Jump to content
Guest natilyus81

Çekim Yasası

Recommended Posts

Guest gamze

Bakın arkadaşlar bu konu gayet aşikar ama ben burda kendimi parçalayacak halim yok bu kadar cevap yazmak bile manasız geliyor ve artık yazmayacağım da...Son olarak kitap da sadece evren ile ilgili değil insanın kendisine dair de "güç sizin elinizde,siz ne isterseniz o olur,kaderinizi kendinizi yaratırsınız vs.." gibi daha hatırlayamadığım bir sürü cümle geciyor bunların topyekünü inanç ve imana ters.Bir kere birşeyi evet cok istersen olur ama ben istediğim için değil Allah izin verdiği için olur.Zaten istemen de O nun istemesi sayesindedir.Ama kitapta Yaratıcı yı bir kenara bırakarak sen iste ve olsun gibi asılsız yada asılsız demeyelim de farklı inanç boyutuyla dile getirilmiş ifadeler var.

Siz nasıl okursanız okuyun karısmıyorum...Bunlar benim düsüncelerim ve yanlıs olduğunu da asla düsünmüyorumm....

Bu arada kitaptan da soğuttunuz beni yani sağolun...

Guest

peki isteyen görüşünü istediği belirtir tabi başkalarına saldırmadan. Mesela beni kitaptan soğuttunuz diye suçlamadan saygıyı bozmadan yorumunu yapabilir de sen zaten inanmadığın güvenmediğin konunun başından beri şirktir inanç bozukluğu vardır v.s. şeklinde olumsuz eleştirdiğin bi kitabı nasıl severek okuyorsun bunu anlayabilmek oldukça güç. İnsan iman etmediği şeyleri seviyorum beni sizler soğuttunuz der mi ? :D

Guest gamze

Ben kitabın o kısımlarını zaten es gecerek okuyordum ve hala öyle okuyorumm...Yani almam gerekeni alıyorummm..Ve okuyanları da hala uyarıyorumm bazı noktaları lütfen takılarak inanç problemi yaşamasınlar...

Guest zeytin

ben buna inanmıyorum.ne kadar olumlu düşünürsen düşün,bazı şeyler senin isteğin dışında gerçekleşiyor. yani yönetici sen

bu kendini doğruluyan kehanet olarak bilinir.ama ben inanmıyorum.olmuyor.

Guest Şaman

sevgili gamze zaten Tanrının bir parçası sende ve sen gerçekten istersen8ki bu eğer başkasının senden daha güçlü stemediği ve kötü birşey değilse) zaten o gerçekleşir.ayrıca hiç ama hiç istemediğimiz olayların da başımıza gelmesi bana göre normaldir çünkü sonuçta evrende sadece pozitif enerji yok.

Guest shadow

natilyus güzel bir konuya temas etmişsin ellerine ve emeğine sağlık.yorumsuz seyretmesini bilen bunu başarır önemli olan yorumsuz seyredebilmek

Guest sdbr

arkadaşlar okitabı bende okudum ve bana saçma geldi çünkü bizne istersek onu düşünürsek o olurmuş hepimiz biliyoruzki allah istemezse daldaki yaprak bile kıpırdamaz

Guest samo

Burdan ulaşabilirsini çekim yasasının ne olduğuna ve diğer kozmolojik kavramlara...

KOZMİK BİLİNÇ SOHBETLERİ :

7 Adet ses dosyası yollayacağım...

Bir Profosörün Radyo sohbetleri...

Burdan :

http://www.radyonur.com/geceyolculugu/7.wma

http://www.radyonur.com/geceyolculugu/6.wma

http://www.radyonur.com/geceyolculugu/5.wma

http://www.radyonur.com/geceyolculugu/4.wma

http://www.radyonur.com/geceyolculugu/3.wma

http://www.radyonur.com/geceyolculugu/2.wma

http://www.radyonur.com/geceyolculugu/1.wma

( Detaylı bilgi ve görüntü isteyen Youtube'ye baksın...ONLARCA ULUSAL VE YEREL KANALLARDA YAPTIĞI PROGRAMLARA ULAŞMAK İÇİN Youtube linki :

http://www.youtube.com/results?search_query=maranki&search_type=

( Youtube sitesine girmek için www.atunnel.com sitesini aracı kılabilirsiniz )

Buyrun...Ben anlatmayayım hoca anlatsın...

Kim olduğu ne iş yaptığı , hayatı ve Uzmanlık alanları hakkında detaylıca bir bilgiye sahip olursak daha güzel anlarız dediklerini...

Herkese Sevgilerimle...

Bundan sonra anlatmayı ( daha doğrusu anlatmaya çabalayıpta anlatamamayı ) bırakıyorum...

Yalnızca işaret ederim isteyen bakar , nasibi olan görür tatbik eder... :)

Yaşadığım bazı olaylar münasebetiye bu olaylar ile fazla iştigal etmemeye karar verdim..Msn ve Forumlara sık girmeyeceğim...

Hakkınızı Helal edin lahuti.....

Secret kitabini bence bosuna okumayin.eskiden sinavlara calisirken konsantrasyonum bozuldugunda 1 soruyu 5-6 kez okuduyup anlamaya calistigimi hatırlattı bu kitap bana.Hadi okuduk ve anladik bu kezde hayata uygulayamiyorsun.İsin özüde inanmak oldugu icin,inanci nerede nasil kullanacağını bulamadan bu felesefe unutulup gidiyor....eski hayata devam! Taa ki Nil Gün hanimin Çekim Yasasına rastlayana kadar.Bu kitap bana gercekten cok yararli oldu ve anlattigim insanlarda benim yasadiklarimi hayatımı gördükçe onlarda inandı onlarda basardı.Gercekten cok kolay yapabileceginiz birsey keşke dünyadaki tüm insanlar bu felsefeye inansaydı...teşekkürler Nil Gün

not:Çekim Yasası kitabinin reklamini yapıyor gibi olabilirim ama mutlu olacağınıza inandığım için bu kitabı okumanizi tavsiye ediyorum

Şimdi bu başlığı tekrar okudum,yakında tekrar başardığım büyük olaydan söz ederim.Ama bana garip gelen acaba bu mantığın faydalarını kimse görmedimi somut bişeyler ortaya konmamış.Ben size bu konuda yaşadığım bir kaç örneği vereyim.Öncelikle şunu hatırlatayım.Çevremdeki insanlar benim yaşadıklarımı birebir gördükten sonra ancak uzun zamandır onlara anlattığım ''SIRra'' inanabildiler.Haklılarda...

Ben ehliyetimi biraz geç aldım bundan 1 yıl önce(2007) Nisan ayında 23 yaşıma denk geldi.Kitabı okumaya başladığım andan itibaren sadece denemek için düşüncelerimi kontrol altına aldım ve her konuda olumlu,yapıcı ve sakin bir tavır sergiledim.Önceki yıl (2007)Mayıs ayının sonuna doğru bu kitabı Cuma günü bitirdim.Düşündüm,evrenden ne istesem diye, çok pozitifim ya!!!Allah'ıma şükürler olsun herşeyim vardı.Ehliyetimi almışım bari araba istiyim dedim.Nasıl bir araba istediğimi eğer arabam alınırsa,o alındığında nasıl şaşıracağımı,nasıl mutlu olacağımı nerelere gideceğimi,bazı hayat şartlarımı nasıl kolaylaştıracağını düşündüm.Ve Allah'a,evrene nasıl şükredeceğimi hayal ettim.Pazar günü oldu sezonun son maçı Fenerbahçenin maçı vardı.Babam çok koyu Fenerbahçeli.Maçı yendik,şampiyon olduk.100.yıl şampiyonluğumuzdu.Babamın hayatında 2.kez ağladığını ve ilk kez Sizi Çok Seviyorum dediğine şahit oldum.Bu esnada bitane araba beğen hemen alıcam dedi.Ama babamın kendimi bildim bileli hep ağzında bitmeyen kredileri vardır.Alıcam dediğine fazla inanmadım yinede çok sevindim,bunu duymak bile yarısını başardığım anlamın geliyordu.Salı günü eski bir galerici tanıdığımız Bursaya gitti,şans eseri ilk arabam olacağı için bana uygun bir araba çıkmış ve alıp Çarşamba günü bana getirip anahtarı vermişti.Araba alındıktan sonra kredi çekildi,bursaya verilen kapora ödendi..........Ne ilginçtirki sonra farkettim bu benim ilk ''Sırrım'' değildi

Ortaokuldayken tipik gençkız olma hevesiyle ablamın Cosmopolitan dergilerini okuyordum.Orada sadece 2 sayfada ''Düşünce Gücüyle İstediğinizi Elde Edebilirsiniz'' diye bir başlık vardı.Kadın dergisine yakışır biçimde saçma sapan örnekler verilmişti.Yok şu ruju istiyordum,Yok erkek arkadaşımın beni aramasını istiyordum vs. orada diyorduki ilk önce küçük şeylerden başlayın,görüntüyü kafanızda net olarak canladırın hatta çizin diyordu...

Herkes benim ders çalıştığımı sanırken ben bir kağıda çiçek çizdim,içi koyu sarı,dışıda açık sarı.Bütün gece bu çiçeği ve bu çiçeği elde ettiğimde nasıl şok olacağımı hayal ettim.Ertesi gün okuluma gittim,yanımda oturan arkadaşım benim hergün yeni bir icatla gelmeme alışık olduğu için bu olayı anlatıp çizdiğim çiçeğin bugün bana geleceğini böylediğimde ''üfffff salak'' dedi.Derslerdede düşündüm o çiçeği.Öğle arası oldu erkekler futbol maçı yaptıkları için sınıf berbat kokuyordu.Bir arkadaşta rehber öğretmenimizin odasındaki masada duran çiçekleri almış,herkesin masasına bitane atıyordu sıra bana geldi çiçeği attı,kokladım,kokladım.........Ve jetonum düştü,sıra arkadaşıma bağırararak bak geldi işteeeee geldiiiii diye çiçeğimi gösterdim.Atılan çiçekler mor sümbül ve sarı aslan ağzıydı.Sokakta görenler olmuştur her birlikte satılırlar.Aslan ağzının içi koku sarı dışı açık sarıdır...

Çocukluğumdan bu yana hayvanlar için delirmişimdir.Bitane köpeğim olsun okadar çok istedimki ama ailem hep karşı çıktı.Bundan 3 sene önce bazı nedenlerden dolayı evden çıkmadığım için anneme köpek almak istediğimi söyledim ''Tamam alalım'' dedi ve ben mutluluktan ağladım.İş alma kısmına gelince bakamayıza döndü herşey ve ben 3 yıl boyunca onlara emrivaki yapıp bir köpek kabullendirme planlarıma başladım.Bunun yanı sıra erkek arkadaşım bana köpek hediye etse o adama nasıl aşık olacağımda hep gençkızlık hayallerim arasındaydı.En sonunda başladım çalışmalara ilk önce bana uygun olan köpeği araştırdım.Herzaman büyük bir köpek isterdim ama evde büyük köpek bakmak çok zor.Küçük bir köpek aramaya başladım bu kezde Allah'ım günah yazmasın ama küçük köpeklerin çoğunun tipi hoşuma gitmedi bir tanesi hariç ''Yorkshire Terrier''.Fakat yorkshirelarda inanılmaz 1000 ila 2000 euro arasında fiyatlara satılıyordu.Çalışmadığım için toplu olarak bu parayı bulamazdım,ailemden istersem ne için dediklerinde köpek alıcam diyemezdim.Başladım paralarımı biriktirmeye.Bazı ilan sitelerinden yorkshirelara bakmaya başladım.Yorkshireların sitesine üye oldum bakımını öğrenmeye çalıştım.Hergece yatarken köpeğimin hayatımı nasıl değiştireceğini hayal ediyordum,ona gerçekten çok ihtiyacım vardı.Bazı Petshoplara gittim bikaçtanesini mıncıkladım ama satıcılarla anlaşamadım veya köpecikler benim istediğim gibi değildi.Buarada ablamla ikimiz annemlerin karşı dairesinde yaşmaya başladık,artık annem eve sokmasa bile çocuğuma bakabileceğim bi evimizde oldu.Bunun sonucunda birgün erkek arkadaşım yaşadığım şehire gelmiş,aradı ve ''gel çocuğunu al'' dedi.Çocuğum senmisin dedim,hayır burada anne anne die ağlayan bir çocuk var dedi.Arabaya atladığım gibi onun yanına gittim birde ne göreyim küçük bir bit beni bekliyor.Ağladım,sarıldım,çocuğumu öptüm.Yine hayallerim gerçek olmuştu.

Bunun gibi daha bir çok şey var yaşadığım ama sizin bana inanmanız için en somut olanları yazdım.

Umarım Allahın bize sunduğu nimetlere ulaşmanın tek yolunun iyi niyet ve inançtan geçtiğini anlamışsınızdır.Eğer sorularınız veya eleştirileriniz olursa hepsine açığım :D