Jump to content
Guest Îکє†

Bugün Atatürk'ten Bir Söz Söyle Bana!

Recommended Posts

BeniGormek-1.gif

--- Sonraki mesaj ---

● "Türkiye Cumhuriyetinin, özellikle bugünkü gençliğine ve yetişmekte olan çocuklarına hitap ediyorum: Batı senden, Türk'ten çok geriydi. Manada, fikirde, tarihte bu böyleydi. Eğer bugün batı teknikte bir üstünlük gösteriyorsa, ey Türk Çocuğu, o kabahat da senin değil, senden öncekilerin affedilmez ihmalinin bir sonucudur. Şunu da söyleyeyim ki, çok zekisin! .. Bu belli. Fakat zekânı unut! .. Daima çalışkan ol..."

• Like 1

Guest Îکє†

Yorulmadan beni takip edeceğinizi söylüyorsunuz. Fakat arkadaşlar, yorulmadan ne demek? Yorulmamak olur mu? Elbette yorulacaksınız. Benim sizden istediğim şey yorulmamak değil, yorulduğunuz zaman dahi durmadan yürümek, yorulduğunuz dakikada da dinlenmeden beni takip etmektir.

[h=4]Çocuklarımıza![/h]Yetişecek çocuklarımıza ve gençlerimize tahsilin hududu ne olursa olsun, en evvel , her şeyden evvel Türkiye'nin istiklaline ,temeli benliğine, milli geleneklerine düşman olan unsurlarla mücadele etmek lüzumu öğretilmelidir. Mustafa Kemal Atatürk

ataturkicimizde1-1.gif

--- Sonraki mesaj ---

Teşekkürler İset ne güzel bir konu bu,devamlı güncellenmeli,Atatürk ü anlamak demek ülkemize yapacağımız en iyi hizmet demektir,bu sözde benden:thumbsup:

Bilelim ki milli benliğini bilmeyen milletler başka milletlere yem olurlar.

M. Kemal ATATÜRK

İnsanları mesut edeceğim diye onları birbirine boğazlatmak, insanlıktan uzak ve son derece üzünülecek bir sistemdir.

Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden, eğiticiden mahrum bir millet, henüz bir millet adını alma yeteneğini kazanamamıştır. K.Atatürk

Ülkemizi gerçek hedefe, gerçek mutluluğa kavuşturmak için iki orduya ihtiyaç vardır: Biri vatanımızı kurtaran asker ordusu, diğeri ulusumuzun geleceğini yoğuran irfan (bilim, kültür) ordusudur.

M. Kemal Atatürk

Boğazdaki ingiliz işgal donanmasına hitaben

Geldikleri gibi giderler sözü kendindeki öz güveni ve kararlığı,inancı karşısında yüceliği karşısında eğiliyorum..

Guest Beray.

En büyük savaş, cahilliğe karşı yapılan savaştır.