Jump to content
Guest natilyus81

Çekim Yasası

Recommended Posts

illa da sır sır diyenler alın işte size sır;

Can konağını aramadaysan Cansın,

Bir lokma ekmek arıyorsak ekmeksin,

Şu nükteyi biliyorsan işi biliyorsun demektir:

Neyi arıyorsan o’sun sen.

Mevlana

Guest gamze

sirius evet güzel bir yerden yaklasmıssın.Sır yani çekim yasası kitabı mükemmel bir kitap kitabı okuyup bitirdiğim halde her akşam neredeyse acıp okumak istediğim bölümleri oluyor.Ama HERO nun dediği gibi bu sırra bilincsizce kendini kaptıranların durumu bencede cok vahim.Çünkü direk ataistlik ve şirk e götürür insanı Allah korusun.Bu kitabı bilincli bir sekilde Tam bir imanla okuduğunuz da ise tam tersi Allah a sizi daha da cok yakınlastırıyor.Yani sunu demek istiyorum ki bizim islam dinin de hep aynı sohbet tarzı ve aynı konular döndolaş insanlara anlatılıyor.O kitabı yazılanları Allah a atfederek okursanız o zaman gercek ortaya cıkıyor....Tabi bunu da bizim dinimizde en güzel dile getirmiş olan da hz. Mevlanadır.

Guest

samo benim de sana sorum olacak. Olumlu düşünüp inandıklarını hayatına çekmektir çekim yasası malum :) Olumlu düşünen inancı olan insanlar varlıkları çekermi bunda ne mantık gördüm ne de dinen etiklik gördüm. Bi detaylı açıkla da yüksek bilgilerinizden bizler de faydalanalım. Varlık diye ne çekmiş bu çevrendekiler. Malum sana göre yanlış yoldayız bildiklerini anlatt yaşananları anlat ki ibret olsun :)

Guest gamze
valaha ben de çok okudum sır kitabı ile içeriği aynı olan kitapları da

beni ataistliğe yada şirke götürücek bir yanını görmedim....kimseyide götürmemiştr bence

--------------------

samo eğer beni duyuyor ve görebiliyor ise sorma daha aydınlatıcı bir cvp verebilirmi

bu önemli benm için çünkü

Canım kitabı iyiceee okuduysan orda diyorki isteklerinizi belirleyip evrene bırakın veee evren sizin yerinize o istekleri gerceklestirecektir.Sadece ve sadece bu cümle bile yeterlidir şirk için...Ve dahası var cok dahası...

Guest natilyus81

her yaptığımız şirkemi giriyor yaa

...yok yaa ben herşeyi bu kadar ince hesaplayamıyorum

yaşayamam ben böyle

ee peki gamze sen istediğini belirleyip evrene bıraktınmı merak ettim de

Guest
Canım kitabı iyiceee okuduysan orda diyorki isteklerinizi belirleyip evrene bırakın veee evren sizin yerinize o istekleri gerceklestirecektir.Sadece ve sadece bu cümle bile yeterlidir şirk için...Ve dahası var cok dahası...

ben kitabı okumadım filmini izledim defalarca. "Bir büyük güç var ona ister kutsal koruyucu melek, istersen yüce varlık istediğin gibi adlandır kendin inancın doğrultusundan adlandır" diyorlar. Bende bu cümleden zaten şunu anlıyorum. Tanrıdan ya da ben Allah diyim dinimin gerektirdiği bişy sanırım Allahtan istemek olarak algılıyorum. Allahtan isteyip ki filmde şükredin ve tasavvuf edin de denmiş bence bu şirk değil malum Allah'tan isteyip gerçekleştireceğine kendimi inandırıyoruım böylece inanarak istediğim için daha içten samimi şekilde gerçekten istemiş oluyorum.

--------------------

ayrıca film veya kitap evrensel şekilde tarafsızca anlatıma sunmuş illa şirk olmadığını anlamanız için islami anlatımımı yayınlanmalı kitabın? Yukarda bahsettiğim örneğe Allah ı koyabilmeyi düşünmediniz mi dikkat mi etmediniz arkadaşlar daha dikkatli yorum yapalım bir kitap hakkında konuşurken sadece bir yerdeki sözüne takılıp kalmayalım. ancak bu şekilde konu eleştirildği zaman asıl eğrisi doğrusu tartışılınca gerçekliği gözümüzde daha kesinleşir. Daha evvelde söylediğim gibi çok fazla izledim bu filmi en az 10 kere izledim artık her sözü ezberimde sanki ve buna göre yorumumu yapıyorum

Guest gamze
ben kitabı okumadım filmini izledim defalarca. "Bir büyük güç var ona ister kutsal koruyucu melek, istersen yüce varlık istediğin gibi adlandır kendin inancın doğrultusundan adlandır" diyorlar. Bende bu cümleden zaten şunu anlıyorum. Tanrıdan ya da ben Allah diyim dinimin gerektirdiği bişy sanırım Allahtan istemek olarak algılıyorum. Allahtan isteyip ki filmde şükredin ve tasavvuf edin de denmiş bence bu şirk değil malum Allah'tan isteyip gerçekleştireceğine kendimi inandırıyoruım böylece inanarak istediğim için daha içten samimi şekilde gerçekten istemiş oluyorum.

--------------------

ayrıca film veya kitap evrensel şekilde tarafsızca anlatıma sunmuş illa şirk olmadığını anlamanız için islami anlatımımı yayınlanmalı kitabın? Yukarda bahsettiğim örneğe Allah ı koyabilmeyi düşünmediniz mi dikkat mi etmediniz arkadaşlar daha dikkatli yorum yapalım bir kitap hakkında konuşurken sadece bir yerdeki sözüne takılıp kalmayalım. ancak bu şekilde konu eleştirildği zaman asıl eğrisi doğrusu tartışılınca gerçekliği gözümüzde daha kesinleşir. Daha evvelde söylediğim gibi çok fazla izledim bu filmi en az 10 kere izledim artık her sözü ezberimde sanki ve buna göre yorumumu yapıyorum

Bende kitabını milyon kere okudum ve bu kitap kesinlikle inanç noktasında sakat bu 2 kere 2=4 eder derecesinde katii dir.Tabiki herkes kendi yorumunu yapabilir fakat bu ktabı yazan kişi orda adına her ne güç derseniz deyin kısmına Allah ı değil de evreni koyarak yazdığı için kitabı bu noktada bir kere baştan aşağı benim dediğim durum var.Amaaa dediğim gibi siz kendi inancınıza göre analiz eder de bünyenize alırsanız ne ala..

Guest
Bende kitabını milyon kere okudum ve bu kitap kesinlikle inanç noktasında sakat bu 2 kere 2=4 eder derecesinde katii dir.Tabiki herkes kendi yorumunu yapabilir fakat bu ktabı yazan kişi orda adına her ne güç derseniz deyin kısmına Allah ı değil de evreni koyarak yazdığı için kitabı bu noktada bir kere baştan aşağı benim dediğim durum var.Amaaa dediğim gibi siz kendi inancınıza göre analiz eder de bünyenize alırsanız ne ala..

kaç milyon kere okuduğunu inan merak ettim insanın ömrü yeter mi bee :P

Şu cümlene çok takıldım; fakat bu ktabı yazan kişi orda adına her ne güç derseniz deyin kısmına Allah ı değil de evreni koyarak yazdığı için kitabı bu noktada bir kere baştan aşağı benim dediğim durum var.

Evrendeki güç diyor evren demiyor ha bir de oraya evrendeki güç demeseydi (ki tekrar vurguluyorum isterseniz Tanrı olarak nitelendirin bu gücü sizin dininize tercih ettiğiniz inanca göre değiişir diyor) yani oraya Allah deseydi diyen evrendeki güc demeseydi sen şimdiki düşüncelerinin aksini mi düşünecektin ?

Guest mole

okudum neymiş bilim adamlarıda biliyormuş bu yasayı.bilimadamları kendilerini insanlığa veya bilime adamış insanlar onlar için çekim itim sorun değil onların amacı bulmak.amacı olan insan amacı doğrultusunda yaşar ve diğer amacını engelleyen şeyleri görmez görmezden gelir.bu zaten bilimsel bir gerçek.sır değil.sırsa neden söylüyorlar:D.yeryüzü kendisinden hafif nesneleri çekiyorsa bu yeryüzünün olumlu düşündüğü anlamınamı gelir.elbette bu yasa ama şunuda söylemekte fayda var belki yeryüzüde bir tarafa doğru çekiliyor.onun elinde değil belki bazı şeyler.zihimlerimizi böyle şeylere inandırarak kendilerine doğru çekiyorlar haberiniz olsun.:D:D

çekim yasasına karşı çıkabiliyorum bazen.uçaklar uçurtmalar yapıyorum.sonra onları uçuruyorum.işte tam o sıra tüm obsesyonlarım yok oluyor. ne olumlu nede olumsuz oluyorum.düşünmüyorumki... uçuyorum

Guest Şaman

Orda kast ettiği ilahi enerji ayrıca evrene bırakmak kendi içinize bırakmak çünkü evreni,n aynısı bizim içimizde kitqptaki uygulama tarzı şeylerde de zaten herşeyi kendi içimizde hallettikten sonra oluşuyor.Ben burda evrene bir tapınım göremedim kişinin şirke girmesi için ya Allah'a eş koşması ya da inkarı lazımdır.kişi kendi içine seslenirken ve kendine verilen gücü kullanırken nasıl tanrıyı inkar ediyor?

--------------------

Ağzına sağlık.Çok Doğru bir söz.Çevremde dediğin olayı yaşayan birkaç kişiyi AYNEN dediğin gibi görüyorum...

Laftaki enerjiyi ve İcraat sonucunda elde edilen Varlıkları !!!

Sonra da kurtulmak için Zikre sarılılır. :D

Sen Beladan önce Allah deme Om de , Çektiğimin enerjisi de MUSİBET GELDİKTEN SONRA YA ALLAH YA MEDET DE...

Geç olmaz mı ?:punish2:

Böylelerine yardım edilmemesini taraftarıyım...Bataklıklarında boğulmaya terk etmeli bunları...

Om un kelime olarak bir anlamı yok ve enerjisel birşey ki inanca bağlı değildir sadece hint kökenlidir Allah om deyince küplere mi biniyor niye benim adımı söylemdi diye.bence Tanrı bu kadar megolaman değil;onu gönülde hissetsin kişi yeter.

senelerdir bununla iç içe olanları gördüm ama nedense hiç zararını görmüş olanı görmedim:D

hadi diyelim ki din çerçevesinde düşünüyorsun Hz.Muhammed medinedeki hasta yahudileri ziyaret ediyor ve her türlü insana yardım ediyordu şimdi sen bir iki kişiye dua mı etmeyi çok göreceksin ilginç doğrusu:mad::punish2: