Jump to content
dahası var

Muhteşem Sır

Recommended Posts

Guest yakamozz
Ellerini açtığında Allah kale almıyor ama kağıdı yastığın altına koyduğunda Allah dikkate alıyor öyle mi ? Duaların gerçekleşmesi için kılıktan kılığa girmeye gerek yok

Vasıtaya hiç gerek yok.

Çünkü Allah kuluna herkesten ve her şeyden yakındır.

Cenab-ı Hak buyuruyor:

"Kullarım sana
(Habibim)
beni sorarsa
(haber ver ki)
işte ben muhakkak yakınımdır. Bana dua edince bana dua edenin davetine icabet ederim. O halde onlar da benim davetime
(itaatle)
icabet ve bana iman
(da devam)
etsinler. Ta ki, O sayede doğru yola ulaşmış olalar"
(Bakara:
2/
186)

Yukardaki ayette Yüce Allah, emir ve yasaklarıma uymaları için onları çağırdığımda, bu davetime icabet etsinler ve bana iman eylesinler. Ben de onların, isteklerine, yakarışlarına, dualarına ve çağrılarına icabet ederim, demek istemektedir.

Aşağıdaki ayeti kerimeler de konumuz hakkında ikaz
mahiyetindedir:

"O halde boş kaldın mı hemen
(kalk)
yorul. Ve
(her işinde)
ancak Rabbine sarıl."
(İnşirah:
94/
7-8)

"Denizde size bir sıkıntı isabet ettiği zaman, O'ndan başka bütün kendinize efendi edindikleriniz kaybolup gider. Sadece gerçek efendi olan Allah'tan yardım istersiniz. Fakat O sizi kurtarıp karaya çıkarınca yine O'ndan yüz çevirirsiniz. Şu insan ne de nankördür"
(İsra: 17/67)

"Yoksa bunalmışsa, kendine dua ve iltica ettiği zaman icabet eden, fenalığı gideren, sizi yeryüzünün efendisi ve hükümdarı kılana mı? Allah ile birlikte bir başka ilah ha? Siz ne rezilane düşünüyorsunuz!"
(Neml: 27/62)

"Göklerde ve yerde ne varsa hepsi O'ndan ister. O her an bir iştedir"
(Rahman: 55/29)

Hay eline sağlık kardeşim...Allah razı olsun...

Guest m!brop

selefi arkadaşım ben yazıcaktım sen yazmışsın ellerine sağlık..verecek olan allah vermeyecek olan da O ..resmen istek listesi sunuyorsunuz..yapmayın allah aşkına

Guest ozlem83

ben o sıteye uyeyım yenı uye oldum cunku tek bıldıgım sıte burası ve saha samımı sagolsun ne zaman bıse denısmak ıstesem yardımcı oldular ..ben orda yapan bırıne sordum ve dertlerını bır kaıda yazmıs ıste cok borcum var falan gını sonra 7 gun her gece 41 ayetel kürsü okumus ve yakıp kavanoza koyup atmıs denıze yanı bende buyuden korkarım zaten zor bela uyuyorum bunun buyu oldugunu sanmam sonunca hıcmı gunluk tutup sonra cope atmıyormuyuz ha yakılmıs ha atılmıs yanı yıne rabbımden ıstıyoruz

büyü olduğunu ben de düşünmüyorum zten kardeş,

ama bilmediğimiz bir sakıncası varsa ya diye,bu uygulamanın Allah katındaki hikmetini bilemiyoruz çünkü,

Ayetelkürsi zaten harika,orda hiçbi sorun yok...

--- Sonraki mesaj ---

tbiki Allahtan istiyoruz ve yapan kişi debunu belirtmiş,Allahtan isteyin demiş.

ama ozaman neden bu uygulamayı yapıyoruz faydası ne yönde soru o.

Guest ozlem83

ben anladım senı bende daha yapmadım ıyıce anlamak ıcın bekledım kac kere okudum yapanlaar msj attım ... sabır gerektırıyor cunku yapanlar kabus goruyormus 7 gun boyunca

--- Sonraki mesaj ---

yapanın evı yokmus evı olmus parası yokmus parası olmus benım sordugum kısıde esıyle arası acıkmız duzelmıs kotu yazdıkların ıyıye donuyormus bırıde alcagı varmıs almıs

Guest luz_de_la_luna

hala mı bu konu:blink:kabus görürsünüz tabi çarpılcaksınız bu gidişle

Ya arkadaşlar kusura bakmayın karışmayım diyorum fakat söz konusu içerisin de yaşadığımız dünya ve RABBİM bize akıl mantık vermiş kimse üzerine alınmasın bu söylediklerimi fakat benim düşünce bu dünyada karıncaya dahi zarar vermemek kaldıkı düşünün kayıt yakmak fekan ben bu işin o rasında degilim ben doğaya verilen zarardan baksetmek istiyorum düşünün herkez bu uygulamayı yapsa ve denize kavonozları atsa nasıl birşey düşüne biliyormusunuz gelelim işin maddi boyutuna kavonoz da ayrıca bir servet ve bu uygulamayı böyle yapıcaksınız ve RABBİM hoş görücek önce mantığımızı kulanalım

• Like 1

Guest ozlem83

alalh alalh ısteyen yapar ıstemeyen yapmaz kabus gormek carpılmakmı allah askına hıcmı allahtan bıse ısteyıp dua okumuyormuyuz sonucta okuyoruz ne buyuler verılıyor neler yapıyolar ben yapana sordum acıkladım yapıp kabus gordum demedım herkez canı sıkkın sorunlarını çözemedıgınde uykusu kacar kabus gorur ve bas edemedıgı bır sorunu varsa bır sekılde bu tarz seylere sıgınır kusura bakmayın yapmıycakların yapmak ısteyenlerı yargılamasını anlamıyorum

Arkadaşlar tartışmaya gerek yok.

İsteyen istediğini yapar.

Bu tür şeylerde yakma olmaz bunu özellikle belirtiyorum.

Bazı sorunlar bir kaç zamn sonra ortaya çıkar.

Yapacak bütün sorumluluğu üzerine almışsa en güzeli susmaktır.

Konu hakkında bilgi paylaşılsın ve site adı verilmesin lütfen

hayırlı geceler dilerim.

ben bu uygulamayı yapmadım.ama yapsam bile ameller niyetlere göredir.çarpılacağımı zannetmiyorum.çünkü eğer birşeyi yaktığınızdan mütevellit değil de o sıkıntıları yokedenin tamamen Allah olduğunun bilincinde iseniz sorun yoktur.ha ozaman yakmaya ne hacet derseniz de ;konunun bilinmeyeni de o zaten diyorum belki de faydası Allahn izni ile bu uygulama ile tamamlanıyordur diyorum.sığ yorumlardan uzak durmanızı böyle kıt düşünmemenizi temenni ediyorum.