Jump to content
Sign in to follow this  
Guest Suzie

Cyberlink Power Director Kullanımı

Recommended Posts

Guest Suzie

Cyberlink Power Director Kullanımı

Her türlü film ve fotoğraflarınız üzerinde kesme, bölme, yapıştırma, altyazı, ses ekleme, herhangi bir yerine çeşitli şekillerde yazı ve daha birçok ekleme ve değişiklik yapabilirsiniz.

Programi kendi web sitesinden temin edebilirsiniz..

Şimdi programı çalıştırıp ve karşımıza gelen ekranda aşağıda gösterdiğim yolu takip ediniz.

17hk1-1.jpg

Ben video üzerinde çalışmamı anlatacağım, fotoğraflar üzerinde de çalışabilirsiniz. Ben burada bir video, bir resim ve diğer aşamalarda da birer eklemeler yaptım, siz arka arkaya birkaç video, müzik, resim, efekler vb. ekleyebilirsiniz.

26hd1gif-1.jpg

Yukarıdaki resimde de görüldüğü gibi benim eklemiş olduğum 1 video, 1 resim ve 2 müzik (2 müzik yerine kendi ses kaydınızı ekleyebilirsiniz) bulunmakta, siz isterseniz çalışmanıza bunlardan birini veya hepsini seçebilirsiniz.

32vegif-1.jpg

Yukarıda da görüldüğü gibi bu kısımda renkler ile oynayabilirsiniz. Ben videonun eklediğim kısmına siyah beyaz bir görünüm verdim, tabi siz diğer renklenme ayarlarını seçebilirsiniz.

48yh1gif-1.jpg

Yukarıda fotoğraf eklediğim kısma bir başka videoda ekleyebilirsiniz. Eklediğiniz görünümü görüntü üzerinde istediğiniz noktaya sürükleyebilir, büyültüp küçültebilirsiniz.

50htgif-1.jpg

70hhgif-1.jpg

Yukarıda anlattığım tüm eklemelerde eklemelerin başından veya sonundan tutarak istediğiniz kadar azaltıp, uzatabilirsiniz veya parça parça ekleyebilirsiniz. Bunlardan video ve ses uzantılı eklemeler başından veya sonundan yaptığımız azaltmalarda azalttığımız kısmı keser, eğer uzatmak istersek bunu yapamayız ancak yeniden ekleyebiliriz.

Bütün eklemelerimiz bittikten sonra eğer alt alta birçok ses eklediysek bunların birbirine karışmamasını istiyorsak alttaki resimde görünen kısma tıklayarak ses ayarlarını yapabiliriz.

86pjgif-1.jpg

Aşağıdaki kısımda üç kısımda bulunan sesin hangisinin nerede kısıp açacağımızı yapacağımız yerdir. Videonun neresinde hangi sesin olmasını istiyorsak videonun o kısmına gelip burayı açarak istediğimiz sesi açıp diğerlerini kısabiliriz veya hepsini açıp kısabiliriz.

Buradan çıkmak için ise (X) işaretine tıklıyoruz.

98jw-1.jpg

Bütün eklemelerimiz ve ayarlarımız bittikten sonra şimdi kayıt kısmına gelelim.

118mc-1.jpg