Jump to content
dahası var

Muhteşem Sır

Recommended Posts

peki ne zararı olabilir.

ben şöyle düşünmüştüm en başta sonuçta Allah mantık da vermiş düşünelim bulalım.Kuran çerçevesinde.

Allahtır sıkıntıları gideren dertlere son veren değil mi,e o halde dedim endi kendimize bişeyler yakarak dertlerimizden kurtulmaya çalışmak (saçmalık boyutu değil)psikolojik dahi olsa belki de yanlıştır gizli şirke girer mi diye.ama burada niyet önemli bence.ameller niyetlere göredirya hani.

Allahtan bunu dileyerek,ben nasıl böyle yokolmasını istiyorsam sen yoket diyerek sıkıntıları,belki bizim bilincimizdeki suizan da gidecek hüsnüzanla edilen sonrasındaki dualar bu sebepten kabul olacak ayetelkürsinin de hikmetiyle.belki de aydası bu açıdandır,belki kendi irademizi bilincimizi temizleyerek güçlü dualara hazırladığından mıdır acaba ama emin değilim.

Guest yakamozz
peki ne zararı olabilir.

ben şöyle düşünmüştüm en başta sonuçta Allah mantık da vermiş düşünelim bulalım.Kuran çerçevesinde.

Allahtır sıkıntıları gideren dertlere son veren değil mi,e o halde dedim endi kendimize bişeyler yakarak dertlerimizden kurtulmaya çalışmak (saçmalık boyutu değil)psikolojik dahi olsa belki de yanlıştır gizli şirke girer mi diye.ama burada niyet önemli bence.ameller niyetlere göredirya hani.

Allahtan bunu dileyerek,ben nasıl böyle yokolmasını istiyorsam sen yoket diyerek sıkıntıları,belki bizim bilincimizdeki suizan da gidecek hüsnüzanla edilen sonrasındaki dualar bu sebepten kabul olacak ayetelkürsinin de hikmetiyle.belki de aydası bu açıdandır,belki kendi irademizi bilincimizi temizleyerek güçlü dualara hazırladığından mıdır acaba ama emin değilim.

Kusura bakmayın yazdım ama tekrar yazıcam arkadaşlar neden hala gömmeli,yakmalı şeylerle uğraşıyorsunuz anlayamıyorum.Burda mucize Allah'ın ayetinde...

Kendi mesajımdan alıntı...

Arkadaşlar olmasını istediğiniz şeyleri düşünüp, (ya da yaşamak istediklerinizi yazabilirsiniz de) her gün 41 ayetel kürsiyi bırakmadan okumaya devam ederseniz (40 gün aralıksız) gelişmeleri siz de görürsünüz zaten,yakmaya,atmaya gerek yok bence.Boş yere kafanızı meşgul ediyorsunuz bu gibi her yerde aynı formatta paylaşılmış, ne olduğu belli olmayan, içine zorla gizem katılmaya çalışılmış formüllerle.

Ve ben okuyorum her gün 41 ayetel kürsi,yapın kendiniz de görün ve mucize denilebilecek bi çok şey de yaşadım

Allahıma hamdolsun.Siz de okuyun her gün,hiç zor değil...

Guest

bence aklınızı hıç bulandırmayın bazı arkadaşların söyledikleri gibi ayetel kürsiyi okumayı bir alışkanlık haline getirirseniz ne güzel kapılar acılıyor görceksiniz.içiniz temizlenicek kalp gözünüz açılıcak herşeyden önce huzurlu olacaksınız.ben bunu hayatımda yaşadım bizzat biliyorum.hele bir de 313 ayetel kürsiyi okumayı deneyin bakın neler oluyor.hayatımda olmasını istediğim herşey oldu şükür Allaha. 313 ayetel kürsiyi günlerce okudum birde 41 yasin-i şerifi de unutamam tabi:)Rabbim çok büyük.yakmayı asmayı kesmeyi kavanozu falan bırakın arkadaşlar aklınızı bulandırmayın sadcee namaz kılıp tövbe edip çokca salavat getirip el acıp dua edinn.Allah herkesin gönlünden geceni kendisine hayırlı kılarak ona versin inş..

40 gün aralıksız bayanlar okuması mümkün mü dua niyetineolarak devam edilse yakamoz kardeşim?

ne güzel siz mucizeler mi yaşadınız gerçekten.peki hayatınızı kökten değiştirebilecekmucizeler mi.

yani biraz açar mısınız yaşadığınız mucizleleri

--- Sonraki mesaj ---

siz 41 sayısınca okumaya nasıl karar verdiniz yakamoz kardeş

Guest yakamozz
40 gün aralıksız bayanlar okuması mümkün mü dua niyetineolarak devam edilse yakamoz kardeşim?

ne güzel siz mucizeler mi yaşadınız gerçekten.peki hayatınızı kökten değiştirebilecekmucizeler mi.

yani biraz açar mısınız yaşadığınız mucizleleri

--- Sonraki mesaj ---

siz 41 sayısınca okumaya nasıl karar verdiniz yakamoz kardeş

Şimdi canım herkes yaşadığını bilir,bana mucize gelen size normal gelebilir.Ama çok zor durumlardan Allah'a hamdolsun ayetel kürsi ile çıktım alnımın akıyla.Çok zor değil,devam edin, okuyun her gün,bundan 2-3 ay sonra,sizin benden daha çok yazacak şeyiniz olur.İlla bi dileğe bağlı kalmayın,illa da istiyorum demeyin,Allahım ben bunu diliyorum ama hayırlısını sen bilirsin,takdir senin deyin,o dileğiniz olmasa bile Allahım neden olmadığını inanın size kısa sürede sebeplerle anlatıyor.Yeterki niyetinizi temiz tutun.Kimseye kötülük yapmayın,Allah'a havale edin.

Özel günlerde dua niyetine okuyorum.

Ayrıca ben artık bir dilek için tertip yapmayı çoktan bıraktım,ibadetlerimi yapmaya çalışıyorum,okumam gerekenleri okuyorum,Allahıma duamı ediyorum,orda dileklerim,temennilerim,herşeyim var.

--- Sonraki mesaj ---

Ben illa 41 okumuyorum,en az 41 okuyorum,bazen 100 de okurum 50 de 60 da,sayılara takılıp kalmıyorum yani.

anladım yakamoz kardeş,Allah razı olsun.

çok istediğimiz bir dilekse peki,hayrlısıyla bu dileğe ulaşabilmemiz için yani hem dünyamız hem ahiretimiz için Allahın hayırlı kılması adına yol gösterici sebepler de çıkarmı karşımıza.

Guest yakamozz
anladım yakamoz kardeş,Allah razı olsun.

çok istediğimiz bir dilekse peki,hayrlısıyla bu dileğe ulaşabilmemiz için yani hem dünyamız hem ahiretimiz için Allahın hayırlı kılması adına yol gösterici sebepler de çıkarmı karşımıza.

Evet arkadaşım çıkar Allah ın izniyle...

(En doğrusunu Allah bilir.)

Evet arkadaşım çıkar Allah ın izniyle...

(En doğrusunu Allah bilir.)

orası muhakkak.ben sizin müşahede yönünüzden öğrenmek istedim açıkçası.yani mesela çok istediğiniz bir dileğiniz var.ve bu dileğinizn dünyanız için de ahiretiniz içinde siz Allahın dosdoğru yolundan ayrılmadan ikisi için de hayırlı kılmasını diliyorsanız Allahtan..ama o dileğinize ulaşmak için görünürde bir sebep bulamıyorsanız,ne yapmanız gerektiği konusunda mucizevi bir olay/durum vs olabilir mi yani biönceki sorumu açtım biraz

ömrümde böyle bir sacmalik görmedim dogrusu. Ayetelkürsi okuyosunuz kagitlara yaziyosunuz sonra 7 kabus gün yastik altinda sakliyomusunuz. Niye yastik altinda olmasa Allah kulunun derdini kederini hasa bilmiyomuymus yardimci olamiyormuymuski dertten kederden kurtarmak icin. Sacma sapan cahilliye yöntemleri büyü seklinde bisey bu.

Dileginizmi var gecmisinizemi kederleniyorsunuz? Alin abdestinizi oturun acin ellerinizi yaradana ne dilerseniz ondan dileyin bilmem kavanozdan kagittan carttan curttan degil. Bana bu biraz ispanyolca geldi