Jump to content
roseraie

Dileklerimiz Niye Kabul Olmuyor?

Recommended Posts

Bu yaziya guldum ben ya arkadaslar madem herkes kendi fikrini soyluyor bende soyleyeyim allah insanlara akil vermis yasaklar anlatilmis bunun duanin kabul olmamasiyla ne alakasi var herseyi dogru yapipta dualari kabul olmadigini dusunenler olabilir ama masallah herkes hoca allahtan benim okadar bilgim yok kendi bildiklerim yetiyor

Rasaire konunu iki defa okudum cidden ne olduğunu anlamadım.

Bazı yerlerde yanlış açıklamalar yapmışsın, Bu sebeple kişilerde seni yanlış anlamışlar.

Anlatmaya çalıştıkların iç içe geçince ortaya çıkanlarla anlatmak istediklerin arasında biraz farklılık olmuş sanki..

Üyelerinde yazdıklarını anlamaması çok normal.Duanın kabul olmama sebepleri var ama sen daha çok büyü ve fal üzerinden gitmişsin bu da insanları yanıltır , Duanın kabul olmama sebeplerini birçok maddede tek tek sayabiliriz Bunu bir kaç şeyle sınırlandırmak çok yanlış olur.

Bence paylaşımını gözden geçirmelisin.

bence gayet net konunun özetini en asağıya yazdıgım cümle ile açıkladım mira

zaten hemen aklıma gelen birkaç haram şeyi madde madde aynen dediğin gibi yazmışım

mesajımı kopyalıyorum sadece büyü ve fal değil, zinadan rüşvetten, faizden, içkiden ,emir ve yasaklara uymamaktan bahsettim

konu sadece büyü ve fal değil

bir sürü madde ver ki bunlar sadece ilk etapta hatırladıklarım

ve anlayanlar oldu çok şükür

Forumda ve başka sitelerde birçok üyenin sordugu bir soru bu

şu dileğim neden olmadı şunu okudum bunu yaptım, niye allahu teala duama yanıt vermedi diye hezeyanlar isyanlar görüyorum

Duanın neden kabul olmadıgını allahu teala bilir asıl sebepleri o bilir

ancak forumda dua baslıklarına katılıp hem dua edip hem de Allahın yasakladıgı şeyleri yapmaya devam eden

kardeşlerimizi görüyorum çok üzülüyorum onlar adına

şöyle ki, dua ediyor inancı var, hacet namazı kılıyor oruc tutuyor

emirlerden bir kısmını yerine getirirken, yasaklara uyma konusunda sınıfta kalıyor

dua kabul olsun diye herşey okunmaz, her uygulama yapılmaz

birisi bir başlık açıyor şunu okursan şunu yaparsan dilegin olur diye, herkes oradaki islam dısı uygulamayı yapıyor

bunu yapanlar da kendini müslüman sayan kardeşlerimiz...

büyüden,

başkalarının iradelerine hükmetmekten,

celp işlerinden,

kaçanı geri döndürmeye çalışmaktan,

sizi sevmeyene kendinizi zorla sevdirmeye çalışmaktan ,

tarottan,kahve fallarından, astrolojiden,

medyumlardan

falcılardan,

kendini hoca tanıtıp gelecege dair insanlara bilgi verdigini iddia eden sapkın hocalardan,

şirkin her türlüsünden

içkiden biradan rakıdan ama ben sosyal içiciyim diye arada bir içtiğiniz şaraplardan,

zina sayılan işlerden (birini sevmek ona dokunabileceginiz ya da onunla sevişebileceginiz anlamına gelmiyor allahu teala bunu yasaklamıstır nikahsız katiyen yapamazsınız bundan dikkatle sakınan çok müslüman var siz de onlardan biri olunuz )

faizden

rüşvetten

vazgeçmedikçe dualarımız kabul olmayacaktır

Mademki emirleri layıkıyla yerine getirmiyoruz, en azından haramlardan yasaklanmıs islerden kacınalım ki allahu teala bize merhamet etsin

Sahsi fikrim bu...

--- Sonraki mesaj ---

olmayınca olmuyor fazla zorlamamak lazım.Kısmetten nasipten fazlasını alamaz kimse

miss chatlak bence olmayınca olmuyor demek vazgeçmek dogru degil

belki tekrar kendimizi gözden geçirip bir daha aynı şeyleri istersek dualar kabul olabilir

yani ilk etapta verilmeyen şey kulun kendini allah yoluna adaması ile kabul edilebilir hale geliyor diye düşünüyorum

--- Sonraki mesaj ---

Bu yaziya guldum ben ya arkadaslar madem herkes kendi fikrini soyluyor bende soyleyeyim allah insanlara akil vermis yasaklar anlatilmis bunun duanin kabul olmamasiyla ne alakasi var herseyi dogru yapipta dualari kabul olmadigini dusunenler olabilir ama masallah herkes hoca allahtan benim okadar bilgim yok kendi bildiklerim yetiyor

ayşegül mesajlarımı okumadın mı peygamberden bir rivayet yazdım

günahlar duanın kabulune engel olmasaydı peygamber efendimiz istiğfardan bahsetmezdi

Ben insanlara negatif duygular uyandiran onlari olcen yazilardan hoslanmiyorum oyuzden yazan brni anlanlatmis diyip herkesin gunahini aluyorum arkadaslar

büyük günahlardan sakınmak, emir ve yasaklara uymanın duaların kabulunu kolaylastıracagını söylemek kimleri rahatsız eder, bence biraz bunu düşün öyle gül..

kimin günahı alınmış kimin günahı tartılmıs

benim yazılarımın hiçbir yerinde böyle birşey geçmiyor

sacma sapan seyler yazıyorsun

eğer dogru biriysen bunu ispat et, işte şurda diye yoksa artık konusma

--- Sonraki mesaj ---

bir de insanların zoruna giden şu ilk mesajda yazdıgım günahlara devam edelim ama allah dualarımızı da kabul etsin

istedikleri şey bu

bana niye saldırıyorsunuz mademki hem istediginiz günahları işliyorsunuz hem istedikleriniz oluyor o zaman yola devam edin

Ben olaylari once dusunurum allahin verdigi akli kullanirim bu ulkede insanlar faiz almadan yasayabiliyorsa ne mutlu onlara icki icmeyenlerede sevdigi insanla mutlu bir sekilde yasamakta gunahti pardo.ama din adi altinda kadina yapilan zulum gunah degildir walla ben soyledim herkesin gunahi bana bu yaziyi yazan kisi dualarin kabul olmama sebeplerini yazmis siz kalbinizden gecenlere bakin benim dusuncem bu iyi niyetli olun ve tesekkur edin hayat cok guzel

Ben olaylari once dusunurum allahin verdigi akli kullanirim bu ulkede insanlar faiz almadan yasayabiliyorsa ne mutlu onlara icki icmeyenlerede sevdigi insanla mutlu bir sekilde yasamakta gunahti pardo.ama din adi altinda kadina yapilan zulum gunah degildir walla ben soyledim herkesin gunahi bana bu yaziyi yazan kisi dualarin kabul olmama sebeplerini yazmis siz kalbinizden gecenlere bakin benim dusuncem bu iyi niyetli olun ve tesekkur edin hayat cok guzel

iyiniyet karsılıklıdır insanların yazılarına "bu yazıya güldüm" diyen biri ne saygı ne de iyiniyet beklemesin

herkese hakkettigi gibi onun tarzıyla onun uslubuyla cevap veriyorum

faiz almadan yaşayanlar var bu ülkede emin olun

içkiyi haram diye içmeyen de çok ,

sadece bu ülkede değil dünya üzerinde yaşayan ve müslüman olan çok kişi allahın emir ve yasaklarını sorgulamadan

direk allahu teala emretti diye terk ediyor veya yerine getiriyor

siz birini sevmenin onunla herşeyi yaşayabilmek için yeterli oldugunu düşünüyor olabilirsiniz

ama islamda nikshsız bir erkekle veya kadınla sevgili hayatı yaşamak, cinsel temas (şehvet uyandıracak hareketlerin tamamı öpüşme dokunma vs )ve ilişkide bulunmak büyük günahlardandır

siz kabul etmiyor ya da günahtan saymıyor olabilirsiniz o sizin düşünceniz

ama bunu kendi kişisel görüşlerinize göre meşru gösterme hakkına sahip değilsiniz

islamda emir ve yasakları allahu teala koyar, ben de bunlardan bazılarını yazdım

hiçbirine yalandır yanlıştır diyemezsiniz, ama beni yazmadıgım şeylerle suizanla itham edip aslında bu yazı şu manaya geliyor

diyip itham edenler allahu tealaya havale edildi

uyacaklarına ve uymayacaklarına kendisi karar verenler için değildi yazım onlar konusmasınlar zaten

kendi yollarında devam etsinler istediklerini yapsınlar

kimse ne onların koynundan sevgililerini alıyor ne ellerinden içki şişesini çekiyor, ne faizini engelliyor ne de falcıların kapısını aşındırmasına mani oluyor ne büyü yapmasına karsı koyuyor

bu kadar saldıracak ne var anlamadım, ben bu forumda bir baslık gordum

değişik tövbe duaları verilmiş ve duanın kabulune vesile olabilecegi yazılmıstı

hatta bir iki ay kadar önceydi, o zaman foruma da yazmıstım

dua etmedim sadece o tövbeleri okudum ve duam öyle kabul oldu

ne baslıgı açana saldırdım, ne de sen bize günahkarsın demek istiyorsun ,biz günahkar mıyız ki duamız kabul olmuyor

biz napmışız ki tövbe edelim demedim burada bazılarının yaptıgı gibi

ya da git önce sen tövbe et,

sen benim günahımı ne biliyorsun ona allah karar verir daha günah sevap tartılma günü gelmedi demedim

kendime bir pay çıkardım, okudum ve etkisini gördüm herkes nasibinde olanı alır

yazıdan kendine güzel öğütler alacak çok kişi var

walla ben soyledim herkesin gunahi bana bu yaziyi yazan kisi dualarin kabul olmama sebeplerini yazmis siz kalbinizden gecenlere bakin benim dusuncem bu iyi niyetli olun ve tesekkur edin hayat cok guzel

bütün günahları bana yazın demekle tabiki olmuyor ama bunu dilemek nedenli tehlikeli bir bilsen söylemezssin

günahların hesabından kaygı duymaman biraz ters bir görüş yani dünyevi

sen iyiliklerinle tabiki hak ettiğini alacaksın ama

daha fazlasınında gerektiğini bilmen lazım

farzlardan birinci derece sorumlu olman bunların başında gelir

eğer farzlardan uzak bir yaşam ve iyilik dolu mutlu olmak istiyorsan

dünyadan istediğini muhakkak alırsın

ya diğer yaşam

tabi inanıyorsan işte orada kurallarda sorgulanacak

işte orada aldığın günahların hesabı sorulduğunda ben lafın gereği demiştim demen belkide seni kurtarmayacak

yada ben iyi niyetli olarak söylemiştim demen bu nedenle konuşmalarında dikkatli olman senin için iyi olur diye düşünüyorum

ama insan hür iradedir ne isterse onu yapar oda ayrı bir konu

Arkadaslar bukadar sinirlenmeyin gunaha girersiniz.tabikide insanlarin sorumluluklari var bu dunyada yasiyorsak birbirimizden sorumluyuz iyi olani yapmak zorundayiz ben cok sukur kuranda okuyan ibadetinide yapan bir insanim ama din konusunu tartismak sacmadir bugun ilahiyatcilar bile farkli yorumlar yapiyor herkes kendine uygun olani soyluyor beni soylemek istedigim dusunmek kadar guzel birsey varmi otur dusun sana yanlis gelen bisey varsa yapip yapmamak sana kalmis kimse kimsenin yerine aci cekmeyecek ama bu yaziya gore ben gunahkarim cunku faiz aliyorum ustune o parayla bircok cocuk okutuyorum onlarda gunaha girdi iyimi

dermanbey, günahların bir kısmının cezasının bu dünyada verilmesini ve azap olmasını açıklar mısınız?

arkadaslar anlayamadı ben yazınca kızıyorlar

bazen asilikte ısrar etmek önümüze engel olarak çıkmaz mı?

ayrıca tekrar ben hiçbirinizi günahkar diye suclamadım, ne günahınızı tarttım ne de sizi yargıladım

yazdıklarımı iyi okuyun

biri bizi bununla sucladın diyor digerleri de aaa evet cok dogru diyor

nerde sizin günahınızdan bahsetmişim

olayı şahsileştirmeyin

ben kendi adıma sinirlenmiyorum

size günahkarda demiyorum

siz nasıl anlamak istiyorsanız malesef öyle algılıyorsunuz

ne güzel diyorsunuzki dinimde imanımdayım

insanlar elbetteki hata yaparlar ve yapacaklardır

yargı hakkı Allahındır o kadar

benim takıldığım konu kırmızı ile yazılan yerdir

teşekkür ederim

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...