Jump to content
mormeneksem

Bayram Günü ve Gecesi Edilecek Dualar...

Recommended Posts

canım sabah 300 kez bismillahir rahmanir rahim

sonra subhanallahi ve bi hamdihiyi de aksam diycez demi 300 kez?

canım sabah 300 kez bismillahir rahmanir rahim

sonra subhanallahi ve bi hamdihiyi de aksam diycez demi 300 kez?

hayir canimmmm, 1 defa bismillahirrahmanirrahim, 300 defa sunhanallahi be bihamdihi diyeceksin.. bu gunduz icin ama, gece de okunur tabii... Bayram gecesi duasini da eklemistim...

--- Sonraki mesaj ---

Allah cc. razi olsun...

Canim, rabbim senden de razi olsun, hayirli bayramlar diliyorum...

mormenekşem ben az önce gördüm iksinide şimdi okudum allah razı olsun dualarım seninle olsun allah kabul etsin

Bayram Günü Zikirler !!! Resullullah (sav) Şöyle buyurdu:

Kim bayram günü üçyüz (300) defa Sübhanallahi ve bihamdih der ve bunu Müslüman ölülerine hediye ederse her müminin kabrine bin (1000) nur inr ve okişi vefat ettiğinde Allah Teala kendisinin kabri içinde !000(bin) nur verir.

Rivayet edilir ki her kim her iki (Ramazan ve Kurban) bayramında bayram namazından evvel dörtyüz (400) kere La ilahe illallahü vahdehü la şerike lehü lehül mülkü ve lehül hamdü yuhyi ve yümitü ve hüve ala külli şey'in kadir ( Allah'tan başka hiç bir ilah yoktur O tektir O'nun hiçbir ortağı yoktur, Mülk O'na aittir Hamd O'na mahsustur, diriltir ve öldürür. O herşeye hakkıyla gücü yetendir.) derse Allah Teala onu 400 huri ile evlendirir ve sanki 400 köle azat etmiş sayılır Allah Teala ona kıyamet gününde melekleri kefil kılar.

• Like 1

Peygamber efendimiz buyurdu ki:

“Kim, Bayram günü, üçyüz defa "Sübhânallahi ve bi-hamdihi" der ve bunu müslümanların mevtâlarına hediye ederse, her kabre bin nûr girer. O kişi öldüğü zaman Allahü teâlâ o kişinin bin nûrunu da kabrine getirir.”

• Like 1

Peygamber efendimiz buyurdu ki:

“Kim, Bayram günü, üçyüz defa "Sübhânallahi ve bi-hamdihi" der ve bunu müslümanların mevtâlarına hediye ederse, her kabre bin nûr girer. O kişi öldüğü zaman Allahü teâlâ o kişinin bin nûrunu da kabrine getirir.”

unutmamak adına guncel olsun

Allah Razı Olsun:) Hayırlı ve mutlu bayramlar dilerim:)

Rabbim sizden de razi olsun ins.... Hayirli, saglikli ve huzurlu nice bayramlar gecirmek dilegiyle... :)