Jump to content
camuro

Çok Zengin Olmak İçin

Recommended Posts

7- gün içinde (1 hafta) "HASBÜNELLÂHU VE Nİ'MEL VEKİL" 100.000 (yüzbin) kez oku

Bu zikir her niyetinin hayırla sonuçlanmasına vesiledir.rızkın,malın öyle bir artarki nereye koyacağını bilemezsin.hayırlı bir duâdır. her hususta izin verilmiştir...selam ve dua ile

"Hasbünâllahü ve ni’mel vekîl"

anlamı:

"Allah bize yetişir, O, güvenilip dayanılan ne güzel vekil, " demektir.

Ey Allâh diyen dost! Bu mübârek duâ için sevgili peygamber Efendimiz(s.a.v),şöyle buyurmuştur: "Sizden herhangi biriniz,büyük bir hadise ile

(elem-keder;dert-belâ,üzüntü-sıkıntı),bir musibet ile karşılaştığınız zaman "Hasbünallâhü ve ni'mel vekil" deyiniz. Allâh üzerinizden düşmüş olduğunuz o belâyı sizden uzaklaştırır.

"Hasbünallâhü ve ni'mel vekil"

Manası:Bize Allâh kafidir.O ne güzel vekildir".

Ey kardeş! Biliyor musun? Hz.İbrahim Peygamber Nemrud'un ateşinden bu mübarek kelime ile duâ ederek kurtuldu.

Nemrud kâfiri Hz.İbrahim'i ateşe atınca Hz İbrahim:

"Hasbünallâhü ve ni'mel vekil" dedi.Yüce Allâh da,Hz.İbrahim'i o zalimin ateşinden kurtardı.Adeti yakmak olan ateş,Hz.İbrahim içine

düşünce güllük gülistanlık oluverdi.

Hatta Cebrâil (Aleyhisselâm) Hz.İbrahim'e gelip:

"Ya İbrahim,emret seni bu ateşten kurtarayım" dedi.Hz.İbrahim Cebrâil'den yardım istemedi.Ve yukarıdaki duâyı okudu.

Hz İbrahim eğer Allâh'tan istemeyip Cebrâil'den kurtarmasını isteseydi.ateşe yanıp gidecekti.Çünkü o ateşe Allâh'tan başka kimse söz geçiremeyecekti.

Ey Dost! Biz de karşılaştığımız zorlukları,sıkıntı ve bunalımları bu mübarek kelimeleri okuyarak yok edelim ve onlardan kurtulalım.

Âli İmran sûresinin 173.ayetinde müslümanların düşmanla karşılaştıklarında "Hasbünallâhü ve ni'mel vekil" diyerek Allâh'a sığındıkları

bildirilmektedir.

Maksadına Ulaşmak İçin Tereddütsüz

"Hasbünâllahü ve ni’mel vekîl" Bir oturuşta 12 bin kez okunur.

kaynak:alıntıdır.

• Like 3

Güzel paylaşım için teşekkürler...

7 günde bitecek sanırım, bu da ortalama günlük 14.285 adet okumak demek dimi?? Peki siz uyguladınız mı acaba?

Çok zengin olmak için çok çalışmalı...Sonra Rabbim sana ne verdıyse ona kanaat etmeli..

Kanaat edincede zaten en büyük zengin sensin....

Guest yakamozz

burda ........... elde edilir...hayırlı her hususta izin verilmiştir...

Yukarıdaki boşlukta ne yazılı olabilir??? Cümle düşüklüğü var da eksik gibi...

Bir de kaynak:dır bu da alıntıdır anlamında mı?Bir kitaptan mı? Nerden ya da?

Teşekkürler...

Guest playades

Ortalama olarak 1 adedi 3 sn.de okunur; dakikada 20 adet , saatte 1200 adet eder.100000 adet için 83,5 saat aralıksız aynı hızda okumak gerekir; bu da mümkün değildir ancak toplam sayıyı 7 günde tamamlayabilmek için hergün 12 saat aralıksız okumak gerekir... Yapabilene helal olsun derim.

Bu arada "w" harfleri nasıl olup da oraya konmuş anlayamadım, "burda.......elde edilir" ne demektir; ayrıca "kaynak: dır." ne anlama geliyor açıklarsanız çok memnun olurum, tşk.

bu uygulama 7 günde yapılacak yani 7 gün içinde yüz bin adet okunacak ben denemedim ama deneyen kişiler çok faydasını gördüğünü söylüyor.kayanak:alıntıdır.

bu uygulama 7 günde yapılacak yani 7 gün içinde yüz bin adet okunacak ben denemedim ama deneyen kişiler çok faydasını gördüğünü söylüyor.kayanak:alıntıdır.

deneyen kişi/kişiler hiç uymadan mı yapmışlar, çalışmıyorlardı sanırım.. çalışana zor gibi.

nasıl bir fayda görmüşler acaba?

cok paranin insani cok degistirdigini sölüyolar ya.. ALLAHIM ne olur ne olur o sansi banada ver bakem bir bende degisecem mi :)maksat kendimi test etmek yaraabim:):)saka bir yana yaradanim bana ne kadar layik görürse okadar insallah verir. kaderin kismetin önüne gecilmez ..