Jump to content
Guest yakamozz

Kim? Nasıl Zayıflıyor?

Recommended Posts

Guest yakamozz
Hayır verdiğim kiloları geri almadım, sadece az yemek yemeye başladım ve kilo aldırıcı şeylerden kaçındım. Bir de mekik çekiyordum günde 3,4 defa. Böyle verdim kilolarımı. Ama ben kilo verme işini çok ciddiye aldığım için çok hızlı verdim ve bir sürü dayanılmaz karın ağrısı çektim, hatta ucuz kurtulduğumu düşünüyorum daha kötü olanlar varmış. Onun için de başta dediğim gibi hızlı kilo vermekten kaçının.

Önceleri sadece 3 öğün yemek yiyorum sanıyordum ama öğünler arası yediğim abur cuburlar o 3 öğünü geçiyormuş haberim yokmuş. Bir de yemeği çok

öğün yemeli(gerekirse 5-6) ama az yemeli insan diye biliyorum.

3-4 defa mekik mi setler mi bunlar?Toplamda kaç yapıyordunuz?

Her seferinde 15-20 adet olmak üzere günde 3,4 defa yapıyordum, bununla göbek eridiğini ve midenin geriye doğru itildiğini duymuştum. Ama benim yaptıklarım doktor kontrolünde değildi kısmen ya da tamamen yanlış da olabilir haberiniz olsun. Bir de erkek bünyesi daha farklıdır bize kolay kolay birşey olmaz :]

Guest yakamozz
Her seferinde 15-20 adet olmak üzere günde 3,4 defa yapıyordum, bununla göbek eridiğini ve midenin geriye doğru itildiğini duymuştum. Ama benim yaptıklarım doktor kontrolünde değildi kısmen ya da tamamen yanlış da olabilir haberiniz olsun. Bir de erkek bünyesi daha farklıdır bize kolay kolay birşey olmaz :]

Teşekkürler,spora gidiyordum 2 yıl önce 3-4 set 15 li mekik vardı listemde :)

Guest Küfeşte Tayyüş
evet. ama diğer sivilarla karıştırmamak gerekiyor. yalnızca su. güne suyla başlayıb suyla bitiriyorsun. :) 6dan sonra yemek yok elbette. istediyini yiyebilirsin ama porsiyonlari azaltiyorsun o kadar.

çok güzel bi yöntem arkadaşım..ben de deneyeyim :) ama ramazandayız napcaz..

gecen burdada belirtmisdim ben 42 kilo verdim 7 ay icinde..:D. ac birakmadim kendimi hic. :thumbsup:midemi hep tok tutdum devamli yesil biber salatalik en yakin arkadasimdi:) gunde 2 saate yakin spor yaptim. yürüyüs en cok yaptigim spordu. kosmadim cok hizli adimlarla yürüyüs yaptim :thumbsup:bisiklet devamli sürdüm.. sekeri hayatimdan cikardim. canim ama cikolata isdedimi yedim. minicik bir parca agzimaa attim...( ne olur erimeeee erimeeee dedigim günleri hatirliyorum:derisive: :)))))

yemek porsiyonlarimi kücük kaseye koyup yedim. vede asla büyük kasik catal kullanmadim hep tatli kasigi ile yemeklerimi yedim. bol bol su ictim.3 litreden fazlasini icmedim. su komasina girmekde isdemedim...:wallbash:.yanimda salatalik gezdirdim.:rofl: her acikdigimda onu yedim. diete baslamadan önce resim cekdirdim dolabimin üstüne asdim. ilk 15 kilo gitiginde dieti birakmak isdemisdim. ama sonra ha gayret deyip deam ettim.. ne zaman dieti birakmak isdesem o resme bakmam yeterli oluyordu. 100 kiloydum:p:devil::devil: amacim 50 kiloydu kendimi yarilamak ama kotu olcakdi cunku boyum 170 simdiki kilomla mutluyum.baskada vermek isdemiyorum.darisi tüm GERCEKDEN ISTEYENLERE OLSUN::: beyininizde birseyler tik ediyorsa hic beklemeyin baslayin...ha unutmadan pazartesi baslamayin ben persembe basladim. :thumbsup::thumbsup:vede ayin ince hilal durumunda basladim asla dolunayda baslamayin derim ben. birde doktorunuz kontorol altinda olun .. kas eritmeyin. yag eritin.ben ayriyetden vitamin brause lari aliyorudm suyla karistirilanlar varya gazoz gibi olan.. buda benim hikayem ..kalin selametle ....:D

Ela hanım yapılması gereken ve her bünyede 0 etki gösteren tek doğru yöntemi söylemiş..

Ben kendimi bildim bileli 54-58 kg arasında gezmişimdir..Fakat bundan 5-6 yıl önce bir rahatsızlık geçirdim ve nasıl aldığımı hiç hatırlamadığım 25 kilo aldım..78 kg olmuştum..boyum 167..şişme bebek gibi dolanıyordum..

Hiç diyet yapmadım..kendime protein takviyesi aldım..bu takviye beni zayıflatacak diye beynime komut veriyordum..Ama sadece protein takviyesiydi..

Günde 9-10 öğün yiyordum..3 ana öğünün haricinde devamlı bir şeyler atıştırıyordum saatte bir..havuç, elma, bisküvi v.s..Mide asla ve asla boş bırakılmamalıdır..Çünkü kilo verdiren tek şey metabolizmayı hızlandırmaktan geçer..Bundan başka kilo verme yöntemi yoktur..olduğunu sananlar yanılıyorlar..başka yöntemlerle kilo verenler o kiloları fazlasıyla geri almıştır..Bir de elimden geldiğince proteinle karbonhidratı karıştırmamaya gayret gösterdim..

Yanında bir de spor yapmak elbette daha etkili sonuç verecektir..Ben yapmadım..Bütün gün evde yatıyordum..Yata yata 1 sene içinde aldığım kiloyu verdim ve tekrar 55 kg ya geri döndüm..şuan 59 kg oldum.. biraz vermek istiyorum ama çok ta rahatsız değilim :D

Ha bir de, ben geç uyuduğum için gece yemek yerdim..Bildiğiniz makarna, patates kızartması türü yemekler..Bunları kestim elbette..Bunlar yerine yoğurt, meyve, ayran gibi şeylerle gece yemeklerime devam ettim..

Guest mélancolie

arkaslar yazilariniz okudum bende yaklasdik 30 kilo verdim ayni sizin gibi yaptiginiz yöntemler ile

yani 1 saat spor ekmek yokdu hayatimda simdi ise seker yok ekmek bazen oluyor :D

ben 1 sene icinde verdim bu kilolari yemek hayatimda hic yokdu bazen binde bir olurduuu...

herneyseeeeee benim cok ilginc bir sorum var simdi.........

hersey icin dua veya büyü varda sizce zayiflamak icinde bir sey var midir?

ben bir tek ya samet biliyorum

amaaa baskaaa var miii cok etkiliiii

arkaslar yazilariniz okudum bende yaklasdik 30 kilo verdim ayni sizin gibi yaptiginiz yöntemler ile

yani 1 saat spor ekmek yokdu hayatimda simdi ise seker yok ekmek bazen oluyor :D

ben 1 sene icinde verdim bu kilolari yemek hayatimda hic yokdu bazen binde bir olurduuu...

herneyseeeeee benim cok ilginc bir sorum var simdi.........

hersey icin dua veya büyü varda sizce zayiflamak icinde bir sey var midir?

ben bir tek ya samet biliyorum

amaaa baskaaa var miii cok etkiliiii

ben de ya samed diye biliyorum.... :)

gecen burdada belirtmisdim ben 42 kilo verdim 7 ay icinde..:D. ac birakmadim kendimi hic. :thumbsup:midemi hep tok tutdum devamli yesil biber salatalik en yakin arkadasimdi:) gunde 2 saate yakin spor yaptim. yürüyüs en cok yaptigim spordu. kosmadim cok hizli adimlarla yürüyüs yaptim :thumbsup:bisiklet devamli sürdüm.. sekeri hayatimdan cikardim. canim ama cikolata isdedimi yedim. minicik bir parca agzimaa attim...( ne olur erimeeee erimeeee dedigim günleri hatirliyorum:derisive: :)))))

yemek porsiyonlarimi kücük kaseye koyup yedim. vede asla büyük kasik catal kullanmadim hep tatli kasigi ile yemeklerimi yedim. bol bol su ictim.3 litreden fazlasini icmedim. su komasina girmekde isdemedim...:wallbash:.yanimda salatalik gezdirdim.:rofl: her acikdigimda onu yedim. diete baslamadan önce resim cekdirdim dolabimin üstüne asdim. ilk 15 kilo gitiginde dieti birakmak isdemisdim. ama sonra ha gayret deyip deam ettim.. ne zaman dieti birakmak isdesem o resme bakmam yeterli oluyordu. 100 kiloydum:p:devil::devil: amacim 50 kiloydu kendimi yarilamak ama kotu olcakdi cunku boyum 170 simdiki kilomla mutluyum.baskada vermek isdemiyorum.darisi tüm GERCEKDEN ISTEYENLERE OLSUN::: beyininizde birseyler tik ediyorsa hic beklemeyin baslayin...ha unutmadan pazartesi baslamayin ben persembe basladim. :thumbsup::thumbsup:vede ayin ince hilal durumunda basladim asla dolunayda baslamayin derim ben. birde doktorunuz kontorol altinda olun .. kas eritmeyin. yag eritin.ben ayriyetden vitamin brause lari aliyorudm suyla karistirilanlar varya gazoz gibi olan.. buda benim hikayem ..kalin selametle ....:D

azminizden dolayı sizi tebrik ediyorum:thumbsup:

Guest *Wild*

alayınız bu işleri geçin tamammı su içsem yarıyor bilmem ne falan geçin kardeşim yemek yemiösun yediinm şeyler kalorili mesela çaklıt ;) mesela sügır ;) ye ye sonra yemek yeme sonra kaloriyi al cepe sonra su içsem yarıo de sen biliömusun şekerli çikolatalı şeyler ne kadar kalori var.