Jump to content
okan1980

Atatürkü Seviyorum Çünkü

Recommended Posts

Atatürk'ü çok seviyorum ama çünkü diyecek tek sebebim yok birçok sebeplerim var..hep onu severek büyüdüm Allah'ın çok değerli ve sevgili bir kulu olduğuna inandım hep ..öyle olmasaydı gökyüzünde gözlerinin ,dağlarda gölgesinin silüetini görürmüydük hiçç!!

images?q=tbn:ANd9GcTza8tnVornvIkbBBmQ_cLvA-wSZMj45OB8IJGxobpKHPATgDx3Sg39ok.jpg

Bir insan düşünün. Çocuk yaşta babasını kaybetmiş yetim kalmış. Zor şartlarda okumuş. Özel hayatı olmamış. Hapis yatmış. Vatan için apoletini sökmüş. Çocuğu yoktu ancak manevi evlatları vardı. İstikbal göklerdedir dedi:Sabiha Gökçen'i pilot yaptı. Tarih yazmak tarih yapmak kadar önemlidir dedi:''Afet İnan'ı tarihçi yaptı, yetiştirdi.

Bir adam bizim için çalıştı vatan kazandı.

Atam'ı seviyorum çünkü; Onca güçlüğe ve zorluğa rağmen Atam'dan pes etmemesini öğrendim.

• Like 1

bende ATATURKU cok sevıyorum calışmadan üretmeden hazır yıyen ınsanlar önce onurlarını sonra şereflerını sonr artık neyı kaybetıgımız ortada

"Bayrak, bir ulusun onurudur. Ne olursa olsun yerlere serilemez ve çiğnenemez.”

Atatürk’ün İzmir’de yaşadığı bir olay ve örnek davranışı:

10 Eylül 1922. M.Kemal İzmir’dedir. Dinlenmesi için hazırlanan konağa girerken önüne serilmiş Yunan bayrağını görür.

Bu nedir ?”

“Yunan Bayrağı paşam. Bu eve yerleşen Yunan kralı Konstantin,bu taşlığa serilen Türk bayrağını çiğneyerek geçmişti.”

“O, hata etmiş. Ben bu hatayı tekrar edemem.

Atam'ı seviyorum çünkü Rabbim onu imrenerek en güzel vasıflarla yaratmış.

...cünkü Atamizin resmileriyle ismiyle büyüdük,

...cünkü Atamizi herzaman severek andik,

...cünkü Atamiz bizi Düsmanlardan korudu,

...

kisacasi Atam olmasaydi bizlerde olmazdik Nokta

images?q=tbn:ANd9GcSB8NBF02-VGQVKpX14d7SomBMg6UP4QmpuJEiCkLJq_f6KbwAkdwresm alnti

Atatürkü seviyorum çünkü o milletimizin kurucusu ve kurtarıcısıdır ,bir milleti hem azgın düşmandan hemde Allahın yarattığı bir kul olan padişahlara kulluk etmekten kurtarmış ,insana yakışan bir Cumhuriyet hediye etmiştir,

• Like 1

Atatürk'ü seviyorum çünkü;

Atatürk, Yalova'ya geldiğinde, önceleri satın aldığı Baltacı Çiftliği'nde çadırda kalmış, bir süre sonra da Termal Oteli'nin karşısında bir köşk yapılmasını istemiştir. Yalova’ya 1936 yılındaki gelişinde Millet Çiftliği’ndeki köşkün pencerelerini zarar vereceği için yanındaki çınarın dalını kesileceğini öğrenir. Ağacın bir dalının bile kesilmesini istemeyen Atatürk köşkün ağaçtan uzaklaştırılmasını ister. Görev İstanbul Belediyesi Fen İşleri Yollar-Köprüler Şubesi’ne verilir. Sorumlu baş mühendis Ali Nuri (ALNAR) binanın temellerini açtırır. Temellerin altına zor ve çok yavaş ta olsa raylar döşenir. Bina rayların üzerinde doğuya doğru 4 m kaydırılır. Atatürk bu çalışmalari bizzat takip etmis ve çınarın zarar görmemesine büyük özen göstermiştir, dağ taş ağaç dolu, kesin gitsin dememiştir.

Ataturk'u seviyorum cunku; dini kendilerine gore yorumlayan yobazlar gibi kadini 2. Sinifa atmadi. Kervanbasina develerin ustundeki hanimlarin rahatsiz olmamasi icin "Dikkat et billurlar kirilmasin." Diyen Peygamber Efendimizin izinden gitti. Onca Avrupa ulkesinden cok daha once kadina gereken kiymeti verdi. Anneye kiymet vermek once kadina kiymet vermekten gecer. Bunu biliyordu.