Jump to content
AHFA

Rahmani mi? Şeytani mi?

Recommended Posts

bu videodakiler gerçekten cezbe- ilahi,vecd-i rahmani ile mi galeyan etmekteler,yoksa cinler yardımıyla mı hareketlenmekteler...bu işi ayırdedecek bilgisi olanların yorumlarını bekliorum...nette buldumğum bu video çok garibime gitti:):)

• Like 1

rahmani olmadığı kesin ama şeytan bile şaşırmıştır bunları görünce

• Like 1

ben kırmızı sakallıyı pek sevmedim

sinsi sinsi gülüyor zaten, psikolojisi de muhtemelen normal değil

yoksa bu zavallıları toplamış böyle zikir mi olur

burdaki vatandaşlar da naptıklarını bilmez halde kendilerine acaip hareketler yapıyorlar bence

bu ne böyle

• Like 1

burdaki vatandaşlar da naptıklarını bilmez halde kendilerine acaip hareketler yapıyorlar bence

bu ne böyle

vatandaşların:D şuurlarında olmadıkları bnce kesin gibi..hareketleri istem dışı bnce,ama önemli olan rahmani mi şeytani mi sorusunun cvbını bulabilmek sanırım:);)

bu ne böyle

Kırmızı sakallıyı benim de pek gözüm tutmadı :rofl:

Kırmızı sakallıyı benim de pek gözüm tutmadı :rofl:

videoda o adamın elinde bi tomar para vardı onu da gördünüz mü:D fikriniz değşti mi:rofl::rofl:

--- Sonraki mesaj ---

değişmedi biliom:rofl:

Guest selefi

Zikri Peygamberin yapmadığı şekilde yapanlara misal olması bakımından şu hadise ne kadar çarpıcıdır. Biz İbni Mes’ud’un kapısında oturuyorduk vakit akşam ile yatsı arası idi Ebu Musa İbni Mes’ud’a gelerek “dışarı çık ey Eba Abdirrahman” dedi ibni mes’ud dışarı çıktı Ebu Musa’ya seni bu saat de kapıma getiren nedir dedi Ebu Musa Allah’ yemin ederim ki ben bir durumla karşılaştım o beni korkuttu inşallah hayırdır dedi ve konuşmasını şöyle sürdürdü “ mescidde bir topluluk gördüm içlerinden birisi şu kadar Sübhanallah şu kadar Elhamdulillah deyin diyordu bunun üzerine Abdullah gitti bizde beraberinde gittik onların yanına vardı ve “ siz nede çabuk sapıttınız halbuki Muhammed’in ashabı diridir, hanımları da daha yaşlanmadı peygamberin elbiseleri ve yemek kapları daha bozulmadı, siz oturup günahlarınızı sayın ben iyiliklerinizin Allah tarafından sayılacağına kefilim dedi” “Siz bid’at olan bir şeye öncülük ediyorsunuz eğer bu yaptığınız bid’at değilse “Muhammed sapıklık içindedir” demek gerekir demiş. Abdullah b.utbe b. Erkad “Ey ibni Mes’ud ben Allah’tan af talep ediyorum yaptığımdan pişman oldum demiş ve dağılmışlar” Bu hadisede sahabenin zikir yapılmasına değil, onun yapılış şekline nasıl karşı çıktığını görüyoruz. Çünkü böyle olmasaydı o zaman şöyle derdi; nasılsa sonuçta Allah’ın zikriyle meşguller bunda ne sakınca olabilir ki. Ama böyle demiyor şiddetle karşı çıkıyor, onları uyarıyor ve onlarda tövbe edip dağılıyorlar. Oysa günümüz bidatçileri yapılan uyarıları bir türlü dikkate almayarak uydurdukları bidatlere Kuran ve sünnetten sündürerek tevil edip, delil bulmaya çalışıyorlar.

Hadisler:

Abdullah ibni seleme – Heysemi – H.sahabe

Ebul bahteri-Taberani- H.sahabe

Dolayısıyla ister tarikat törenlerinde isterse camilerde toplu zikir çekmeler çok çirkin bir bidattır. Zaten pek çok Arab camilerinde toplu zikirler yapılmamaktadır.

videoda o adamın elinde bi tomar para vardı onu da gördünüz mü:D fikriniz değşti mi:rofl::rofl:

a-

değişmedi biliom:rofl:

değişmedi :rofl:zikir yapanın parayla ne işi var anlamadım bana icten gelmedi :rofl:

Bunlar sakın haddi aşanlardan olmasın....

selefi ,sizin dediğinize katılmıorum..sizinki vahhabi görüşüdür,ve tasavvufu ve onun yetiştiridiği milyonlar evliyayı inkarı ihtiva etmektedir,bu yazdıklarınız...yukardaki videodakilerle ,hak tarikatlerin yolunu aynıymış gibi göstermeyin...diyeceğim bu kadar,tartışmaya da girmem....selametle......................

• Like 1