Jump to content
dahası var

Muhteşem Sır

Recommended Posts

bu konu kaç kere açıldı biz açsak silinip dururdu neden kimse ilgilenmiyor tekrar konularla

bu konu kaç kere açıldı biz açsak silinip dururdu neden kimse ilgilenmiyor tekrar konularla

yakarış bu konuda link atabilir misin.bulamadım

dediğim gibi o yaşlı teyzenin kavanozunu annem denize atdıktan sonra bir sürü aksilik yaşamış.ben de

şaşırdım kaldım yoksa yapıcaktım.aslında mantıklı düşündüğün zaman dileklerinin olduğu okunmuş bir kağıtı kavanoza hapsedip denize atmak bence kişi kendi kendinin kısmetini kapatıyor.kilitde kısmetim açılsın diye denize atıyorsun daha çok kapanıyor.o kadar okuma yap hepsi bir hata yüzünden altüst olsun zaten ters giden işler kimbilir belkide daha kötü olsun.ben derimki kavanoza hapsetmek yerine kişi yine kağıda yazsın 41 kez 7 gün ve ya 41 gün okusun.toprağa gömsün.ya da sade haliyle yani kavanoz olmadan denize atsın.

ama şu var bana denize atmak hiç iyi gelmiyor.dilek mektubu yazıp atmıştım.geçen seneydi sıkıntı üstüne sıkıntı yaşadım.en güzeli niyet edip okumak bir başka olayda bundan bir kaç yıl önce yurtdışına gitmeyi çok istiyordum.bir kadın vardı hem fal bakıyordu.hem de bakım yapıyordu bana bir kağıt vermişti denize at diye rulo şeklinde iple sarılıydı.kavanoz yoktu.içine açıp bakmadım.hemen heyecanla denize gidip atmıştım.ve sonrası hüsran yani ne yurtdışı ne yurtiçi bayağı işsiz kaldım.ayrıca hiç yurtdışınada gitmedim.ama belki başkalarına iyi gelir.ben hem annemin hem de kendimin yaşadığımız tecrübeyi paylaşmak istedim.Allah kimsenin başına vermesin.

Guest yakamozz

Ben hala boş yere kafanızı bulandırmayın derim,Allah'ın ayetlerini okuyun,dileklerinizi içinizden geçirin,

hayırlısını isteyin.

O herşeyi bilendir.Belki her istediğimiz bizim için hayırlı değil demi,sonra yazdıklarımız olmadı diyeceğiz.

arkadaşlar hıdrellez dilekleri için yapın denize atın deniliyorya,tabii Allah bilir denize atılınca oluyormuş ben yapmadım ama,ve olumsuzlukları yazıp atınca olumsuz şeyler başa geliyor uygulayan arkadaşların yazdığı böyle o halde olumsuz hiçbirşeyi atmayalım sadece dileklerinizi yazıp atın.umarım hepinizin hayırlı dilekleri gerçekleşir

Guest Sarper

Sayın yakarış

Diğer konu yoruma uzun süre önce kapatılmış.

Bu konuda yapan kişilerin neler yaşadığı hakkında bir fikir edinmek için açılmış.

İkisinin birbirinden farklı olduğunun altını özellikle vurguluyorum.

Bu sebeple İlgilenilmemesi söz konusu değil.

Konuya gelince yakma terkibin saflığını bozuyor.

Bir dileğinizin gerçekleşmesini istiyorsanız.Yakmadan uzak durmalısınız

Olumlama ile dualarınızın meyvesini hayırlısı ile Allah'ın rızası ile alacağınızı düşünüyorum.

herkese keyifli forumlar dileriz:)

arkadaşlar selamün aleyküm,bunu uygulayan arkadaş ayetlerin değil,dertlerin yazıldığı kağıt/kağıtların yakılıp denize atılacağını belirtmişti.tabi bunu yaparken de niyet ile(Allahım senin rızan ile yardımın ile buraya ayzdığım tüm sıkıntılarımdan kurtulmak niyetiyle)gibi...ayrıca 41 ayetelkürsi tamam onda hiçbi sorun yok.sanırım herkes de bu yakma mevzuuna takılmış.ben de uygulamadım henüz.belki uygulayan arkadaşımız gelir buraya yorum yaparancak şunu söylemek isterim.ben internette 41 ayetelkürsiyi araştırmaya başladım bu uygulamayı okuduktan sonra.pek bir veri bulamadımsitemizde bulunan ayetelkürsi ve salatı mücerrebenin havası dışındave yine sitemizde Ayetelkürsi mucizesi yaşanlar buraya konusuna zborm isimli arkadaşımızn yorumunu okudum.açıkçası belki de yakma yoktur diye düşündüm.belki de sırrın bu denli afişe olmaması niyetiyle hikayeleştirilmiştir ama kötü niyetle değil diye düşünüyorum.umarım anlatabildim.yani mucizevi olumlu gelişmeler gerçekleşiyorsa ayetelkürsinin hikmetinden benim düşüncem buama belki de ayetelkürsi tabiki çok büyük manası olan bir ayettir.ama bu uygulamayı yapınca da faydasını gösteriyor da olabilir bu bağlamda.bilemiyorum işte.keşke yapan kişi bizi bu konuda aydınlatsa...yorumlarınız için teşekkür ederim herkese

bence yakma ve suya atma olayına girmeyelim

ya rabbi işimi gücümü rast getir diye dua edip 41 er ayetel kürsi okunabilir herhalde

başınıza olmadık iş açmayın allahu tealanın gazabına ugramaya degmez

dinde yeri nedir bilmiyoruz