Jump to content
mormeneksem

Karışık Denenmiş Tarifler Köşesi...

Recommended Posts

Denenmis ve cok lezzetli oldugunu bildiginiz bir Pogoca, Acma,tarifiniz varsa yazarmisiniz? Net`ten aldigim tarifleri denedigimde anladim ki, bir cok kisi dogru tarif vermiyor. :(

Bildiginiz lezzetli

tarifleri paylasirsaniz sevinirim... :)

Diger tarifleri de bekliyorum... Tatli, yemek, borek, corek v.b her tarif kabulumdur... ;):)

• Like 2

arkadaşım ben geçende bir pogaca yaptım parmaklarını yersin..enfes olmuştu...tarifini bir siteden almıştım..dene istersen :)

Un, yoğurt, tuz, yağ, kabartma tozu ve yumurtanın beyazını koyarak güzelce yoğur kulak memesi kıvamında bir hamur olacak.kulak memesi önemli :) Bir yandan da iç malzemeleri hazırla. İster peynirli, ister patatesli ya da kıymalı olarak yapabilirsin. Hamurdan yumurta büyüklüğünde parçalar koparıp içine malzemeyi koyup güzelce kapa. Eğer peynirli yaparsan poğaçanın açık kalmamasına dikkat et çünkü peynirler eriyip akabilir. Daha sonra ayırdığın yumurta sarısını poğaçaların üzerine sür, eğer istersen çörek otu ve susam ile süsle. 190 derece fırında 30 dakika pişir.afiyet olsunnn :D bunca bayanın arasında sana tek cevap veren bir erkek olarakdan bu kıyağımıda unutma :D

• Like 3

arkadaşım ben geçende bir pogaca yaptım parmaklarını yersin..enfes olmuştu...tarifini bir siteden almıştım..dene istersen :)

Un, yoğurt, tuz, yağ, kabartma tozu ve yumurtanın beyazını koyarak güzelce yoğur kulak memesi kıvamında bir hamur olacak.kulak memesi önemli :) Bir yandan da iç malzemeleri hazırla. İster peynirli, ister patatesli ya da kıymalı olarak yapabilirsin. Hamurdan yumurta büyüklüğünde parçalar koparıp içine malzemeyi koyup güzelce kapa. Eğer peynirli yaparsan poğaçanın açık kalmamasına dikkat et çünkü peynirler eriyip akabilir. Daha sonra ayırdığın yumurta sarısını poğaçaların üzerine sür, eğer istersen çörek otu ve susam ile süsle. 190 derece fırında 30 dakika pişir.afiyet olsunnn :D bunca bayanın arasında sana tek cevap veren bir erkek olarakdan bu kıyağımıda unutma :D

olcu kullanmayan bir erkek!! Alper kardesim, olcu ne olacak 1e 1 mi ? kac yumurta olacak acaba!! Kiyagini unutmaycagim!! cok tesekkur ederim.. Olculeri de yazsan cok sevinip, bu kiyaginida unutmayacagim!! :D

• Like 1

helal olsun size. Tebrik ederim. Ellerinize sağlık.

• Like 1

aman efendim ne demek hemen yazyım :)

1 su bardağı yoğurt (yaa ev yapımı yoğurt kullan bence :) )

1 yumurta

2.5 su bardağı un (kalecik :thumbsup: )

1 tatlı kaşığı tuz

1 çay bardağı sıvı yağ

--- Sonraki mesaj ---

helal olsun size. Tebrik ederim. Ellerinize sağlık.

aman efendim ne demek :)

• Like 1

aman efendim ne demek hemen yazyım :)

1 su bardağı yoğurt (yaa ev yapımı yoğurt kullan bence :) )

1 yumurta

2.5 su bardağı un (kalecik :thumbsup: )

1 tatlı kaşığı tuz

1 çay bardağı sıvı yağ

1 paket kabartma tozu

1 yumurta aki (ekliyeyim dedim de)..:)

--- Sonraki mesaj ---

aman efendim ne demek :)

tesekkur ederim, deniyecegim, yazarim sana yorumumu tarifin hakkinda... ;)

tesekkur ederim, deniyecegim, yazarim sana yorumumu tarifin hakkinda... ;)

peki can bekliyeceğim :)

• Like 1

bide el farkı olabilir. aynı anda, aynı yerde, aynı malzemeyle yapsanız bile el farkından bile tad değişiyor.

• Like 1

2 bardak süt

1 bardak sıvı yağ

1 yumurta

1 tane yaş maya

1 tatlı kaşıgı şeker

1 tatlı kaşıgı tuz

alabildigince un

istedigin iç malzeme kulanabilirsin

çok güzel pufuduk puacalar oluyor çok yaparım ve begenilir:)

afiyet olsun...

2 bardak süt

1 bardak sıvı yağ

1 yumurta

1 tane yaş maya

1 tatlı kaşıgı şeker

1 tatlı kaşıgı tuz

alabildigince un

istedigin iç malzeme kulanabilirsin

çok güzel pufuduk puacalar oluyor çok yaparım ve begenilir:)

afiyet olsun...

Allah razi olsun, bunu da deniyecegim, yorumlari yazacagim daha sonra...Ellerinize saglik simdiden...:)