Jump to content
Sign in to follow this  
lalyüreğim

Vazoda ki Misketler

Recommended Posts

ben küçükken bebeleri üterdim abileri gilirdi onlarda beni üterdi :D:D üter ne yaa :D:D

Bilyelerinin hepsini götürüsen ütülürsün tabi ...azar azar...götür az oyna....

Bir de gazoz kapağını oynardık biz bilye gibi bilen var mı aranızda bilmiyorum.

Guest Ď€ĵẦ-√ц™

hahaha ben biliyom :D:D onları düzlicem diye elime vururdum taşı en son evden çekiç getirmeye başladımdı .D:D bide şu sigara kağıtları vardı ya malbora 5likmiydi neydi öyle bi oyun oynardım :D:D

evet gazoz kapakları vardı:) kibrit kağıtları vardı:)eskinin oyunları daha mı lezzetliydi yoksa fazla oynayacak bi şey olmadığından mı tatlı geliyordu bilmiyorum ama..şu an pc başında oynayan çocuklar a-sosyal olarak yetişiyorlar...doğa ile toprak ile haşır neşir olmuyorlar...ve bu da toplumda bağları zayıflatıyor:(

Guest Uykubaz

Herşey sanala taşınıyor gerçekten...Dokunmak hissetmek varken sadece görerek duyarak sahte bir dünyada can çekişen çocukluk var şuan.

Çocukluğumda çok oynardım bende..Galiba son nesildik :) Baya şanslıymışım..

benim evimin cogu yerinde renkli kumlar var. oturma odasinin rengi yesil ve orange... harika bir kombinasyon yaptim cok güzel degisik bardak cesitlerine vaso cesitlerime yarisini bir renk yarisini dier renk yaptim... icine bicak ile girisim yapiorum sonra dekoratif sekiller yaptim.. banyomun rengi lila ve beyaz ordada ayni sekiller yaptim süs olaarak koydum cogu yerlerime... cok süslüyüm ben yaaaaaa :))))) huyum kurusun yok yok kurumasin diye her gun aksam suluyorum. :)))

koptum ya cok süsülüyüm lafina :D bosver süslü püslü ol canim nolcak :D

onlar toz toplamiyormu toz doluyo icine disina ben pek süslüyemiyorum evimi alerjim var toza karsi bazan okadar etkileniyorumki gören beni grip saniyor. Misketler cikarilir suda yikanirda kumlar ve digerleri olmaz.

benim evimin cogu yerinde renkli kumlar var. oturma odasinin rengi yesil ve orange... harika bir kombinasyon yaptim cok güzel degisik bardak cesitlerine vaso cesitlerime yarisini bir renk yarisini dier renk yaptim... icine bicak ile girisim yapiorum sonra dekoratif sekiller yaptim.. banyomun rengi lila ve beyaz ordada ayni sekiller yaptim süs olaarak koydum cogu yerlerime... cok süslüyüm ben yaaaaaa :))))) huyum kurusun yok yok kurumasin diye her gun aksam suluyorum. :)))

--- Sonraki mesaj ---

eskiden biz kizlar parkta toplanir yaprak toplardik kumu islatir ic malzeme yapip sarma sarar evcilik oynardik simdiki kücük kizlar evli adamlarla erkeklerle fink atiyo nette. Onlar eskide kaldi bence simdiki terbiye ile ozamanin terbiyesi cok farkli.

dark angel cim bu kumlar baska ama..... minik tas sekilinde yane. türkiyede bilemem nerde nasil satilir ama burda her dukkanda bulmak mümkün.... alerji konusuna gelince büyük kizim alerji manyagi resmen her seye alerjisi var bak ama birsey olmuor bu kumlara taslara karsi yane. toz falan tutmuor emin olabilirsin bak:) yoksa bende koyamazdim yada cocugu degistiriirdim dermisim:)))) saka bir yana gercekden dene bak cok hos duruolar ya.... benim evin her odasi ayri bir renk:) dedigim gibi lila beyaz banyo mor beyaz buyuk kizin odasi minik kizin odasi toz pembe:) vs vs.. esim gecen diyorki korkuyorum benide boyuyup bir yere mum diye dikcesin diye :))))