest Lucky

Bu soruya yanıt verirken Hristiyan inancındaki Tanrı'nın Üçlükteki Birliği ve İsa'nın dünyaya gelip insan bedeni alması kavramlarını açıklamak gerekir.Üçlü Birlik öğretisi Tek olan Tanrı'nın üç kişiliği olduğunu belirtir; Baba, Oğul ve Kutsal Ruh. Üç Tanrı yoktur; tek Tanrı'nın üç kişiliği vardır. Üç ayrı kişilik olmasına rağmen bu üç kişiliğin hepsi tek bir Tanrı'nın özüne sahiptir. Üçlübirlik aynı Tanrısal doğayı paylaşan üç farklı kişiliği ifade eder.

İsa Mesih'e gelince Üçlübirliğin ikinci kişisi olup dünyaya insan bedeni alarak gelen Tanrı olarak açıklanır. İsa Mesih hem Tanrı hem insan doğasına(özüne ) sahiptir. Yani İsa Mesih hem Tanrı hemde insandır.

Hristiyan inancında dua Tanrı ile konuşmak şeklinde açıklanabilir. Dua ederek yüreklerden geçenler Tanrı'ya söylenir. Hristiyanın dua etmesini sağlayan içindeki Tanrı'nın Ruh'u Kutsal Ruh'tur. Kutsal Ruh Hristiyan'ı Tanrı'ya nasıl dua etmesi gerektiği konusunda yönlendirir;yürekden geçenleri Tanrı'ya iletir.

İsa Mesih dünyada insan doğasına sahip olduğu için her insan gibi dua etme ihtiyacı duydu ve dua etti. Duasını kendisine değil Baba Tanrı'ya etti. Çünkü dünyaya Tanrı doğasına insan doğasını ekleyerek geldi. Atanasian İman Açıklaması incelenirse İsa Mesih'in insan doğasının Tanrı doğasından daha aşağıda olduğu görülecektir. İsa Mesih insan doğası ile Baba Tanrı'ya dua etmiştir.