Jump to content
Sign in to follow this  
lunaticman

Kafir Cinler Ezan Okununca Giderler mi?

Recommended Posts

3 sorum var.

1)Evde Kur'an-I Kerim varsa eve kafir cin girebilir mi?

2)Kafir cin eve girerse ezan okunduktan sonra tekrar gider mi?

3)Bu üçü bir çelişki midir?Bu üçünü istiyorum

evet arkadasım ezan sonrası gelır bunun ıcın amener rezulu ve bakara sureısnı bol bol okuyun cunku

sıhırbazların gucu bakara suresıne yetmez!!!!!!!!!!!!!!!!!!!;)

Guest Ashriel

lunaticman

1- Gelirler.Bu bir caydırıcılık değil.Sonuçta bir sınavdayız , ha sana zarar vermek için gelemezler Kur'an-ı varken ama vesvese verirler günaha iterler.

2-Sadece sabah ezanı ve öğle ezanı arasındaki zamanda giderler.Sabah ezanı onlara son uyarıdır gitmeleri için bulundukları yerden. ama bunlar cinlere değil şeytani cinlere bir uyarıdır.Öğle ezanı okunup bitene kadar da gelmezler.Gitmeyenlere acı ızdırapların olduğunu rivayet eden sahih hadisler vardır.

Hatta bir buhari hadisinden Hz. Muhammed (s.a.v.) in şunu dediği rivayet edilir :

Evlerin tavanlarında yaşarlar öğle ve akşam yemeklerinde inerler ve sizlerle yerler.Onlar sinlere yardım da ederler.

Ha bunlar ama sadece kalpten inananlara bu şekilde yardım ederler.Yani demem o ki siz hakikati kendinize doğru edinin. Yanlışa sapmayın Allah c.c. asla sizlere bir şey olmasına izin vermez.

Cinler demişken bir bilgi daha yazayım belki bir işinize yarar. İmam-ı Şibli nin cinlerin esrarı adlı eserinde de geçer sahih bir hadistir.

Cinlerin bir türünü de köpek olarak yarattık.Onlar hastalıklı ve zayıf bir cin tarifesidir.O yüzden aç bir köpek gördüğünüzde besleyiniz.Onların da canı vardır.Sevabı çoktur.

altoprak

Öyle hadisler var.Muhtemeldir.Ki sadece ramazan ayı değil bayram günlerinde de şeytanın ve yardımcılarının insanlara musallat olamayacağını düşünüyorum. Bu yönde çok sahih hadis mevct gerek buhari gerek tirmizi hadisleri.

Daha da anlatılacak çok şey var velakin konu dağılmasın.Hayırlı ramazanlar hepinize.

Selamlar,

Kendi tecrubelerime dayanarak cevapliyorum bunu benim cinlerle uzun sure problemlerim oldu yillarca ugrastim hocaya falan da gittim hicbi hoca da halledemedi artik o kadar cok gelmeye basladilar ki 3-4 sene sonra aliskanlik oldu bende gordugumde korkmamaya basladim defolun gidin gibisinden laf eder oldum artik onlar da bikti zaten 2 haftadir gelen yok bilmem geri gelirlerlermi sonra :D

Soruna gelince dikkatimi ceken sey ezan okundugu saatte bunlar bi anda dagiliyolar o andan itibaren ortada cin falan kalmiyo baska tecrubesi olan var mi bilmem ama kesinlikle dikkatimi cekti ezan okunduktan sonra ben hayatimda yillardir ortada dolanan hic cin gormedim. Bi de dayanamadiklari bisey daha var ayetel kursi de hemen kacarlar ama tek sorun su onlar geldiginde ayetel kursi okuyabilirseniz :D yani dilini mi kilitliyolar napiyolar bilmiyorum ayetel kursiyi sonuna kadar okuyosun o son cumle tamamlanmiyo bi turlu gene basa donuluyo falan bi turlu okutturmuyolar. Evde kuran varsa cin gelirmi olayina gelince zaten herkesin evinde var kuran bende de var geliyolar gene.

Bi sey daha soyliyim benim bi dikkatimi ceken daha oldu bunlardan korktukca daha da geliyolar geldiklerinde kufuru basin arkadaslar :D saka gibi soyluyorum aslinda ama ciddiyim geldiklerinde ana avrat sovun korkmayin cunku tamamen elektrik gibi zihinsel seyler ne olduklarini anlatamam cunku anlatmam icin bi maddeyle kiyaslamam lazim suna benziyolar ya da buna benziyolar demem lazim ama bi naneye de benzemiyolar :D:D:D:D:D tek dikkatimi ceken bunlar bedensiz yaratiklar yani ortada bi zihin var bisey dolaniyo ama o dolanan yaratigin bi vucudu yok yani boyle dusunun. Vucutsuz zihinler gibi bisey bunlar yani maddeye temas edemiyolar kesinlikle zarar vermiyolar veremiyolar tek yaptiklari kuru gurultu kuru kuruya korkutma yillardir korkuttular beni ilk 3-4 sene korktum artik sallamiyorum bile.

Haaaaaaaaa isin en ciddi kismina gelelim dikkatimi ceken bunlarin bi de bi onemli yetenekleri var eger bu yetenekleri cok fazlaysa iste tehlike orda basliyo. Bi kere gece kollarimin uyustugunu farkettim vucudumu hissediyorum ama kollarim yok sanki bi de gozumu actim ki kollarim havaya kalkmis benim kontrolumun disinda parmaklarim birbirini ovusturuyo o gun biraz korkmustum ve dikkatimi cekti uyusan organ bunlarin kontrolune giriyo yani uyusma baslarsa hemen kipirdatin kolunuz mu bacaginiz mi uyusan her neyse asla uyusmasina izin vermeyin cunku vucudu ele gecirme yontemleri o once kollar sonra bacaklar butun vucut uyusuyo yani vucudu tamamen almis oluyolar. Bi tanidigim genc bi kiz Afyonda bunlara baya bi kafayi takmisti cagirip duruyodu sonra bi gun duydukki kiz kendini asmis intihar etti. Ben kesinlikle o kizin oyle bisey yaptigina inanmiyorum bunlar icine girdi bence boyle oldu. Yeni dogum yapmisti kiz surekli cocuguna guzel bi hayat verceginden bahsediyodu gelecege yonelik umutlari vardi hicbi ailevi problemi yoktu asla intihar edicek tip deildi. Her neyse olay ozetle boyle yani :)

1-Kuran-ı kerim varkende girerler hepsi girer.Ama Kuran ı kerim okunan eve giremezler çünkü Kurandan çekinirler.

2-Ezan okunurken evden uzaklaşırlar tabii evde 1 tane bile olsa takva sahibi kişi var ise.Eğer yoksa evde dururlar.

cinler ilgilendiğim bir konu değil :) ama akşam ezanı ile gelir, sabah ezanı ile giderler diye biliyorum.

ramazan ayında şeytan zincire bağlanırmış diye duymuştum çocukken aslı varmı acaba

hocam dedi ki, her ibadetin bir şeytanı vardır

ve o ibadeti yapanı engellemek ister

mesela abdestin şeytanı ayrı, namazınkı ayrı, orucunki ayrı zekatınki ayrı

ramazanda eğer tüm şeytanlara zincir vurulsaydı herkes namaz kılar, orucunu tam tutar

ibadetini tam yapardı öyle diil mi dedi

eh öyle tabi, demek ki namaz şeytanı ortalıkda dolanıyor, orucunki ha keza aramızda

orucu gücü ywttigi halde tutmayanlar var

zincire vurulan sadece baş şeytandır, yavrucukları aramızda:blink:

--- Sonraki mesaj ---

Selamlar,

Kendi tecrubelerime dayanarak cevapliyorum bunu benim cinlerle uzun sure problemlerim oldu yillarca ugrastim hocaya falan da gittim hicbi hoca da halledemedi artik o kadar cok gelmeye basladilar ki 3-4 sene sonra aliskanlik oldu bende gordugumde korkmamaya basladim defolun gidin gibisinden laf eder oldum artik onlar da bikti zaten 2 haftadir gelen yok bilmem geri gelirlerlermi sonra :D

boyle yani :)

kardeşim siz hala tarot bakıyorsunuz ..

baslık acmıssınız kusura bakmayın hala musallatlısınız

yapılan da şirktir size ilhamı veren cinler

bir an önce tüvbe edip bunlardan kurtulmanızı dilerim