Jump to content
sedef20

Dosyayı Silmeden İçindeki Virüsü Temizleyebilen Virüs Programı Var mı?

Recommended Posts

Selamünaleyküm arkadaşlar,dosyayı silmeden içindeki virüsü temizleyebileceğim program varmı bildiğiniz,kullandığınız yada tavsiye edebileceğiniz? Nod 32 kurdum ama temizlemedi maalesef :S

Guest siriusx

virüsüne göre değişir. bazı virüslü dosyalar tamir edilebiliyor. bazıları tamir edilemiyor silmek gerekiyor.

Guest tayfunak

AVG - Antivirus and Internet Security

programını bir dene hem pc fazla kasmıyor hemde virüslübir dosyayı mausla sağ tıklayıp tara dediğin zaman içindeki virüsleri gayet iyi bir şekılde siliyor...yanlız orjinal ve tam sürümü olması gerek...

bende AVG diyecektim bende denemek için yeni indirdim

1 kereliğine de tuneup indirip kullanmana izin veriyor AVG

bu sayede temizliyor

bende suan 15 tane vırus var ıkı gun önce nerden bulastıysa bulastı ekran yok programlar kayıp berbat durumda teknık servıs kapalı oldugu ıcın 2 gun bu sekılde ıdare edıcem hep uyarı gelıyor crıtıcal error dıye ben bunu bulmustum bır bakın ıstersenız

• Hijack Programını indirin. http://www.thespykiller.co.uk/files/HJTsetup.exe
  • Smitfraud Programını indirin. http://siri.urz.free.fr/Fix/SmitfraudFix.zip
  • Hijack Programını indirdikten sonra kurun.
  • Smitfraud Programını zip li dosyadan çıkartın bir klasör içine açın.
  • Bilgisayarınızı Güvenli Mod da başlatın. ( Bilgisayarınızı yeniden başlat yapın açılırken F8 tuşuna basınız size birkaç seçenek sunacaktır bunlar arasından en üstteki GÜVENLİ MOD seçeneğine gelip ENTER ile sistemi başlatın )
  • Size Administrator hesabı ve normal kullanıcı hesabınızı çıkartacaktır. Normal kullanıcı hesabınız Admin Yetkisine sahipse başlatın. Değil ise yani sınırlı kullanıcı iseniz Administrator seçiniz.
  • Size sisteminizin Güvenli Mod da başlatıldığını gösteren bir uyarı penceresi çıkartacaktır. EVET tıklayın ve oturumun açılmasını bekleyiniz.
  • Oturum açıldıktan sonra Smithfraud klasörü içinden SmithfraudFix.cmd dosyasını çalıştırınız.
  • Mavi bir ekranda size birkaç seçenek sunacaktır. Bunlar arasından 2 yi seçip ENTER yapınız. Yani 2 sonrada Enter
  • Templerin temizlenmesi işlemi başlayacaktır ve birde sürücü sıkıştırma yani Disk temizleme. Bu işlemlerin bitmesini bekleyiniz. Biraz uzun sürebilir. Ne olursa olsun birkaç dakika da sürse bekleyiniz. Birkaç saniyede sürebilir. PC den PC ye kullanıma göre değişir.
  • Bu işlem bitince yada bitmeden mavi ekranda size birşey soracaktır. Bu işlem yani Disk Temizleme bittikten sonra Mavi Ekranda Do you want to clean the registry (Register dosyanızı temizlemek istiyormusunuz? ) diye soracaktır. ” Y ” tuşuna basın ve ENTER yapınız.
  • Bilgisayarınızı RESTART etmek isteyebilir Evet diyiniz. Size RESTART sormaz ise bilgisayarı siz YENİDEN BAŞLATININIZ.
  • Sisteminiz yeniden başlayınca Hijack This programını ÇALIŞTIRIN. Ve FULL SİSTEM TARAMASI yapınız.
  • Sistem taramasından sonra size kutucuklar çıkartacaktır. Bu kutucuklar sisteminizdeki bilgisayar başlayınca yani oturumu açtığınız anda çalışan programların listesidir. Bunlar arasından yabancı gördüklerinizi ve tanımadığınız programların kutucuklarını işaretleyiniz.
  • İşaretlerken ayrıntılarına dikkat ediniz orada programın çalışma dizinleri de yazar. Mesela C:/Program Files/MSN Messenger i kaldırırsanız Messenger bilgisayar açıldığında çalışmayacaktır. Buna dokunmayınız. Fakat C:/sex.temp yada C:/document and settings/local settings/tempolary internet files/21452dssd.exe gibi gördüklerinizi işaretleyiniz. Bunun gibi işinize yarayan ve kullandığınız programların kutularını boş bırakın diğer tanımadıklarınızı işaretleyin.
  • En attaki buton FİX yani temizleme butonuna basarak HiJack programınızın sistem açılışında çalışan virüs, trojan gibi programları devre dışı bırakmış olacaksınız.
  • Bilgisayarınızı yeniden başlatın TEMİZ bir başlangıç olacaktır.
  • PC nizde artıkCritical System Error System detected virus activitiesUyarısını almayacaksınız aynı zamanda virüsler ve trojanlarda sistemle birlikte çalışmayacağı için temizleme işlemine başlayacağız.
  • Virüs programınızı çalıştırın ve güncellemelerini çekin ben virüs programı olarak AntiVir kullanıyorum.
  • Eğer virüs programınız yoksa hemen bir tane yükleyin hemde bedava. Virüs programınız varsa bu adımı atlayalım.
  • Virüs programınızı başlatıp güncellemelerini aldıktan sonra yada bir virüs programı kurup güncelledikten sonra sisteminizi FULL (TAM) tarama yapınız.
  • Sisteminizde virüs bulursa SİLİNİZ. Yada temizleyiniz. Bence çok önemli bir dosyanıza bulaşmadı ise SİLİNİZ.
  • Size birde TROJAN, MALLWARE gibi zararlı programları temizlemek için bir program gerekli bunun içinde size tavsiyem SPYBOTSD kullanabilirsiniz.
  • Eğer sisteminizde bu tip bir program varsa bu adımı atlayınız. Eğer yoksa
  • Spybot-S&D Ailesi Adresinden SPYBOTSD programını bilgisayarınıza indiriniz ve kurunuz.
  • Kurduktan sonra güncellemelerini alınız.
  • Ve yine tam sistem taraması yani FULL SYSTEM SCAN yapınız.
  • Muhakkak ki sisteminizde TROJAN veya benzeri MALLWARE türü zararlı program bulacaktır. Bunları FIX ALL yaparak yani SEÇİLİ HATALARI DÜZELT yaparak sisteminizdeki TROJAN, MALLWARE türü programları temizleyiniz.
  • Bilgisayarınızı YENİDEN BAŞLATINIZ.

--- Sonraki mesaj ---

her türlü virüsü temızlıyor ama ben beceremedıgım ıcın:Dvıruslerle kankı oldum 2 gun daha beklıycem